Свято спідвею вдалося | Газета 7 Днів

Свято спідвею вдалося

20.05.2018 13:08
Переглядів:410

Вперше за останні 6 років у Рівному відбулися престижні європейські змагання - півфінал чемпіонату Європи з спідвею серед юніорів (U-21). Спортсмени семи країн виборювали п’ять путівок до фіналу чемпіонату Старого Світу, який відбудеться 15 вересня у німецькому місті Штральзунд. Честь України захищали рівнянин Марко Левішин та червоноградці Дмитро Мостовик, Віталій Коваль та Андрій Розалюк.

Захопливим, як завжди у Рівному, було відкриття змагань – доріжкою мототреку проїхала колона байкерів, яку, щоправда, очолювали не мотоцикли, а раритетні автівки «Побєда» та УАЗ. Військовий оркестр виконав гімни України та Європи, з привітаннями виступили голова ОДА Олексій Муляренко та міський голова Володимир Хомко.

А далі головний суддя змагань чех Павел Вана дав старт першому заїзду, у якому переміг один з фаворитів змагань – словенець Нік Скорья. Далі до стартової стрічки під'їхав наступний квартет гонщиків, і серед них улюбленець рівнян Марко Левішин. Та очевидно, наш земляк не справився з хвилюванням і за фальстарт був виключений з заїзду.

Ця невдача, очевидно, підкосила юного гонщик. В своєму третьому заїзді він упав – знову «нуль». І хоча у підсумку Марко здобув сім очок (два других і одне перше місця), та у підсумковій класифікації був лише дев’ятим.

А за підсумками рівненських стартів  найкраще виступили поляк Ігор Копєц-Собчинські (14 очок), чех Ян Квех і ще один представник Польщі Віктор Лампарт – по 12. Між Квехом та Лампартом, до слова, відбувся додатковий заїзд, у якому другу позицію виборов саме  чех.

Окрім названої трійки, путівки у фінал вибороли поляк Патрік Войдило та латвієць Олег Міхайловс, які посіли 4-те та 5-те місця. А резервним гонщиком став Нік Скорья, який фінішував 6-им.

В активі Віталія Коваля 6 очок (10 місце), Дмитра Мостовика та Андрія Розалюка – по три (14 і 15 місця).

Своєрідною «фішкою» церемонії закриття змагань стала величезна повітряна куля, яка хоч і не злетіла, проте стала оригінальним тлом для подіуму змагань. Сотні рівняни навіть шикувалися у черги, аби сфотографуватися білянеї.

Не підвела і погода  - попри очікування метеорологів і давню «традицію» змагань найвищого рівня у нашому місті – хмари, які час від часу нависали над мототреком, так і не «розродилися» дощем…