Архів новин

Поліція згадала, як була міліцією | Газета 7 Днів

Поліція згадала, як була міліцією

31.05.2018 09:45
Переглядів:521

І взалась, як у радянські часи, боротися із самогонщиками

На території області з 25 травня до 10 червня поліцейські шукають місцевих ділків, які виготовляють і продають самогон. За чотири дні з початку операції дільничні знищили 255 літрів оковитої та понад 700 літрів бражки. Як не дивно, лідирує в цьому антирейтингу Рівненський район.

Дядька Івана, що живе в селі неподалік від Рівного, добре знають усі місцеві. Він не боїться, що його «здадуть» поліцейським. Бо ж, мовляв, жене справжню самогонку, яка, за його словами, набагато краща, ніж «державна» горілка.

– Самогонку завжди пили і будуть пити,– каже дядько Іван.– А моя горілка добра, від неї на другий день голова не болить, не те що від магазинної. Я варю якісний продукт. Від такого ніхто не зіп’ється і не нашкодить здоров’ю. Тому не вважаю, що роблю щось погане.

На запитання, чому обрав такий сумнівний заробіток, відказує: 

– Спочатку я гнав тільки для себе на свята. На продаж почав варити, коли втратив роботу, бо ж треба було за щось сім’ю годувати. Люди часто просять, щоб вигнав на день народження чи весілля. Їм дешевше купити самогонку в мене, ніж платити втридорога за сумнівної якості горілку в магазині.

За його словами, справжня біда – це коли під виглядом самогонки продають технічний спирт. Його розводять водою, додають оцтову кислоту, цукор. На такі «точки», каже дядько Іван, так звані «спиртовики» приїжджають за графіком:

– Така горілка найдешевша, але від неї люди спиваються на очах, дуріють. Вони про це знають, але все одно туди ходять. А віднедавна в них нова послуга з’явилася: доставка за викликом. Подзвонив їм – і тобі привезуть спиртне в будь-яке місце, а головне – в будь-яку пору, навіть серед ночі. Оце справжня біда…

За інформацією відділу комунікації поліції Рівненської області, за перші чотири дні рейду поліцейські вилучили 16 самогонних апаратів, склали 63 адміністративні протоколи за статтею 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) на загальну суму штрафу майже 4,5 тисячі гривень.

Заступник начальника відділу превенції Рівненського відділу поліції Юрій Іванов розповідає, що з початку року в Рівному складено 96 протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 176 Адмінкодексу України – зберігання самогону або пристроїв для його виготовлення, накладено штрафів на суму понад 5 тисяч гривень. Зокрема, у ході вже згаданої операції лише за кілька днів правоохоронці виявили 18 порушень, знищили близько 40 літрів горілки і понад 50 – закваски, вилучили апарат та наклали штрафів на понад тисячу гривень. Юрій Іванов резюмує:

– Найбільша проблема – в зубожінні населення. Одні хочуть випити і шукають дешевшої горілки, а інші мають можливість на цьому заробити. Це якраз той випадок, коли попит породжує пропозицію. З іншого боку, закон передбачає занадто м’яке, як на мене, покарання – максимум 170 гривень. Вони його сплачують і далі варять і продають. Документували такі факти вдома у правопорушників, на базарах, навіть у закладах харчування – з-під прилавка. Зараз готуємо матеріали справи по самогоноварінню до суду. Але це вже буде стаття 164, про порушення порядку провадження господарської діяльності. Згідно з нею, мінімальна сума штрафу, яка може бути призначена порушнику, – це 17 тисяч гривень. Може, хоч так вдасться вплинути на тих, хто прагне незаконної наживи.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

конг

Так. многие функции исполняет полиция те что делала и милиция согласно закону. и это нормально

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?