Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Два в одному: знання плюс практика | Газета 7 Днів

Два в одному: знання плюс практика

13.09.2018 10:33
Переглядів:282

В Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру профтехосвіти державної служби зайнятості запроваджують дуальну форму навчання, за якою готуватимуть токарів і електрозварників ручного зварювання.

Нині освітній заклад здійснює набір двох пілотних груп (токарів та електрозварників ручного зварювання. Навчання слухачів, яке проводитиметься за направленням центрів зайнятості, а також за кошти підприємств чи власні гроші громадян, планується розпочатися наприкінці листопада. Зрештою, це не єдине ноу-хау в Олександрійському навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ.

– Навчання у нас триває протягом року, без канікул,– розповідає завідувач Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець.– Розпочинається підготовка кваліфікованих робітників (а в нас є 27 ліцензованих професій) в міру комплектування груп. Для цього достатньо, щоб набралося сім слухачів. Тобто не чекаємо, коли буде 15 чи 20, решта може долучитися вже в процесі навчання шляхом проведення вхідного контролю знань. Такий підхід до організації навчального процесу дозволяє швидко реагувати на потреби роботодавців. Наприклад, у серпні закінчили підготовку слухачів за напрямом «Робітник фермерського господарства» і відразу набрали нову групу. У листопаді плануємо сформувати ще одну, бо на цю професію підвищений попит на ринку праці. Нещодавно розпочала навчання група електрозварників ручного зварювання, у якій налічується поки що вісім слухачів, отож ще є можливість долучитися до навчання тим, хто хоче опанувати цю перспективну професію. Ще не минуло й місяця, як стартували заняття в групі швачок (теж досить популярна професія). Водночас триває комплектація груп токарів і будівельних столярів, навчання яких розпочнеться наприкінці вересня і триватиме відповідно 8 місяців (3 розряд), і 6,5 місяця. Крім того, 26 вересня плануємо розпочати підготовку водіїв категорії В, у жовтні – категорії С, а в листопаді – трактористів категорії А1. 

Загалом в Олександрійському навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ нині навчається 140 слухачів. За рік зі стін освітнього закладу зі свідоцтвами державного зразка випускають 1000–1200 кваліфікованих робітників, зокрема майстрів металообробки (токарі, верстатники широкого профілю, фрезерувальники, електрозварники), деревообробки (верстатники деревообробних верстатів, столярі будівельні, комплектувальники меблів), автомобільної справи (водії всіх категорій, слюсар з ремонту автомобілів, слюсарі-ремонтники), сільськогосподарського напрямку (робітник фермерського господарства та трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва різних категорій). 

– Дуже затребувані у нас і жіночі професії: кравець, закрійник, вишивальниця,– зауважує Олександр Сидорець.– Разом з тим, практикуємо понад сто напрямків на курсах цільового призначення на замовлення роботодавців. Відмінно зарекомендувала себе професія «Робітник зеленого будівництва з елементами ландшафтного дизайну». Маємо навчальний майданчик ландшафтного дизайну – своєрідну виробничу майстерню під відкритим небом. Тут є малі архітектурні споруди, водойми, струмки, зелені насадження і газони. Тож 

ми відкрили курси цільового призначення за напрямом «Ландшафтний дизайн та паркове господарство». Ми тісно співпрацюємо з Парком культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка в Рівному, заняття з нашими слухачами проводять їхні майстри. Двоє випускників цьогорічної групи (наступну будемо набирати на початку 2019 року) працюють у міському парку, де й проходили виробничу практику.

Оскільки підготовка за робітничими професіями в РЦПТО ДСЗ зорієнтована головним чином на попит ринку праці, всі навчальні плани освітнього закладу погоджуються з представниками роботодавців. До речі, головами кваліфікаційних комісій також є представники роботодавців. 

– Виробниче навчання наших слухачів,– каже Олександр Сидорець,– проводиться на базі відділення, а от виробнича практика – на підприємствах. За статистикою, майже кожен (щонайменше 80 відсотків) повертається з практики із договором про працевлаштування на цьому підприємстві. А тим, хто не визначився з місцем роботи після закінчення навчання, допомагають наші майстри, які мають налагоджені зв’язки з великими підприємствами, в тому числі з деревообробки, металообробки, у сільському господарстві, швейній галузі тощо. Отож, хто хоче,– завжди знайде собі достойну роботу.

Звертайтесь за адресою: м. Рівне, вул. Пирогова, 8, тел. 0362 68-37-95.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?