Архів новин

Безпека малюка | Газета 7 Днів

Безпека малюка

31.05.2018 12:17
Переглядів:303

Маленька дитина – великий дослідник. Він пильно і з великим ентузіазмом вивчає світ навколо, до всього намагається дотягнутися, повертіти в руках і спробувати на зуб, йому все цікаво. Між тим, гострі й дрібні предмети, хиткі меблі, електричні прилади, гарячі каструлі, ліки та інші звичні речі можуть призвести до нещасних випадків, травмувань і навіть смерті. Щоб не заглушити спрагу пізнання навколишнього світу своїми численними «не можна», батькам варто подбати про безпеку дітей удома. Ось деякі рекомендації із правил безпеки, згідно з рекомендаціями ВООЗ та Unicef.

Малюк і побут

Не залишайте дитину одну вдома, навіть якщо вона спить, на піднятих поверхнях, як-от пеленальний столик чи ліжко. Завжди годуйте дитину тільки в сидячому положенні – у вас на колінах або на спеціальному стільчику. Маля повинне обов’язково сидіти за столом, а не бігати чи гуляти з їжею в роті. Не давайте дітям гратися з пластиковими пакетами, які тримайте в недосяжному для дитини місці. Закрийте всі розетки в домі спеціальними заглушками. Електроприлади мають стояти так, щоб дитина не могла стягнути або скинути їх на себе, потягнувши за шнур. Меблі повинні бути міцними і стійкими, щоб, взявшись за них, дитина не впала. Дверцята шаф краще закрити, щоб ні дверцята шафи, ні висувні ящики не могли защемити пальчики. Навчіть малюка спускатися та підніматися по сходах.

Ніколи не залишайте малюка самого в кімнаті з відкритим вікном чи балконом. Не залишайте малюка наодинці з домашніми тваринами, навіть з дрібними. 

У сільській місцевості треба надійно закривати туалети та вигрібні ями, щоб малюк не впав у них. Використовуйте пасок безпеки, коли малюк сидить у дитячому стільчику для годування чи в дитячому візочку.

Більшості травм і смертей маленьких дітей в аваріях можна запобігти, якщо використовувати автокрісло. Робіть це щоразу, коли везете дитину в машині. Дитину не можна залишати закритою в машині, бо в теплу погоду в закритій машині малюк може швидко загинути від перегріву.

На кухні

Готуйте їжу на задніх конфорках плити, повертайте каструлі та пательні ручкою до стіни, щоб дитина не могла до них дотягтися. Сховайте сірники і запальнички подалі від дитини; замініть духовку на таку, де скло не нагрівається. Чайники і чашки з гарячими напоями треба ставити так, щоб дитина не могла до них дотягнутися.

Не використовуйте скатертину, тому що дитина може її стягнути на себе разом із посудом. Сховайте всі ріжучі предмети (ножі, ножиці тощо) так, щоб вони були недосяжними для дитини.

Потрібно сховати від дитини і дрібні об’єкти (горіхи, гудзики, квасолю, цукерки чи жуйки), а також посуд, який може розбитися.

У ванній

Ні на хвилину не залишайте малюка самого або з іншими дітьми у ванні, біля тазів і відер з водою, басейнів. Дитина може втопитись у воді глибиною 5 см.

Не допускайте того, щоб дитина перегиналася через краї ванни і гралася з водою: є небезпека вмочити руку в дуже гарячу воду. Електроприлад і вода несумісні, тому не сушіть голову феном у ванні; прибирайте і все приладдя для гоління тата подалі. Малюк може пробувати на смак шампуні, гелі тощо, краще також усе це прибрати.

Безпечні іграшки

М’які іграшки повинні бути зроблені з матеріалу, який можна прати, набиті вогнетривким матеріалом і не мати деталей, які можна легко відірвати (очі чи гудзики).

Якщо іграшки розбираються на частини, вони не повинні бути занадто маленькими, аби уникнути небезпеки того, що дитина їх проковтне. Не користуйтеся іграшками, що мають шнури, застібки, гудзики або пофарбовані нестійкими фарбами, які можуть облупитися.

