Архів новин

Добре заробляти можна і треба вдома | Газета 7 Днів

Добре заробляти можна і треба вдома

31.05.2018 10:12
Переглядів:864

У цьому твердо переконані учасники організованого обласним центром зайнятості Форуму професійних майстрів

Парадокс, проте незаперечний факт: тисячі українців щомісяця вирушають на заробітки за кордон, натомість вітчизняні підприємства неабияк потерпають від гострого дефіциту кваліфікованих робітничих кадрів. Над тим, як вирішити цю вкрай злободенну проблему, мізкували учасники Форуму професійних майстрів, який минулого тижня відбувся в Рівному на базі міського центру зайнятості.

Це вже другий такого роду форум, проведений у рамках соціального проекту під красномовним гаслом «Живи і працюй в Україні!». Цього разу до його роботи долучилися представники рівненських обласного і міського центрів зайнятості, Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, Домової служби, ТОВ «Група Смарт» і «Фольмагаут-Полімін», а також тимчасово безробітні з Рівного та навколишніх районів.

– Рівне стало першопрохідцем в організації форумів професійних майстрів,– зауважив директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук.– Так, Домова служба ініціювала його спершу в Рівному, а пізніше такі заходи були проведені в Тернополі, Львові і Луцьку. Ці форуми надзвичайно потрібні, бо людина, яка сьогодні шукає роботу, повинна зустрітися з роботодавцем, а роботодавець має побачити людину, яка завтра буде в нього працювати. Певен, що захід видасться корисним і ефективним, а відтак, вісім десятків тимчасово безробітних рівнян, яких служба зайнятості запросила на зустріч з роботодавцями, вподобають собі якщо не всі, то більшість із 25 запропонованих їм вакансій.

Під час форуму його учасники жваво спілкувалися та обмінювалися досвідом. Роботодавці – Домова служба і «Група Смарт» – презентували свої виробництва, розповіли про тенденції сучасного ринку праці. А от представники «Фольмагаут-Поліміну» на додачу провели для присутніх майстер-клас із застосування новітніх будівельних сумішей. Крім того шукачі роботи отримали кваліфіковані консультації фахівців служби зайнятості, довідалися про робітничі професії, які можна опанувати в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Завершився форум ярмарком вакансій для безробітних за професіями будівельної сфери – муляра, маляра, штукатура, опоряджувальника. Найбільше шукачів роботи вразив той факт, що Рівному є роботодавці, які пропонують зарплату по 15 тисяч гривень і більшу.

Пряма мова

Іван ТКАЧУК, директор обласного центру зайнятості:

– Я вже не раз казав, що ми якось неправильно живемо. Чому наші люди, які мають високу кваліфікацію, їдуть працювати за кордон і піднімають економіку сусідніх держав? Так не повинно бути. А для цього треба, щоб працівник за роботу в Україні отримував достойну зарплату, за яку можна достойно жити. Роботодавець, своєю чергою, повинен мати кваліфікованого робітника і можливість платити йому зарплату 15–20 тисяч гривень. Ми повинні піднімати свою економіку, а не поляків чи чехів. І найгірше те, що на заробітки за кордон їдуть наші найкращі, кваліфіковані робітники. Такого не повинно бути, бо тоді ми ніколи не станемо європейською державою і будемо тяжко працювати на інші країни. Держава повинна створити такі умови, щоб робітникові було вигідно працювати в Україні, а роботодавцю було вигідно платити високу зарплату. 

Валерій ГУСАК, засновник і керівник Домової служби: 

– Так сталося, що я був ініціатором першого Форуму професійних майстрів, отож мене запросили й на другий. Після першого форуму до нас звернулося буквально п’ять чоловік. Тобто людей, які справді шукають роботу,– одиниці. Сподіваюся, що після цього форуму їх буде трішки більше. 

Я радий, що сьогодні прийшло чимало людей. Бо дати шанс одному, двом, трьом людям отримати роботу – це вже добре. Тому співпрацю з центром зайнятості вважаю продуктивною. 

У центрах зайнятості є багато програм, які допомагають людині реалізувати себе. 

У нас, у Рівному, тих, які хочуть працювати, можуть навчити всьому. Потрібне лише бажання самої людини. Центр зайнятості може вплинути на тривожну ситуацію, яка склалася з відтоком кваліфікованих кадрів за кордон. І він це робить, показуючи людям, які шукають роботу, що добре заробляти можна й вдома.

Вадим ПЕЙКО, тимчасово безробітний: 

– За професією я економіст, але довелося попрацювати не тільки за фахом, а й продавцем продовольчих товарів, навіть кур’єром. Прийшов на цей захід за направленням міської служби зайнятості, де перебуваю на обліку останні два місяці, бо хочу знайти гідну роботу. Причому вдома, а не десь. Бо дуже багато моїх знайомих виїхали на заробітки за кордон, але кажуть, що там не все так добре. Мене, зокрема, зацікавила робота, яку пропонує «Група Смарт».

Петро ПОЛІЩУК, майстер, інженер з охорони праці та техніки безпеки Домової служби: 

– На роботу в Домову службу я прийшов звичайним майстром, а через рік став інженером. Можу запевнити: це підприємство, на якому платять реальні гроші. Тут не обманюють. У Домовій службі все чесно. Сюди я прийшов, працюючи до того на керівних посадах, але не шкодую, бо залишився електриком як в душі, так і на ділі.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?