Архів новин

У Рівному 100 років тому заразну тварину закопували на глибину 7 футів, а тепер – спалюють | Газета 7 Днів

У Рівному 100 років тому заразну тварину закопували на глибину 7 футів, а тепер – спалюють

31.05.2018 10:33
Переглядів:374

Документи з рівненської давнини редакція газети «7 днів» друкує за сприяння начальника відділу Державного архіву Рівненської області Людмили Леонової.

А як тепер

Якщо 110 років тому для жителів Рівного діяли заходи запобігання розвитку заразних хвороб домашніх тварин і їх затверджувала міська Дума, то тепер діє Закон України «Про ветеринарну медицину», а також інструкції та правила профілактики й ліквідації інфекційних хвороб.

Згідно із Законом «Про ветеринарну медицину» Рівненська міська рада створила Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію, яка у разі підозри або підтвердження спалаху особливо небезпечних хвороб, занесених до списку Міжнародного епізоотичного бюро, зобов’язана розробити план ветеринарно-санітарних заходів щодо їхньої ліквідації.

Відповідно до «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України»:

• Трупи тварин, які загинули від сибірки, сказу, трихінельозу, емкару, сапу та інших особливо небезпечних інфекційних хвороб, а також у випадку загибелі тварин невстановленої етіології підлягають обов’язковому термічному знешкодженню (спаленню). Рішення про визначення місця спалення приймає головний державний інспектор ветеринарної медицини (району, міста), на території якого виявлено захворювання.

• Трупи тварин, які загинули з інших причин, конфіскати тощо повинні бути утилізовані.

• Збір та знешкодження трупів тварин проводиться власником цих трупів.

• Транспортні засоби, виділені для перевезення трупів, мертвонароджених плодів та інших біологічних відходів, обладнують (вистеляють) водонепроникними закритими кузовами, які легко піддаються ветеринарно-санітарній обробці.

• Після завантаження трупів, мертвонароджених плодів та інших біологічних відходів на транспортний засіб обов’язково дезінфікують місце, де вони лежали, та використаний при цьому інвентар і обладнання. Ділянку, де їх виявили трупи, дезінфікують сухим хлорним вапном.

Для утилізації трупів тварин на території Рівненської області є спеціалізоване підприємство Костопільська філія ДП «Укрветсанзавод», що має в наявності спецтранспорт для таких перевезень.

Василь ДМИТРИЄВ,

заступник начальника Рівненського 

міського управління 

Головного управління Держпродспоживслужби 

в Рівненській області

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?