Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Ще не народився той голова, який би усім вгодив | Газета 7 Днів

Ще не народився той голова, який би усім вгодив

29.06.2018 13:52
Переглядів:941

Робота з людьми вимагає неабиякого хисту. Адже кожна особистість має свій норов, відтак потребує особливого підходу. Якщо голові об’єднання співвласників багатоквартирного будинку це не вдається, рано чи пізно виникають непорозуміння, які, бува, переростають у конфлікти. Тоді на адресу ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» надходять скарги, а інколи вимоги звільнити того чи іншого керівника ОСББ.

Відразу зауважу, що Рада голів ОСББ міста Рівне – громадська організація, яка не має повноважень ні призначати, ні звільняти керівників об’єднань співвласників. Єдине, що вона може, то це надати кваліфіковану консультацію. Отож, що робити, коли на думку співвласників голова правління ОСББ не справляється зі своїми обов’язками?

В ОСББ таке трапляється. Часом, погодившись очолити ОСББ, голова правління не розрахував(ла) свій час і можливості. А бува, що мешканці виставляють до новоствореного керівника забагато вимог. Людський фактор дається взнаки в усіх, без винятку, будинках. Щоправда, так було не завжди. Скажімо, коли багатоповерхівки обслуговували жеки, нікому не було діла до того, на що йшла кварт­плата. Тоді взагалі мало що когось цікавило. Натомість, тільки-но в будинку створюється ОСББ, відразу знаходяться активісти, які знають, як робити, і головне – як працювати й жити голові ОСББ.

Бувають, м’яко кажучи, пропозиції, які неможливо виконати. Я, наприклад, у таких випадках делегую цьому активному співвласникові саме цю роботу. Адже кожен співвласник не лише може, а й повинен був би долучитися до процесу покращення свого будинку. Проте ініціатива всезнайка зазвичай пропадає, щойно йому доручають щось зробити. 

До нас, у ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне», приходять співвласники з різними скаргами на голів правління ОСББ. От, наприклад, один з рівнян скаржився: «Поки мене місяць вдома не було, голова поставив лавочки не так, як мені хотілося б». Або ж був випадок, коли чоловік обурювався, що, купуючи фарбу і кисті для ремонту під’їзду, голова не спитав думку кожного співвласника багатоповерхівки. «Хіба це так важко всіх обійти?» – дивувався скаржник. Та найбільше роздратувало співвласника те, що голова купив фарбу зі знижкою в будівельному супер-маркеті. Мовляв, а раптом вона не такої якості, як дорога. Словом, по-всякому буває. Отож доводиться констатувати прописну істину: ще не народився той голова ОСББ, який усім вгодив би. Втім, ніде правди діти, і керівники об’єднань співвласників бувають різні. 

Зрештою, мова наразі не про те, хто кращий, чи правий, а про інше. А саме про те, як чинити, коли, скажімо, співвласники не хочуть миритися з головою правління ОСББ? У такому випадку в будинку має бути утвориена ініціативна група з питання переобрання голови правління ОСББ. Якщо ініціативна група складається з членів правління і має кандидата на посаду керівника ОСББ когось зі свого оточення (тобто з членів правління), то загальні збори проводити не обов’язково. Правління зі свого складу обирає нового голову правління. Якщо для цього голосів достатньо, новий керівник звертається з протоколом засідання правління в ЦНАП і здійснює перереєстрацію голови ОСББ. Після отримання на руки нового витягу з Держреєстру новообраний керівник об’єднання співвласників звертається в банківську установу. Відтак, колишній голова правління вже не має права підпису на фінансових документах ОСББ. Тут зауважу, що новий керівник має доступ до банківських виписок за будь-який період. Якщо переобраний голова правління ОСББ не надає документи для перевірки, новообраний керівник може отримати їх без будь-яких проблем у фінансовій установі. 

Разом з тим, щоб нового голову ввести до складу правління, необхідно провести загальні збори ОСББ з дотриманням усіх вимог законодавства. Тобто ініціативна група повідомляє за 14 днів про проведення загальних зборів усіх співвласників, які підтверджують підписами, що отримали повідомлення про час та місце проведення загальних зборів. Ведеться реєстр присутніх на загальних зборах, у порядок денний вноситься питання про обрання нового складу правління. Протокол загальних зборів залишається відкритим протягом 15 днів (кворум присутніх саме у день зборів не передбачений). Впродовж цих 15 днів співвласники голосують листками опитування. До ЦНАПу подається протокол загальних зборів про обрання нового складу правління та протокол правління про обрання голови правління. Далі все відбувається за описаною вище процедурою.

Не все так просто, якщо голова правління не може миритись із співвласниками.

Тут голова правління може написати енну кількість заяв про звільнення, але поки у ЦНАПі не перереєструють нового керівника, попередній не може скласти своїх повноважень.

На щастя, у Рівному небагато випадків, коли міняють керівників ОСББ.

Галина ПОХИЛЬЧУК,

секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Ініціативний рівнянин

Яким законом або документом затверджено обов'язкове веденняя реєстра присутніх на загальних зборах?!

Анастасія

Доброго дня, якими нормативними актами передбачається переобрання Голови згідно Вашої статті?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?