Архів новин

Гриценко розповів, як вплине воєнний стан на життя українців | Газета 7 Днів

Гриценко розповів, як вплине воєнний стан на життя українців

06.12.2018 12:17
Переглядів:185

«Воєнний стан не має бути причиною паніки серед людей, – переконаний лідер «Громадянської позиції» Анатолій ГРИЦЕНКО. – Вводити його треба було у 2014-му, а не зараз. Нині ж влада має заспокоїти населення і зупинити стрибки долара», – каже політик.

Після введення воєнного стану в 10 областях головне завдання влади – пояснити українцям, що їм немає чого боятися. Про це заявив Анатолій Гриценко.

«Наші люди мають відчувати себе в спокої, а не жити в паніці. Влада має генерувати відчуття спокою, а не істерики, навіть в умовах воєнної загрози. Люди заслужили на це. Вони сплачують податки і підтримують свою державу. Держава повинна чітко показати, що вона, по-перше, буде уникати таких конфліктних ситуацій. По-друге, буде захищати наших солдатів, моряків, які зараз потрапили в полон. По-третє, зробить усе, щоб люди знали: вони можуть спати спокійно. Щоб мама знала, що її дитина може спати спокійно», – зазначив Анатолій Гриценко.

Нагадаємо, що після того, як Верховна Рада проголосувала за ведення воєнного стану в 10-ти областях, люди там почали скуповувати продукти. Крім того, відбувся стрибок долара. Зокрема, у Харкові він сягнув позначки у 40 гривень. Нині ж курс стабільний, на Міжбанку в понеділок він становив трохи більше як 27 гривень.

«Цієї паніки серед людей можна було б уникнути, так само, як уникнути і введення воєнного стану, – каже Гриценко. – Адже запроваджувати його варто було ще 2014-го року. Досі незрозуміло, чому цього не було зроблено. Це питання турбує всіх, бо саме у 2014 році була широкомасштабна загроза і тоді анексували Крим, захопили наші території. Прямо скажу, – це питання вже для прокурорів та для слідчих. Бо за ту бездіяльність треба буде відповідати. Тепер же підняти боєздатність, передислокувати військові частини, завантажити оборонні підприємства можна без введення воєнного стану. Будь ласка, всі ці повноваження є», – зауважив Анатолій Гриценко.

Введення воєнного стану експерти вважають політичним рішенням. Спробою вплинути на вибори, яку депутати Верховної Ради не дали здійснити.

Нагадаємо, через ситуацію в Азовському морі Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про необхідність запровадження воєнного стану в Україні. Парламентський Комітет з нацбезпеки і оборони рекомендував Верховній Раді підтримати указ Президента щодо запровадження воєнного стану. Спочатку йшлося про його введення по всій території України на 60 днів. Окремим пунктом було тимчасове обмеження ряду конституційних прав і свобод громадян, таких, як: гарантії недоторканості житла, таємниці листування, телефонних розмов, невтручання в особисте і сімейне життя громадян, свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України. Проте депутати опозиційних фракцій відмовилися голосувати за указ у такому вигляді. Народні обранці від «Батьківщини» та Радикальної партії вимагали перемовин із Президентом. Радикали навіть заблокували трибуну. Зрештою, голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив перерву, після якої таки виступив Президент. І депутати проголосували за введення воєнного стану, але в іншому вигляді.

«Рада не дозволила Президенту відкласти проведення виборів; для цього термін дії режиму воєнного стану було скорочено вдвічі, – до 30 днів. Президент вимушено погодився. Трюк не вдався», – зауважив Анатолій Гриценко, коментуючи рішення парламенту про запровадження воєнного стану.

Зазначимо, у зміненому указі йдеться про запровадження воєнного стану на 30 днів і лише в десяти областях: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій. Тобто у регіонах, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки молдавського кордону і на узбережжі Азовського та Чорного морів. Згідно із указом Президента, воєнний стан розпочався 26 листопада о 14.00 і діятиме до 26 грудня.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 9 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?