Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

У школу треба повернути вічні істини | Газета 7 Днів

У школу треба повернути вічні істини

13.09.2018 12:09
Переглядів:203

Свого часу відомий український педагог Григорій Ващенко закликав виховувати молодь словами «Бог і Україна». Цим самим він ставив на перше місце Творця небес і землі, а також велику увагу приділяв  вихованню у молоді вірності Україні і своєму народові.

У складний для України час, коли триває війна на сході України, а також  духовна війна за душі українців, хочеться, щоб школа все більше уваги приділяла духовному становленню молоді, щоб у навчальних планах закладів загальної середньої освіти не зникав, а з’являвся предмет «Християнська етика». За соціальним опитуванням батьків закладів освіти Рівненської області, в тому числі й Рівного, з’ясувалося, що 86% з них бажають, аби цей предмет вивчався у закладах освіти. Тож надаймо їм таку можливість.

Уроки християнської етики сприяють формуванню християнського світогляду.  Як відомо, світогляд – це система поглядів  людини на Бога, природу і суспільство. Формується він у сім’ї, школі, закладах вищої освіти і має особливий вплив на розум, поведінку й усе життя людини.

Основою християнської моралі є віра в абсолютний моральний закон, який існує незалежно від людини і в той же час є невід’ємною частиною людської душі, яку ми називаємо совістю. Джерело цієї моральності – це етичні норми Cвятого Письма. Ісус Христос є таким еталоном, зразком досконалості і найвищих чеснот.

Вважаю, що альтернативи християнській етиці немає. Тому кожен педагог має шукати ефективні методи навчання та виховання з метою формування життєвих компетентностей дітей через Євангеліє. Важливо, щоб уроки християнської етики допомагали зрозуміти дітям, що є щось важливіше, цінніше в житті, ніж комп’ютер чи телевізор, що всі проблеми сучасного суспільства виникають через те, що люди забувають про Бога, не пускають його у свої домівки, свої серця, що щоденна людська суєта віддаляє нас від істини. Знайдімо час, щоб зупинитися та в тиші поспілкуватися з Творцем. Вивчаючи Святе Письмо, ми здобудемо віру.

А віра змінить світ усередині нас, змусить жити не так, як усі, виходити за рамки комфорту й робити більше, ніж ми звикли. Вона породить у наших душах святе занепокоєння і постійну спрагу за Богом. Для прикладу подаю зразки відповідей дітей  з наших, рівненських шкіл на запитання «Які зміни відбулися в мені, коли я почав (почала) вивчати «Християнську етику»?:

«Я стала добріша до людей і світу» (Діана Семенюк, 4 клас, РГ «Гармонія»).

«Зрозуміла, що треба завжди казати правду, бо неправда все одно розкриється» (Валерія Кутина, 4 клас, РГ «Гармонія»).

«На мою думку, уроки християнської етики ведуть дитину до самопізнання через духовність і ставлять духовну складову здоров’я на перше місце. Ми  переконані, що в суспільстві буде більше людей, які вміють співчувати і бути толерантними. Душу людини можна побачити через її вчинки. Діти, яких виховують на засадах духовності і високої моралі, здатні на гідні вчинки. Люди нового покоління мають бути саме такими й розбудовувати суспільство, у якому неприпустимі корупція, злочини, нехтування інтересами інших заради власного блага». 

(Олександр Данильченко, випускник 2018 р. НВК «Колегіум»).

Катерина СИЧИК, 

голова ГО «Рівненське міське об’єднання Товариства “Просвіта”  ім. Т. Шевченка»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?