Архів новин

Старшокласникам привезли професії | Газета 7 Днів

Старшокласникам привезли професії

17.05.2018 14:52
Переглядів:165

У рамках профорієнтаційного заходу Рівненського обласного центру зайнятості «Знай і люби свій край» на базі КЗ «Бугринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад «Загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів –Агротехнічний ліцей», що у с.БугринГощанського району, для старшокласників та усіх бажаючих було проведено яскраві майстер-класи за різноманітними робітничими професіями. Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості презентував виїзне наметове містечко, у якому професійну майстерність демонстрували ковалі ручного кування, водії, робітники фермерського господарства, кухарі, кондитери, бармени, кравці, вишивальники, перукарі, манікюрники, візажисти та виробники художніх виробів з лози.

Ознайомлення учнів із освітніми послугами РЦПТО ДСЗ та умовами зарахування і навчання відбувалося у динамічному спілкуванні - із майстрами виробничого навчання, слухачами, представниками РЦПТО ДСЗ та Гощанськоїрайонної філії РОЦЗ. На зустріч із дітьми і представниками служби зайнятості завітав Голова Бугринської об’єднаної територіальної громади Сергій Пилипчук.

У «професійних наметах» школярі із захопленням спостерігали за роботою ковалів та залюбки долучалися до кування. Біля навчальної барноїстійкиучням розповідали про особливості професії бармена, частували напоями. Експозиція кухарів і кондитерів приваблювала смачними майстер-класами з оздоблення імбирного печива, мистецтва художнього різьблення по овочах і фруктах (карвінг) та випікання млинців.Майбутні водії цікавилися симуляторами водіння, адже тут можна було промчати уявними автошляхами, долаючи перепони. Біля експозиції «Робітника фермерського господарства» старшокласники довідалися про універсальність та розгалуженість, а отже і перспективність цієї професії.

У холі школи працювали представники індустрії краси та традиційних українських ремесел: у виїзному салоні краси професії представляли майбутні перукарі, манікюрники та візажисти, а мистецтву вишивання стрічками та на комп’ютеризованій швейній машинці навчали представники швейної справи. Найбільш посидючі та зосереджені працювали разом із майбутніми виробниками художніх виробів з лози. Підготовлені лозові прутики у досвідчених руках майстрів та зацікавлених дітей перетворювалися на сонячні вироби – корзинки.

Директор школи Степан Сондак зауважив, що чимало випускників закладу навчалися у РЦПТО ДСЗ і вже працюють за обраними професіями. Саме завдяки роботі служби зайнятості та гарним відгукам про Рівненський ЦПТО ДСЗ мешканці Гощанщини обирають професійне навчання.

А тим часом, профорієнтаційні заходи служби зайнятості тривають в усіх районах області. Директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук запевнив, що саме такі зустрічі забезпечують головне – інформацію: над майбутнім вибором професії задумуються старшокласники, про роботу служби зайнятості та навчального закладу дізнаються безробітні, а роботодавці, співпрацюючи із Рівненською обласною службою зайнятості, забезпечують свої підприємства кваліфікованими кадрами. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 7 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?