Архів новин

Два ОСББ зійшлися докупи і працюють над створенням соціальної інфраструктури району | Газета 7 Днів

Два ОСББ зійшлися докупи і працюють над створенням соціальної інфраструктури району

04.05.2018 09:11
Переглядів:2853

Щоб відновити будинок, багато не потрібно. Головне – бажання робити речі, які матимуть користь саме для його мешканців. Так вважають Інна Коломієць, голова ОСББ «Акцент», що на Дубенській, 40, та Олена Хомич, голова ОСББ в будинку за адресою Дубенська, 44. Ці дві молоді рівнянки мешкають у сусідніх будинках, майже одночасно створили ОСББ і вже, менш ніж за два роки, можуть похвалитися чималими здобутками. А тим, хто покірно платить за платіжками ЖКГ і водночас постійно скаржиться на їхню роботу, радять відкинути позицію «моя хата скраю», спробувати свої сили в управлінні будинком і почати змінювати спільну, свою і своїх сусідів, територію.

Взяти на себе відповідальність не хоче ніхто, а опозиціонерів хоч відбавляй

Перші мешканці до панельки на Дубенській, 40 заселилися понад три десятки років тому. Та до часу створення ОСББ там не робили жодного капремонту.

– Будинку 32 роки, це дев’ятиповерховий будинок на п’ять під’їздів. Він у нас нестандартний, бо в ньому три під’їзди п’ятикімнатних квартир,– розповідає голова ОСББ «Акцент» Інна Коломієць.– У нас живе чимало багатодітних сімей, де є й по 9–12 дітей. Так повелось із самого початку, так і зараз. У будинку 181 квартира, мешканці перших поверхів постійно скаржилися, що з підвалу йде сморід. Були в будинку й інші комунальні проблеми. І якось громада дійшла думки, що потрібно створити ОСББ хоча б юридично, щоб нас запитали, чи ми хочемо йти в управлінську компанію, чи візьмемо все в свої руки.

Об’єднання співвласників офіційно оформили 7 квітня 2016 року, а забрали будинок в управління у листопаді. Було написано багато заяв до ЖКП «Західне» щодо усунення різних проблем, але з квітня до листопада співвласники ніяких зрушень на краще не помітили, то восени забрали будинок на самообслуговування.

– Майстер з ЖКП, коли відбувався прийом-передача будинку, сказав нам: «А чому ви 30 років не цікавилися, куди платите гроші?», – розповідає Інна Коломієць.– Лише за півтора року ми замінили все загальне освітлення на енергоощадне. Торік брали участь у муніципальній програмі, реалізували проект заміни внутрішньобудинкових мереж і опалення. Замінили всю каналізацію в будинку. І це тільки за півтора року! А за 32, напевно, могли б побудувати ще один будинок з тих внесків, які ми сплачували всі ті роки. Тридцять два роки в нашому будинку не працювала система водовідведення, і дощові води з сусідніх будинків стікалися нам під фундамент. Не можна було навіть зайти в деякі під’їзди, бо там стояли великі калюжі. Тому наприкінці 2016 року капітальний ремонт прибудинкової території ми почали з водовідведення, а закінчили його в 2017-му. Ці роботи були профінансовані з міського бюджету на всі 100%. 

Цього року ОСББ знову бере участь у муніципальній програмі.Тепер будемо ремонтувати ліфти. Від початку створення ОСББ тут мають великі проблеми з ліфтами. В одному навіть уже поміняли двигун за 28 тисяч гривень. Гроші на це виділили з квартирних внесків. 

Стати головою ОСББ охочих небагато. Більшість мешканців обирає для себе роль вічно невдоволеної опозиції, яка вишукує якісь проколи в роботі голови.

– Чому головою стала я? Бо ніхто не захотів,– каже Інна Коломієць.– У мене ­5-кімнатна квартира на 102 квадрати. І все йшло до того, що тарифи зростатимуть. Зараз у нас тариф 3,60. А жеківським будинкам, що біля нас по сусідству, вже підняли тариф до 5 гривень за квадратний метр, і це без обговорення з мешканцями! У нас зміна тарифу обговорюється на зборах. 

