Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Користуватися газом потрібно вчити з дитинства | Газета 7 Днів

Користуватися газом потрібно вчити з дитинства

12.04.2018 11:14
Переглядів:243

Так вважають у Рівнегазі й регулярно навчають школярів і студентів

Що таке газ і як він пахне? Чому, перш ніж увімкнути газову плиту, слід відкрити вікно? Якого кольору має бути полум’я газу? Як перевірити справність вентиляційного каналу і що робити, якщо газовий прилад зламався? Відповіді на ці та інші важливі питання безпечного користування газом у побуті отримали вихованці Рівненської української гімназії. Із традиційним уроком безпеки до учнів шостих класів завітала інструктор з безпеки ПАТ «Рівнегаз» Людмила Бутенко.

Школярі дізналися, що таке газ, де його видобувають і які він має властивості. Посперечалися з пані Людмилою про те, чи має газ запах. А ще фахівець Рівнегазу розповіла їм, для чого на кухні вентиляційна решітка і як перевірити тягу, скориставшись аркушем паперу. Корисними стали й покрокові інструкції про користування газовою плитою, а також інформація про заборону одночасного використання витяжки і газового котла чи колонки. До прикладу, останнє може викликати накопичення в приміщенні чадного газу, а отже спричинити небезпеку отруєння.

– Дорослі знають, але практично мало хто виконує важливе правило: після використання плити слід перекрити подачу газу до неї, закрити вентиль на трубі над газовим приладом, – розповіла пані Людмила. – Більшість робить це лише тоді, коли надовго залишає домівку, наприклад, збираючись у відрядження чи відпустку. Це неправильно, бо нехтування цього правила може стати причиною трагедії. Адже ручка на робочій плиті може вийти з ладу будь-якої миті. Відтак, приміщення кухні, а згодом і все помешкання заповниться газом і це може спричинити вибух від найменшої іскри в помешканні. Інше важливе правило, яке часто забувають, – відчиняти вікно чи кватирку на час роботи плити. Приток свіжого повітря допоможе природному газу згоряти повністю.

Шестикласники не лише слухали фахівця газової служби, а й активно долучалися до розмови, дискутуючи і ставлячи запитання. Чи не найбільше їх зацікавило, як діяти у випадку, коли стався витік газу. Діти дізналися, що у разі появи запаху газу в кухні слід перекрити газові вентилі та відчинити вікна й двері, повідомивши при цьому про інцидент аварійну службу газу. Не можна вмикати чи вимикати світло, користуватися стаціонарним телефоном. Якщо ж запах відчувається вже у кімнаті, необхідно вийти з квартири чи будинку, забравши із собою молодших братиків чи сестричок. І вже після цього телефонувати газовикам за номером 104.

– Я розповіла дітям, чому не можна залишати без уваги специфічний запах газу, що відчувається в під’їзді чи від сусідських дверей. Адже їхня правильна і вчасна реакція може врятувати чиєсь життя. Намагалася донести до учнів, що вони вже достатньо дорослі і від них залежить безпека їхньої сім’ї і оточуючих. Сподобалося те, що дітям ця тема була цікава, вони активно реагували і намагалися запам’ятати мої слова, – підсумувала урок пані Людмила.

Безпека споживачів – один із ключових напрямів діяльності ПАТ «Рівнегаз». Важлива частина цієї роботи – систематичне навчання дітей та підлітків правилам використання газу в побуті.

– Адже саме із правильно і вчасно навченого школяра та студента виростає свідомий і відповідальний дорослий споживач, – наголошує прес-секретар компанії Ольга Зайчук. – Тому вже упродовж шести років ПАТ «Рівнегаз» втілює спеціальну навчальну програму про безпечне використання газових побутових приладів.

Уроки і лекції проводять для учнів 2–10-х класів загальноосвітніх шкіл і студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І і ІІ рівнів акредитації. Для учнів кожного віку – особливий підхід. Важливо не лише розповісти їм про газ і безпечне поводження з ним, а й зацікавити цією інформацією, залучити їх до діалогу. Лише так короткий урок чи лекція залишаться в пам’яті, а отримані знання допоможуть правильно і безпечно користуватися газовими приладами.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?