Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

Рівняни вшанують пам'ять Уласа Самчука | Газета 7 Днів

Рівняни вшанують пам'ять Уласа Самчука

10.07.2018 08:57
Переглядів:185

Сьогодні в Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному (вул.Петлюри, 17) відбудеться “Свіча пам’яті”, приурочена 31-ій річниці від дня смерті Уласа Олексійовича Самчука.

 

Двадцять книжкових видань, серед яких дві трилогії -  “Волинь” і     “Ост”, факт висунення у 1980 році на здобуття Нобелівської премії ставлять письменника в ряд найвизначніших українських прозаїків.

  Улас Олексійович Самчук народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині. Навчався в Дерманській вищепочатковій школі (1917-1920), потім - в Українській мішаній приватній гімназії в Крем’янці. У 1927 році, будучи жовніром польського війська, перейшов кордон і навчався у Бреславському (Вроцлавському), а згодом – Українському Вільному (Прага) університетах. В 1938-1939 роках брав участь у відомих подіях на Закарпатті. Із серпня 1941 р. редагував газету “Волинь”, яка виходила в Рівному під час гітлерівської окупації. Виїхавши з України в1944 році, пройшов через табори переміщених осіб і опинився в Канаді (Торонто). Там він створив більшість своїх творів, активно співробітничав з Інститутом дослідів Волині, з Товариством “Волинь” у Вінніпезі. Помер 9 липня 1987року, похований в Канаді (Торонто).

 За програмою заходу відбудеться презентація книги із серії  “Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному”  Число 30 – ІГОР  КАЧУРОВСЬКИЙ  « КУРС ЗЮЙД-ВЕСТ»       (упорядкування  Вікторії Климентовської).  На “Свічу пам’яті” запрошені представники місцевої влади, громадських організацій, письменники та журналісти, науковці й артисти, благодійники та помічники, усі небайдужі до славного імені письменника.    

Початок о 12-ій годині

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?