Архів новин

Кліщі вибирають дітей | Газета 7 Днів

Кліщі вибирають дітей

08.05.2018 08:55
Переглядів:388

З початку травня в травмпункт Рівненської центральної міської лікарні, аби вийняти з тіла кліщів, які присмокталися, звернулося всього двоє дорослих рівнян. Тим часом у травмпункт дитячої обласної лікарні, що на вулиці Київській, щодня привозять по двоє-троє покусаних цими комахами діток.

Завжди на початку травня голодні після зими кліщі активізуються в пошуку поживи. Існує думка про те, що ці кровопивці піджидають своїх жертв і падають на них з високих дерев. Але це не так: найчастіше вони живуть на кущах і траві на висоті приблизно метр над землею.

Лікар травмпункту дитячої обллікарні Геннадій Могила каже, що виділити якесь конкретне місце, де найчастіше присмоктуються кровопивці, не можна. Їх доводиться виймати звідусіль: з-під пахв, з голів, рук, ніг, спини і навіть сідниць.

Самостійно витягати комаху, що вже почала пити кров, завідувач травмпункту Рівненської центральної міської лікарні В’ячеслав Наумчук не радить. Адже більшість народних способів, якими рясніє інтернет, не працюють. Інколи, навпаки, можна тільки погіршити ситуацію. Краще, помітивши кліща, одразу їхати до травмпункту, де його виймуть, а рану оброблять і продезінфікують.

Покусаних кліщами дітей і дорослих направляють на консультацію до лікаря-інфекціоніста. Втім, і самому можна спостерігати за місцем укусу. Якщо рана почервоніла, напухла і збільшилася в розмірі, лікар обов’язково направить на аналіз крові та інші необхідні дослідження, аби виключити зараження небезпечними вірусами, що їх переносять кліщі.

 Щоб убезпечити себе і дітей під час відпочинку на природі (а лікарі кажуть, що покусаних кліщами пацієнтів везуть у лікарні з різних куточків міста й області), потрібно дотримуватися простих правил: надавати перевагу світлому закритому одягу, на голові мати капелюх або хустинку, штани заправити у шкарпетки і користуватися спреями для захисту від укусів комах.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 14 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?