Присуд був категоричний: занадто молода і не справиться

– Коли хлопці йдуть в АТО, то я кажу: «Хто їде туди, захищає нашу країну там, а ми захищаємо її зсередини»,– розповідає голова ОСББ “Дубенська, 44” Олена Хомич.– Якщо не можу допомогти країні стріляти в окопах, то буду відновлювати її зсередини. А почну зі свого будинку. Ми створилися 26 травня 2016 року, а вийшли з жеку в січні. 

Олена Хомич згадує, що на заваді була бюрократія та пасивність деяких сусідів, які, як і в будь-якому іншому будинку, є головними проблемами в створенні об’єднання співвласників. Чимало мешканців нарікало, що Олена занадто молода. До слова, 19 травня їй виповниться 27 років. Незважаючи на цей вік, якого так побоювалися сусіди, вони тепер бачать зміни на краще. За цей час у будинку повністю замінили каналізацію, зробили енергоощадне освітлення, поточний ремонт даху. Торік завдяки участі в муніципальній програмі встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Тепер у будинку опалення регулюється попід’їздно. Цього ж року, як і в сусідньому ОСББ, беруть участь в муніципальній програмі капремонту ліфтів.

– У нашому десятиповерховому будинку 391 квартира, 10 під’їздів, – констатує голова ОСББ «Дубенська, 44». – Цього року плануємо капітальний ремонт п’яти ліфтів. Після експертизи три зних ­відразу зупинили через їхній аварійний стан. І вони стоять два з половиною місяці. Звичайно, для мешканців це дуже тяжко – постійно ходити по сходах пішки. Мені дзвонять і просять: робіть швидше. Вся проблема з документами, узгодженням. Прийти і зробити можна за два тижні. Весь проект у нас коштує 725 тисяч гривень. 108 з них платять мешканці. Гроші вже зібрали, вони лежать на депозиті, а ми чекаємо, коли нам нададуть весь пакет документів для подальших дій. 

Спільна мрія – відновити Боярку

Два сусідні будинки з однаковими проблемами. Саме це, напевно, звело цих голів ОСББ докупи. Тепер вони скрізь тримаються удвох: разом беруть участь у муніципальній програмі, разом навчаються на вечірньому відділенні водного – опановують науку управління будинком. У них ще багато спільного. Обидві голови ОСББ за освітою педагоги: Олена – вчитель біології, Інна – музики. Нині до них ідуть мешканці з інших будинків і просяться, аби взялася і за їхні будинки.

 – У нас великі плани. Ми замахнулися на ще два будинки поряд з нашим для того, щоб розвиватися, – каже Олена. – Створити ОСББ стало легше, бо, коли ми йшли від жеку, де тариф був 1,68 за квадратний метр – це було тяжко: наші люди відчули здорожчання і нарікали на це. Тепер же сусідні будинки, які платитимуть у жек, що нині став управляючою компанією, по 5 гривень за квадратний метр, просяться до нас в ОСББ і через нижчий тариф, і тому, що бачать у нас позитивні зміни. Ми хочемо відновити не тільки свої будинки, а й весь наш мікрорайон – Боярку. Наші амбіційні плани підтримує депутат Роман Яворський. За два роки його роботи в Рівнераді він допоміг на Дубенській, 40 зробити капітальний ремонт прибудинкової території з водовідведенням, а на Дубенській, 44 – поточний ремонт дороги. Торік ми брали участь у громадському бюджеті. Наш проект переміг і йде до завершення. У червні має відбутися відкриття дитячого майданчика в дворі 40, 42 та 44 на Дубенській. 

У планах на цей рік – йти на громадський бюджет з новим проектом ЗОШ 27 (інтерактивні класи для старшокласників) та другого садочка (дитячий майданчик). 

Ці дві заповзяті голови ОСББ мріють і намагаються зробити Боярку гарним і ошатним районом. І раді, що й сусіди усвідомлюють важливість спільної справи та із задоволенням беруть участь у всіх заходах, що організовуються в їхніх будинках. А роботи постійно вистачає, адже ініціативні Олена Хомич та Інна Коломієць активно генерують все нові ідеї і затівають нові справи, щоб зробити комфортнішим життя своє та сусідів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?