Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Від 1 липня суми в чеках почнуть заокруглювати | Газета 7 Днів

Від 1 липня суми в чеках почнуть заокруглювати

27.06.2018 07:44
Переглядів:374

Національний банк України ухвалив рішення з липня 2018 року припинити карбування монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Також від 1 липня розпочнуть застосовувати механізм заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків за товари, послуги. Про це ще навесні повідомляв виконувач обов'язків голови Нацбанку Яків Смолій. Він зазначив, що ці копійки залишаться в обігу, але їх постійно будуть вилучати.

Згодом залишаться в обігу лише ті монети, що діляться на 10 – тобто 10 та 50 коп, а також 1-гривневі монети, а також нові обігові монети - 2, 5, 10 гривень.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 10 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?