Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Власний бізнес для амбітних безробітних | Газета 7 Днів

Власний бізнес для амбітних безробітних

06.09.2018 11:58
Переглядів:900

Для одних втрата роботи – це справжня проблема, а для інших – початок нового життя. Саме до останніх належать безробітні, які втратили роботу, але не зневірилися, а вирішили, що настав час зайнятися власним бізнесом. У службі зайнятості Рівного для таких організували Центр розвитку підприємництва.

Напередодні Дня підприємця, який в Україні традиційно відзначають у першу неділю вересня, міський центр зайнятості організував зустріч у стилі неформат для нинішніх і майбутніх бізнесменів. Безробітні, які тільки думають про започаткування власної справи, змогли поспілкуватися з тими, хто вже не перший рік торує свій бізнес-шлях.

Гостей зустрічі привітав заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Олександр Калюх:

– Право ведення підприємницької діяльності в Україні має кожен громадянин. Це закріплено нормами Конституції країни та іншого відповідного законодавства. За станом розвитку малого і середнього підприємництва Рівненська область у рейтингу соціально-економічного розвитку з 25 регіонів займає десяте місце. Кількість людей, які по праву можуть відзначати це свято, досить широке. Адже малий і середній бізнес є основою стабільного розвитку країни і такою собі стабілізаційною подушкою у важкі часи.

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи. Власне сама організація роботи щодо сприяння безробітним у відкритті власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово передбачає послідовність надання певного пакету соціальних послуг безробітним, які виявили сприятливі для підприємництва особисті якості. В цьому пакеті – інформування, консультації, професійне навчання, захист бізнес-планів, виплата одноразової допомоги. 

У 2018 році одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації власної справи отримали 23 безробітних. Загальна сума фінансової підтримки – майже 500 тисяч гривень.

З метою посилення інформаційно-консультаційної складової форми роботи, залучення широкого кола суб’єктів, що займаються підтримкою малого бізнесу, торік було створено Центр розвитку підприємництва. До спільної роботи вдалося залучити 19 партнерів. За рік діяльності було проведено 27 групових заходів і залучено 304 особи. Особливо популярні «Управлінські двобої», тренінги «Побудова бізнес-моделі успішного бізнесу», тематичні інформаційні семінари та консультації.

На зустріч із тими безробітними, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю, запросили успішних підприємців, які свого часу за сприяння Рівненського міського центру зайнятості отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю, зокрема Олександру Харитонюк, директора туристичної агенції «Час мандрів», яка сказала:

– Більш як вісім років я працювала у банку. А коли настала криза банківської системи, я вирішила змінити щось у своєму житті. Тобто першим моїм мотивом було бажання змін. Я переконана: коли людина втратила роботу, коли в житті трапилась якась криза – це час для того, щоб зрозуміти себе і подумати, в якому напрямку рухатися. Започатковуючи будь-яку справу, важливо мати чіткий бізнес-план. Якщо ви серйозно візьметеся за те, щоб детально спланувати свій бізнес-проект і свою бізнесову ідею, якщо ви прорахуєте все аж до дрібниць, то це вам дуже допоможе в подальшому. Важливе значення має ідея, і чим більше ідей у вас буде – ідей цікавих, які зможуть захопити якомога більше людей,– тим краще. Також раджу ретельно рахувати всі витрати, навіть закладати у проект на 15–20 відсотків більше, ніж здається потрібним при поверхових розрахунках. Крім того, якщо ви працюєте не самотужки, поруч з вами мають бути люди, які розділяють ваші ідеї, бачення і принципи.

Василь Вавуліч надає послуги кейтерінгу «Смакота». Він поділився з майбутніми бізнесменами власними враженнями і висновками, які зробив від часу організації власної справи.

– Завжди страшно робити перший крок,– переконаний він.– А щоб не було так страшно, треба вивчити ринок і зрозуміти, хто ваші конкуренти у цій сфері. Якщо ви будете надавати послугу якісно і при цьому не намагатиметеся зразу заробити великі гроші, то клієнти будуть вашими. Я, наприклад, тільки кілька місяців тому зареєструвався, але стикнувся з тим, що мені треба буде невдовзі наймати людей, бо вже самостійно не справляюся з обсягами замовлень. Досі ми працювали вдвох із дружиною, бухгалтерію я вів самостійно. Там нічого складного немає. Головне – не забувати вчасно платити податки і подавати звіти. І навіть управління у справах захисту прав споживачів, яким часто жахають підприємців, просто так до вас із перевіркою не прийде – лише за скаргою. А якщо вже на вас люди скаржаться, то значить ви самі винні. Потрібно працювати так, щоб скарг не було.

Віктор Голуб, заступник начальника відділу організації профорієнтації Рівненського обласного центру зайнятості, вважає, що перший важливий етап – це прийняття рішення: варто займатися бізнесом чи ні. 

– Приємно бачити перед собою успішних підприємців, які ростуть і розвиваються,– каже він. – Але є чималий відсоток тих, які закривають бізнес уже через рік, а то й через кілька місяців після старту. Тому насамперед потрібно зважити всі плюси і мінуси. Серед плюсів: ти займаєшся тим, що тобі подобається, працюєш сам на себе. Але є й ризики: можлива втрата ресурсів, відсутність вихідних і свят, ненормований робочий день, фізичні та психологічні перевантаження. По-друге, важливо правильно обрати сферу діяльності. Бізнес-ідея має вас «зачіпати» і не обов’язково бути суперекспертом у цій галузі. Якщо керуватися лише тим, що хтось це робить і в нього виходить, то це погана ідея для власного старту. Одноразове матеріальне забезпечення для відкриття власної справи однозначно важливе і для багатьох є гарною підмогою в організації власного бізнесу. Але не слід забувати, що часто цих коштів буває мало. А бізнес, якщо він не розвивається, швидко втрачає свої позиції, і його легко виштовхують з ринку конкуренти. Тому потрібно подумати, чи зможете ви самостійно підживлювати свою справу на початку. Для безробітних, які все ж вирішать займатися підприємництвом, у центрі зайнятості ми організовуємо спеціальне тестування, навчаємо основам ведення підприємницької діяльності, допомагаємо написати бізнес-план і захистити його на відповідній комісії. Якщо презентована ідея актуальна, а головне – перспективна, то людині надаються кошти для започаткування бізнесу. Цього року програмою скористалися 23 безробітних. Загальна сума їхньої фінансової підтримки становила майже 500 тисяч гривень.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?