«Рівненські Магеллани» змагатимуться за вихід у фінал ПрофіКемпу | Газета 7 Днів
«Рівненські Магеллани» змагатимуться за вихід у фінал ПрофіКемпу
Днями у Здолбунівському районному будинку культури відбувся черговий етап всеукраїнського профорієнтаційного проекту для школярів ПрофіКемп. Школярі з Рівного, Гощанського, Рівненського, Острозького та Здолбунівського районів тривалий час боролися за право вийти до фіналу проекту в Рівненській області, щоб надалі представляти свої напрацювання на всеукраїнських змаганнях.
ПрофіКемп – це профорієнтаційний проект, який зорганізувала служба зайнятості, а її партнерами стали управління молоді, освітяни та бібліотекарі. Він одночасно втілюється у чотирьох областях: Херсонській, Львівській, Рівненській та Закарпатській. Його мета – привернути увагу молоді до одного з перспективних напрямків економічного розвитку будь-якої області – туризму, зокрема зеленого, сільського та агротуризму. Тож головним завданням команд на цьому етапі було скласти цікавий туристичний маршрут з акцентом на заняттях та професіях місцевих мешканців, а потім якнайвдаліше представити його членам журі. Із цим, як показали результати голосування, найкраще впоралася команда «Рівненські Магеллани». Команда з Рівного стала переможцем, відтак надалі змагатиметься за право представляти свої напрацювання в проекті на міжрегіональному рівні.
Капітан «Рівненських Магелланів» Ліза Підкоморна каже, що з самого початку вони налаштовувалися на перемогу:
– Ми зробили все для того, щоб наш виступ був цікавим і особливим. Для знайомства з містом Рівне ми запросили Катю Осадчу. Її образ дуже гарно втілила наша однокласниця. Ми хотіли показати, як відома ведуча потрапить у наше місто і що цікавого вона тут зможе побачити. Зокрема, вирішили зупинитися на неймовірних музеях, які діють у нашому місті. Мова йде про Музей ковальських скульптур, музей фотографії, народної іграшки, протипожежної безпеки «Промінець» та інші. У процесі підготовки до конкурсу й самі дізналися про місто та його мешканців багато нового і цікавого.
Зовсім небагато балів до перемоги не вистачило команді Гощанського району. Незважаючи на це, їхній виступ надовго залишиться в пам’яті глядачів, адже був активним, веселим та під чудовий музичний супровід. Капітан «Вільного вітру» Ангеліна Приходько розповіла про маршрут своєї команди:
– Ми вирушили у велосипедну подорож районом. Це 32 кілометри сільських і польових доріг. Наша подорож розпочалася і закінчилася на міжнародній трасі Київ–Чоп. Спочатку ми вирушили у село Липки в гості до засновників товариства «Гетсиманія». Там побачили яблуневі сади та суничні плантації. Далі рушили у Свято-Успенський чоловічий монастир, скупалися в цілющому джерелі, набрали святої води. На аеродромі в селі Воронів. Нам продемонстрували тренування парашутистів. Також побували на козацьких курганах, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Завершилася наша подорож у селі Красносілля біля столітнього вітряка.
Капітан команди «Ватра» зі Здолбунівського району Олександр Салійчук каже, що не надто засмутився:
– Ми старанно готувалися до цього конкурсу, продемонстрували професії здолбунівчан від минулого до сучасності. І суддям, я впевнений, сподобалася наша презентація. Але найголовніше те, що я, як і кожен член гуртка, стали більш упевненими в собі, навчилися виступати зі сцени перед численною публікою і зовсім не хвилювалися.
Єлизавета Хойна розповіла про те, як команда «Серце Волині», що представляла Острозький район, готувалася до конкурсу:
– Наш туристичний маршрут містом Острог був дуже різностороннім, тому що ми розповідали як про історичне минуле міста, так і про сучасні місця, які будуть цікаві туристам. Наше місто особливе, воно має унікальну історію і навіть душу. Прорекламувати місто ми вирішили в інтернеті, створили сайт Острога, а також сторінку в мережі Інстраграм. Нашим блогером є княгиня Гальшка Острозька. В майбутньому я, можливо, стала б гідом. Якщо хтось планує відвідати Україну, радила б розпочати знайомство саме з Острога. Я ж матиму що розповісти й показати.
Поділилася своїми враженнями і Софія Тимановська, капітан команди Рівненського району «Погляд»:
– Наша екскурсія і виставка – про невеличке, але дуже цікаве містечко Клевань. Ми розповідали про Тунель кохання, замок Чарторийських, Благовіщенський костел, синагогу, безодню. Під час підготовки до конкурсу особисто я дізналася багато цікавого про своє рідне селище, чого не знала раніше, хоч живу тут від народження.
Підбиваючи підсумки, заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрій Грещук, зокрема, сказав:
– Рівненська служба зайнятості підхопила ініціативу наших колег в Україні. У цьому році вперше проводиться профорієнтаційний захід, який охопив всю область. Спільно з бібліотекарями нашого краю, освітянами та управлінням у справах молоді та спорту ми хочемо залучити дітей до того, щоб вони вивчали свій рідний край і на конкретних прикладах розповіли, чим регіон цікавий, чим багатий і які професії є в кожному районі. Хочу Сподіваюся, щоб сьогоднішній захід залишиться у вашій пам’яті маленькою сходинкою, яка підніме нашу свідомість, зробить нас мудрішими, і дозволить більше любити наш рідний край і в ньому вибрати собі професію до душі.
Отож, переможених у черговому турі конкурсу ПрофіКемп не виявилося. Адже всі учні, їхні батьки та вчителі, бібліотекарі, які долучилися до роботи над проектом, дізналися багато нового. А діти спробували себе в ролі екскурсоводів, гідів, ведучих, краще пізнали свій край.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.