Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

Обсяги споживання газу на Рівненщині практично не змінились | Газета 7 Днів

Обсяги споживання газу на Рівненщині практично не змінились

12.07.2018 10:36
Переглядів:175

За шість місяців цього року ПАТ «Рівнегаз» здійснило розподіл 283,8 млн кубометрів газу. Це на 1,6% (4,7 млн куб. м) менше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Зниження споживання зафіксовано тільки серед побутових споживачів.

Населення – єдина категорія споживачів, яка за перші півроку зменшила споживання природного газу. Побутові споживачі використали газу менше на 12,7 млн куб. м, або на 6,8%. Водночас інші категорії споживачів збільшили його споживання. Так, серед промислових підприємств воно зросло на 5,5%, або на 2,6 млн куб. м. Теплопостачальні підприємства збільшили обсяги спожитого енергоресурсу на 4,8 млн куб. м (9,7%). Цей приріст відбувся через холодні погодні умови у березні цього року.

– ПАТ «Рівнегаз» за розподіл кожного кубометра природного газу отримує 87 копійок. За рахунок цих коштів необхідно забезпечити функціонування аварійно-диспетчерської служби, організацію роботи центрів обслуговування клієнтів, встановлення, заміну і повірку лічильників та обслуговування мереж. Компанія відчуває брак коштів для забезпечення роботи підприємства, що призводить до зниження рівня надійності і безпеки газотранспортної системи,– пояснює комерційний директор компанії Віктор Осницький.

Тарифна виручка Рівнегазу, яка формується за рахунок тарифу на розподіл природного газу, торік сягнула 361,9 млн грн. Однак встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат компанії, і через це витрати перевищили виручку. Так, за підсумками 2017 року збитки підприємства від здійснення діяльності з розподілу природного газу становили 29,3 млн грн.

Середня зарплата персоналу компанії залишається на 57% нижчою за середню заробітну плату по галузі. А це причина для відтоку кваліфікованих кадрів, що своєю чергою призводить до проблем з утриманням газопроводів у належному стані, виконанням програм з їхньої модернізації, а найголовніше – забезпеченням безперебійного та безаварійного газопостачання споживачів.

Ольга ЗАЙЧУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?