Архів новин

Стрімкий ривок після затяжного застою | Газета 7 Днів

Стрімкий ривок після затяжного застою

31.05.2018 10:52
Переглядів:1045

Міська влада на розвиток колишньої залізничної, а тепер міської лікарні № 2 за два роки виділила більше, ніж залізниця за 25.

У міській лікарні № 2 вже завершено капремонт приміщення, яке відвели під сімейну амбулаторію Центру ПМСД «Ювілейний». Тим часом повним ходом триває реконструкція нейрохірургічного відділення, де планують облаштувати центр реабілітації. Крім того, з міського бюджету виділили чималі кошти на придбання медичного устаткування і меблів. Зрештою, таких значних капіталовкладень, які зроблені за два останні роки, залізнична (як її досі називають у народі) лікарня до цього не знала понад два десятиліття. 

– Нашу відомчу медустанову передали на баланс міста 25 грудня 2015 року,– розповідає головний лікар Рівненської міської лікарні № 2 Олександр Шегера.– Багато залізничних лікарень в Україні закрилося. Якби не міська влада, то така ж доля спіткала б і наш медзаклад. Відтак, наша лікарня збережена фактично в тому ж форматі, в якому вона була, з усіма своїми профілями. Торік ми почали обслуговувати населення Рівного, надаючи вторинну допомогу в повному обсязі. Це завдяки тому, що місто допомогло нам з ремонтом хірургічного відділення. Тут реставрували операційну і перев’язувальний кабінет. А до цього я переймався лише одним питанням: для чого ми взагалі існуємо? Основні завдання головного лікаря зводилися до того, щоб медзакладу не відімкнули електропостачання і телефони. Доводилося ходити і просити. Про щось інше – ремонт чи обладнання – й мови не було. 

До слова, до 2017 року міська лікарня № 2 не мала власного сучасного наркозного апарата. Той один, що його купили 2003 року, коли медзаклад приймав хворих з опіками після катастрофи в Ожидові, де перекинулися вагони з фосфором, залізниця поставила на свій баланс. На щастя, позаторік завдяки депутатам Рівнеради і міському голові Володимиру Хомку для лікарні №2 купили сучасний наркозно-дихальний апарат та інше вкрай необхідне медичне обладнання.

– Нам є за що дякувати міській владі,– каже головний лікар медзакладу.– Раніше до залізничної лікарні ніхто діла не мав. А торік за кошти міського бюджету нам придбали хімічний автоматичний аналізатор, який дає повне автоматичне обрахування 40 різних показників. Купили наркозно-дихальний апарат, світильник для операційної, багатофункціональний операційний стіл, апарат штучної вентиляції легень. Міська влада допомогла зробити те, що залізниця не могла зробити останні 25 років. Важко повірити: операційна лампа, яку ми поміняли, була з 1972 року випуску, отож відпрацювала 45 років. Нарешті проведено ремонт в операційній хірургічного відділення, де з тих же 1970-х кіт не валявся. Ми відчули, що місто піклується про лікарню. І це приємно.

Міська лікарня № 2 й справді на очах перетворюється з гидкого каченяти на красеня-лебедя. Показовим у цьому плані став капремонт у поліклінічному відділенні, де створено сімейну амбулаторію від Центру ПМСД «Ювілейний». Вона буде обслуговувати мешканців Боярки, Дворецької та інших довколишніх вулиць. До речі, тут навіть туалет для маломобільних груп населення облаштували. Крім того торік провели роботи з налагодження інженерних мереж (водо- і теплопостачання), які ніхто не ремонтував останні двадцять років. З міського бюджету виділені кошти на заміну вікон у неврологічному відділенні, де планується відкрити реабілітаційне відділення для пацієнтів після важких нейрохірургічних операцій, а також людей із захворюваннями неврологічної та опорно-рухової систем. 

Подібного до нашого – не приватного, а комунального – реабілітаційного центру (за винятком тих, що в Києві та обласному госпіталі для ветеранів у Клевані) в Україні немає.

Олександр Шегера

– Зважаючи на світові тенденції, які ґрунтуються на нових методах реабілітації та відновленні функцій пацієнтів,– веде далі Олександр Шегера,– вирішили провести в нашому неврологічному відділенні реорганізацію шляхом створення Центру ранньої та пізньої реабілітації після інсультів та нейрохірургічних операцій. Торік ми вже замінили тут вікна і двері, а тепер проводимо ремонтні роботи. Вже навіть визначено, яке обладнання для функціонування центру потрібне і скільки воно коштує. Забігаючи наперед, поділюся з вами секретом: подібного до нашого – не приватного, а комунального – реабілітаційного центру (за винятком тих, що в Києві та обласному госпіталі для ветеранів у Клевані) в Україні немає.

Проте все, що робиться в міській лікарні № 2,– це лише дещиця із задумів головного лікаря медзакладу.Основний напрям, на якому зосереджений Олександр Шегера, – енергозбереження. 

Він виношує план переведення кухні на електроплити, плюс створення на лікарняній котельні системи 

автоматичного погодного регулятора, який подаватиме тепло залежно від зовнішньої температури. Ще головний лікар медустанови має намір зробити косметичний ремонт приймального відділення, адже воно є лицем лікарні. Такі плани на цей рік. А далі будуть нові, мабуть, ще сміливіші.

Пряма мова

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ: 

– Коли мова заходить про міську лікарню № 2, насамперед хочеться сказати про її головного лікаря Олександра Шегеру. Це дуже кваліфікований фахівець, позитивна людина і прогресивний керівник. Він, до речі, має найбільший з поміж очільників міських лікувальних закладів досвід роботи зі страховими компаніями. 

 

Якщо говорити про саму лікарню № 2, то вона у нас – піонер з енергозбереження, а головний лікар медзакладу – постійний учасник різних грантівських конкурсів. Скажімо, експертизу проходить проект встановлення в другій лікарні сонячних колекторів. На базі цього закладу заплановане відкриття хоспісу хоча б на 10–15 ліжок. Звичайно, є проблема з територією, але сподіваємося, що вона вирішиться. В Україні (за винятком обласного госпіталю для ветеранів) більш нема і подібних до того комунального реабілітаційного центру, який невдовзі запрацює в неврологічному відділенні міської лікарні № 2. А він дуже потрібен, бо далеко не кожна родина може дозволити собі викладати по тисячі-півтори в день на реабілітацію хворого після інсульту чи нейрохірургічної операції. За цим центром – велике майбутнє. Зрештою, на моє переконання, хороші перспективи – і у лікарні в цілому.

На фото: Віктор Іськів та Олександр Шегера оглядають оновлені кабінети сімейної амбулаторії.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?