Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Завдяки співпраці з ПриватБанком рівненські ОСББ лідирують у програмі енергоефективності | Газета 7 Днів

Завдяки співпраці з ПриватБанком рівненські ОСББ лідирують у програмі енергоефективності

29.06.2018 14:39
Переглядів:312

Серед рівненських ОСББ спостерігається справжній бум з різноманітних капремонтів, що в кінцевому підсумку мають на меті енергозаощадження. Звісно, це не мода, а вимога часу, продиктована високою ціною енергозатратних комунальних послуг і передусім – теплопостачання. Але будь-яку потребу можна реалізувати тільки тоді, коли для цього є можливості. Можливість запропонувало Державне агентство енергоефективності та енергозбереження. А називається вона «Теплі кредити» і реалізується через три державні банки.

ПриватБанк активно підтримує програму енергоефективності, що дозволяє українцям економити на комунальних послугах, використовуючи державну підтримку. Менш ніж за два місяці банк задовольнив майже півтисячі заявок від ОСББ на кредитування за «теплими» кредитами на суму майже 100 мільйонів гривень. Рівняни теж активно скористалися можливістю зекономити на цій справі, отримавши відшкодування на матеріали, що використовуються для енергоощадних заходів, завдяки «теплим» кредитам. Так, за два місяці 42 рівненські ОСББ оформили «теплі» кредити на суму понад 19,3 мільйона гривень.

ПриватБанк обслуговує майже 10 тисяч ОСББ по всій Україні

– Із середини квітня ми почали реалізацію третього траншу державних компенсацій за програмою «теплих» кредитів для ОСББ,– розповідає керівник МСБ ПриватБанку Сергій Клюєв.– Уже видано понад 400 кредитів на більш ніж 90 мільйонів гривень, на опрацюванні ще понад 200 заявок на суму понад 60 мільйонів. Мінімальний розмір державної компенсації за кредитами ОСББ становить 40%, тож загальну суму компенсацій вже фактично вичерпано.

ПриватБанк долучився до програми кредитування ОСББ у 2017 році. За цей період видано 638 «теплих» кредитів ОСББ на загальну суму 130 мільйонів гривень.

Зауважимо, що й надалі можлива видача кредитів із компенсацією відсотків із місцевих бюджетів, що є в багатьох регіонах, або ж без таких компенсацій, а на бажання самих ОСББ.

Нові заявки на кредитування будуть прийматись одразу після погодження наступного траншу державної компенсації.

Пряма мова

Галина ПОХИЛЬЧУК, секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівного»: 

– Завдяки затвердженій депутатами Рівнеради програмі термомодернізації ОСББ міста мають можливість успішно проводити заходи щодо поліпшення умов проживання громад та відновлення будинків. Адже ця програма передбачає здешевлення «теплого» кредиту, отриманого в банку. Тобто ОСББ бере кредит на енергоефективні заходи, отримує від держави відшкодування в сумі не менше ніж 40% тіла кредиту, а також компенсацію з бюджету міста в розмірі 25% того ж таки тіла кредиту. 

За цією програмою найбільш вигідно встановлювати вікна та двері. Бо ці елементи будинку мають великий знос. Тобто застарілі дерев’яні вікна у місцях загального користування далеко не енергоефективні. Є будинки з вибитими рамами і розбитим склом, тамбурні двері в них не зачиняються або їх взагалі нема, отож потребують встановлення. Громади ОСББ охоче приймають рішення щодо заміни вікон та дверей, адже 40% + 25% – значна знижка, яка покриває 18% банківського кредиту і при достроковому погашенні залишає ОСББ з плюсом.

ОСББ, які я очолюю, скористались «теплими» кредитами п’ять разів. ОСББ «Галицького-4» першим у Рівненській області оформило кредит на заміну вікон. Потім співвласники скористались такою можливістю ще на утеплення будинку, заміну тамбурних дверей та встановлення світлодіодного освітлення. ОСББ «Київська 44. Рівне» брало «теплий» кредит на заміну мереж водо- і теплопостачання, а також на заміну вікон і тамбурних дверей. При цьому «теплі» кредити оформлялись у різних банках – Ощадному, Укргазбанку та ПриватБанку. Хочу відзначити професійні якості працівників усіх банків, які покроково допомагають у вирішенні всіх питань і підготовці необхідних документів. Звичайно, у ПриватБанку це робити найпростіше, бо тут вимагають мінімальну кількість необхідних для подання документів. Згідно з кредитною угодою у ПриватБанку дострокове погашення тіла кредиту потрібно узгоджувати з центральним офісом. Це трішки ускладнює ситуацію, бо ж хочемо, як мед, то й ложкою. Проте керівництво банку охоче допомагає і змінює умови, щоб нам було нескладно і вигідно співпрацювати.

Марія КОНОЩУК, управитель ОСББ:

– ПриватБанк один з перших почав видавати «теплі» кредити. І слід віддати належне працівникам банку, які успішно проводять просвітницьку роботу щодо державних програм енергозбереження, надають практичну допомогу з оформлення таких фінансових позик. Та головне, що ПриватБанк завжди йде назустріч своїм клієнтам. Візьму для прикладу очолюване мною ОСББ «Успішне-4», яке в цьому році проводить утеплення фасаду свого будинку. 

Згідно з проектом вартість цих робіт становить 4,8 мільйона гривень. Зрозуміло, що відразу такий великий кредит не може надати жоден банк, оскільки державна програма передбачає максимальну позику в сумі двох мільйонів гривень. Зрештою, взяти за один раз два мільйони – непосильний тягар і для мешканців об’єднання співвласників. На щастя, ПриватБанк із розумінням поставився до цієї ситуації і відгукнувся на нашу пропозицію відкрити кредитну лінію та видавати кошти траншами в міру виконання робіт і погашення вартості матеріалів. Це дозволило підряднику – фірмі «РЕНОМЕ-Євробуд» – безперебійно виконувати заплановані роботи, а не розтягувати їх на невизначені строки.

Приємно, що нас, голів ОСББ, працівники ПриватБанку чують і роблять усе, щоб полегшити нам життя.

Більше про програму «теплих» кредитів для ОСББ від ПриватБанку можна дізнатися на pb.ua/teplokred

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?