Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Енергія сонця – на користь рівнян | Газета 7 Днів

Енергія сонця – на користь рівнян

12.04.2018 11:02
Переглядів:245

Окрім трьох «сонячних дерев», які встановили в Рівному торік коштом Громадського бюджету, ініціативні рівняни працюють над новими ідеями використання сонячної енергії на благо міста.

Конструкції, обладнані сонячними панелями, дають можливість підзаряджати мобільні телефони та інші гаджети, а також забезпечують безкоштовний доступ до інтернету. Автором проекту є Віталій Орлюк. На втілення новації витратили майже 300 тисяч гривень. Саме цю ініціативу її автор вважає повністю реалізованою, тож нових «сонячних дерев» у місті поки що не буде. Натомість пан Віталій з однодумцями працює над іншими ідеями щодо використання сонячної енергії. До обговорення залучають фахівців з Національного університету водного господарства і природокористування. Деякі пропозиції вже невдовзі можуть бути подані на суд громадськості та реалізовані (в разі підтримки) бюджетним коштом.

– Існує така думка, що доцільно було б встановити обладнання з сонячними панелями для освітлення в темну пору доби пішохідних переходів у місті, – розповів Віталій Орлюк. – Інша ідея, яку ми можемо невдовзі подати на розгляд у рамках Громадського бюджету, спрямована на розвиток спорту і популяризацію здорового способу життя. Не раз від спортсменів і рівнян доводилося чути нарікання на те, що в місті немає басейну, де можна було б тренуватися і просто плавати впродовж року. Адже більшість басейнів через високі витрати на їхнє утримання в теплу пору року закриваються. Варіантом вирішення цієї проблеми могло б стати обладнання сонячними колекторами однієї зі спортивних шкіл, наприклад тієї, що діє при гуманітарній гімназії. Так, за допомогою сонячної енергії, якої є вдосталь у теплі місяці, можна було б опалювати приміщення і підігрівати воду в басейні влітку. Поки що опитуємо щодо доцільності цього проекту причетних і зацікавлених осіб. Можливо, невдовзі подамо цей або якийсь інший проект на громадське обговорення.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?