Архів новин

Посковзнувся і …в травмпункт | Газета 7 Днів

Посковзнувся і …в травмпункт

06.12.2018 14:27
Переглядів:158

Підступні зимові пастки нагадали про себе в Рівному ще до початку календарної зими. Через льодову кірку, що вкрила місто позаминулої неділі після нічного дощу, відкрито рахунок жертв цієї холодної пори року. Тільки в травмпункт центральної міської лікарні того дня за медичною допомогою звернулося понад 80 мешканців Рівного.

Найбільший наплив, коли коридор медзакладу був переповнений потерпілими, спостерігався ранкової пори. За допомогою до медиків зверталися здебільшого літні жінки, які впали на слизькій дорозі, повертаючись із вранішнього недільного Богослужіння. Зі слів лікаря-травматолога центральної міської лікарні Михайла КОПЕЛЯ, найпоширеніши­ми серед серйозних діагнозів того дня були переломи рук та ніг.

Зрештою, як твердить начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ, саме люди похилого віку найчастіше потерпають через ожеледицю. Причому, як правило, через свою надмірну безпечність.

– За моїми особистими спостереженнями, які базуються на десятирічному досвіді роботи в дитячому травмпункті, – каже Віктор Ігорович, – діти набагато рідше, ніж дорослі, травмуються на льоду, бо вони інтуїтивно правильно падають, тобто вміють згрупуватися. Звичайно, бувають переломи, навіть з ускладненнями, але такого, як це було з дорослими позаминулої неділі, на щастя, не трапилося. До речі, так сталося, що саме на той день припало моє чергування у травмпункті в міській дитячій лікарні. Із 18 малолітніх пацієнтів, які звернулися по допомогу, здається, не було жодного, хто впав на льоду. А тим часом у дорослому травмпункті за добу прийняли 84 постраждалих. 17 із них – госпіталізували, що говорить про серйозність травм.

Щоб уникнути неприємностей через падіння на льоду, начальник міського управління охорони здоров’я радить дотримуватися загальновідомих правил поводження під час ожеледиці. Насамперед, ніколи не тримати руки в кишенях. Крім того, виходячи надвір, треба одягати більше одягу, що пом’якшує й амортизує удар під час падіння. Але головне, наголошує Віктор Іськів, – завжди бути уважним.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 3 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?