Не давайте дитині гумові кульки або маленькі м’ячики. Слідкуйте, щоб малюк не проковтнув міні-батарейки з музичних листівок, оскільки вони містять ртуть, яка може протікати.

Зручний одяг

Таким вважається одяг без зайвих дрібних деталей. Перевірте, щоб на ньому не було торочок, стрічечок та інших деталей, які можуть випадково намотатися на пальчики вашого малюка. Намагайтеся купувати одяг без зав’язок, які можуть потрапити у двері машини чи заплутатися в якому-небудь обладнанні, наприклад у колесах велосипеда.

Під час прогулянки на відкритому сонці закривайте шкіру дитини одягом і обов’язково одягайте головні убори, що захищають очі й обличчя від сонячних опіків, оскільки дитяча шкіра дуже ніжна та уразлива.

Не вішайте соску або якісь прикраси на шию дитини. Шнурок чи торочка можуть легко задушити дитину.

Під час сну

не закривайте голівку дитини. Найнадійніший спосіб – укласти маля таким чином, щоб ніжки були розташовані якнайближче до нижнього краю ліжечка, а ковдра вкривала його тільки до рівня грудей, не вище. Таке положення не дасть дитині зісковзувати уві сні вниз у ліжечку під вагою ковдр і не допустить перегріву.

Переконайтеся, що дитина спить на твердому матраці, що відповідає стандартам. Пухнасті м’які поверхні можуть утруднити дихання маляти.

Не використовуйте товсті пухові, стьобані ковдри або вовняні пледи як підстилку або для укривання дитини.

Не використовуйте водяні ліжка і матраци. Іграшки і подушки не повинні бути надто великими й зробленими з ворсистої тканини.

У ліжечко дітям взагалі не варто класти подушки чи великі м’які іграшки. Дітей у жодному разі не можна залишати спати з гарячими пляшками, електричними ковдрами, поруч із опалювальними приладами або під прямими сонячними променями.

Синдром раптової дитячої смерті

Щоб йому запобігти, вкладайте немовля спати на спину. Це, як довели дослідження, знижує ризик «смерті в колисці» приблизно на 70%. Але обов’язково переконайтеся, що більшу частину активного часу він проводить на животі (під доглядом дорослих), що дозволить дитині досліджувати світ, відкривати щось нове й зміцнювати свої плічка.

Не затрусіть до смерті. У жодному разі не трясіть і різко не качайте дитину, коли вона плаче або ви хочете, щоб вона заснула. Трясіння дитини може призвести до сліпоти, ушкодження головного мозку чи навіть смерті.

Не можна курити поруч із малям. Діти, що вдихають тютюновий дим, щонайменше вдвічі частіше вмирають від синдрому раптової смерті.

Ризик «смерті в колисці» підвищується, якщо температура повітря в кімнаті перевищує 18° С або дитина перегрівається через надмірну кількість використовуваних ковдр чи надто теплий одяг. Кімната маляти повинна бути теплою, але не занадто жаркою.

Якщо дитина захворіла Обов’язково зверніться до лікаря.

Проведіть «тест животика»: якщо животик занадто гарячий, навіть якщо ніжки й ручки дитини залишаються холодними, зніміть зайвий одяг чи заберіть зайві ковдри.

Ліки і хімікати тримайте в недосяжній для дитини закритій шафці. Ніколи не поводьтеся з ліками, як з цукерками.

Шановні батьки! Будьте обачні, вживайте відповідні запобіжні заходи. Намагайтеся постійно тримати дитину в полі зору, не залишайте наодинці. Головне – пам’ятати одне нескладне правило: краще запобігти хворобі, ніж її лікувати. Ніщо не захистить вашу дитину краще, ніж ваша любов і турботливе ставлення.

Підготувала 

Оксана ГАВРИЛЮК,

лікар-педіатр  

КЗ ЦПМСД «Ювілейний»

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 5 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?