Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Не тільки красиві, а й теплі | Газета 7 Днів

Не тільки красиві, а й теплі

13.09.2018 08:56
Переглядів:295

Новий сучасний вигляд своїх навчальних закладів побачили у вересні учні вісімнадцятої та двадцять сьомої шкіл. Та головне не те, що їхні фасади пофарбували в яскраві кольори, а те, що діти здобуватимуть знання в теплих і комфортних умовах. Адже завдяки співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) ці дві школи термомодернізували. Нині почали утеплювати й третю – № 26.

У двадцять сьомій та вісімнадцятій школах здійснено енергоефективні заходи: утеплено стіни, фундамент, замінено вікна, зовнішні двері та зроблено ще ряд покращень, які допомогли зробити будівлі комфортними для навчання школярів. А ще це дозволило суттєво знизити витрати на оплату комунальних послуг і видатки на це з місцевого бюджету.

Співпраця міської влади з НЕФКО розпочалася три роки тому. Два з них тривала підготовка документів та погоджень у Міністерстві фінансів України, написання бізнес-плану проекту, підписання кредитного договору, створення групи реалізації проекту, виготовлення проектно-кошторисної документації та її коригування, розробка і затвердження плану закупівель, здійснення процедури закупівель за правилами НЕФКО (така процедура закупівель у Рівному була проведена вперше). Торік у вересні розпочали роботи з впровадження заходів термомодернізації у ЗОШ №№ 18 та 27 в рамках реалізації проекту «Впровадження енергозбереження у трьох школах та системи енергоменеджменту в бюджетних установах 

м. Рівне». Їх профінансували за рахунок залучених коштів НЕФКО та міського бюджету.

Головними критеріями відбору шкіл для участі у цьому проекті стали витрати на енергоносії. Тобто обирали найбільш енерговитратні школи та ті, щодо яких провели енергоаудит.

– Загальна вартість проекту – 19,9 мільйона гривень,– розповідає заступник начальника управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій міськвиконкому Роман Ширко.– Сума залучених коштів від НЕФКО дорівнює 8,2 мільйона гривень під відсоткову ставку 3% річних у гривнях. Це досить вигідна умова кредитування при нинішніх 10–15% інфляції. Тим паче що кредит надається і, відповідно, повертається у гривнях. 

Успішна реалізація цього проекту відкрила можливість міській раді брати участь у більш вартісних проектах із залучення в місто коштів європейських банків та міжнародних фінансових організацій. Зокрема, вже розпочато роботу з підготовки до впровадження наступного проекту НЕФКО – Рівне-2.

– Цього разу повна термомодернізація чекає на двадцять шосту школу. Роботи там уже розпочали,– повідомив Юрій Ширко.– Загальна вартість робіт, які плануємо виконати, 17,5 мільйона гривень. З цієї суми кошти НЕФКО – 12,5 мільйона гривень.

Місто повертатиме НЕФКО гроші протягом п’яти років. За перші дві школи кредитні кошти почали віддавати торік.

Пряма мова

Віктор АНДРОЩУК, директор ЗОШ № 18:

– Скажу по пунктах, як вчитель історії. Перше – ремонтні роботи тривали по суті весь минулий навчальний рік. Почались орієнтовно з жовтня і тривали до липня. Впродовж цього часу замінено на металопластикові більш як сто дерев’яних вікон, зокрема великогабаритні, як-от у вестибюлі, їдальні, спортзалі, коридорах та окремих класах. Зовнішнє утеплення здійснювали мінеральною ватою товщиною 10 сантиметрів. Утеплювали й фундамент. Коли ми побачили кольори і дизайн фасаду, то все нам сподобалося – сучасно та оригінально. Вписується, як тепер кажуть, у нове освітнє середовище.

 Якщо говорити про енергоефективність, то в торішній опалювальний період ми ще не змогли відчути її на всі 100%, адже ремонтні роботи ще тривали. Та все ж економія вже була. Коли ми проаналізували 2016-17 навчальний рік та осінь-зиму 2017-18, то спостерігали, що десь до двадцяти відсотків тепла спожили менше.

Борис ХАРІВ, директор ЗОШ № 27:

– У нашій школі навчається 1160 учнів. Збудована вона у 1991 році. Звісно, у Рівному є значно старіші школи, але вони збудовані не із силікатної цегли, як наша. Роботи з термомодернізації нашого освітнього закладу розпочалися торік на початку жовтня. То говорити про те, наскільки в нас зменшилося споживання тепла, ще зарано. Але економія вже суттєва. Ми це побачили, адже маємо свій лічильник тепла. Та головне, що в школі стало тепліше і комфортніше для школярів. Колір обирали колективно, і він для нас найкращий – подобається всім.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?