Архів новин

Не поспішайте викидати вазон, якщо він прихворів | Газета 7 Днів

Не поспішайте викидати вазон, якщо він прихворів

31.05.2018 14:09
Переглядів:1215

Варто знайти причину хвороби й усунути її причину.  І рослина ще віддячить вам своєю красою. Принаймні, спробуйте скористатися простими порадами нашого постійного консультанта з питань садівництва і городництва, агронома за фахом, спонсора редакційного конкурсу «Квітучий двір» Анатолія СИДОРУКА. Під час нещодавньої зустрічі в редакції він, розповідаючи про умови цьогорічного етапу конкурсу «Квітучий двір», заодно відповів на запитання наших читачів щодо вирощування вазонів.

У горщику завелася мошка

В офісі одного мого колеги добре ростуть вазони. Виявляється, він підливає рослину не звичайною водою, а недопитим чаєм чи кавою. Почав робити так удома і я. То начувався за це від дружини, бо в горщиках завелася мошка. Що, вазони викидати?

Василь Суржук

– Точної причини появи мошки назвати не можу. Але припускаю, що ваш колега п’є чай і каву без цукру. Періодичний полив невеликою кількістю такої рідини йде рослинам тільки на користь. А от якщо часто зливати недопите, ще й підсолоджене, то воно починає бродити, через що й у горщику заводиться мошка. Варто припинити це робити, і все нормалізується. Вазони ж потрібно попурхати мильним розчином (настругати у воду для поливу трошки звичайного господарського мила). Для вилову мошки, яка розлетілась, можна зробити пастку.

Пастка для мошки

На дно невеличкої скляної банки покладіть приманку. Це може бути солодка вода, скибочка яблука, шматочок банана чи якихось несвіжих овочів. Горлечко банки накрийте прозорою плівкою і зробіть у ній кілька невеличких отворів. Мошка залізе в банку, тоді можна залити її водою. Процедуру бажано повторити до повного зникнення комашок.

І вазон розкошуватиме

У мене багато вазонів. Але, мабуть, не завжди правильно доглядаю за ними, бо вони іноді хворіють і пропадають. І тоді це заняття розчаровує. Чому вазони хворіють?

Олена Герасименко

– Догляд за кімнатними рослинами – захопливе хобі. Саме таким воно вже багато років є і для мене. Є багато засобів для догляду за вазонами та їхнього лікування. 

А я, щоб рослини не хворіли, час від часу додаю у воду для їхнього поливання активоване вугілля (розчиняю його з розрахунку 3 таблетки на півлітра води). Грунт після такого поливу насичується киснем і стає пухким. Бо що відбувається, коли ми поливаємо вазони лише звичайною водою чи лінуємося їх пересадити? Поверхня грунту покривається твердою кіркою з біло-рижим нальотом, а коріння загнивається чи вилазить із горшка назовні, через що рослини страждають чи й гинуть.

Про власні рецепти, випробувані упродовж багатьох років вирощування різноманітних квітів, я не раз розповідав читачам «7 днів» на сторінках тижневика та під час редакційних зустрічей. Сьогодні поділюся ще одним простим, але дуже ефективним рецептом.

Розчин для поливання кімнатних рослин

У півлітра води розчинити 3 таблетки активованого вугілля і пакетик аскорбінової кислоти, додати кілька крапель розчину марганцівки (вода має бути ледь рожева) і 3 краплі йоду. 

Застосовуючи профілактично ці універсальні ліки для рослин, я помітив, що квіти не просто ростуть, а розкошують. У чому сила цього універсального засобу? У його живильних і антисептичних властивостях. Ним я обов’язково роблю перший полив вазонів і садових квітів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 5 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?