Архів новин

Служба зайнятості стає дедалі ближчою до безробітних | Газета 7 Днів

Служба зайнятості стає дедалі ближчою до безробітних

06.12.2018 12:39
Переглядів:406

Новинки, які останнім часом запроваджені в діяльності служби зайнятості, можна було б образно назвати «Якщо гора не йде до Магомета». Адже тут з’явилося чимало послуг, які будь-хто з охочих може отримати дистанційно, тобто за стінами служби зайнятості. Більше того, відтепер вподобану професію (щоправда, поки що кухаря, швачки, токаря, продавця продовольчих товарів та електрозварника ручного зварювання) можна освоїти, набувши практичних навичок безпосередньо на виробництві.

Он-лайн-тести гарантують точність вибору професії

Так, Державною службою зайнятості впроваджено он-лайн-платформу «Моя професія: консультаційна мережа». Тож усі охочі зможуть самостійно визначити свої професійні нахили, оцінити власні здібності, вибрати напрям майбутнього професійного навчання.

– Програма розрахована на вікову категорію від 14 років та базується на трьох тестах, – розповідає заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Світлана РОТАР. – Перший із них дає дуже важливу інформацію про професійні інте­реси й цінності. Другий тест має на меті визначення здібностей людини – основної складової стартового потенціалу для навчання й професійної самореалізації. 

А третій доповнює інформацію, отриману після проходження перших двох тестів.

Доведено, що проходження комплексу тестів гарантує високу точність вибору, дозволяє виявити свої сильні та слабкі сторони в орієнтуванні на той чи інший вид професійної діяльності. За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні спеціальності відповідно до особистісних інтересів та схильностей із зазначенням відсотка відповідності.

Відтак усім охочим, хто потребує вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі. Для цього достатньо зв’язатися з профконсультантом центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу.

На оплату праці учасників у громадських роботах із супроводу осіб з вадами зору використано майже 200 тисяч гривень, у тому числі коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі понад 99 700 грн.

Отримані результати можна проаналізувати самостійно, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці служби зайнятості. Вони нададуть не тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажуть про актуальні пропозиції на ринку праці.

Дуальна освіта: перші кроки

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти віднедавна запроваджена дуальна форма навчання. Іншими словами, це паралельне здобуття професії в освітньому закладі та на виробництві. Нині за новою формою навчається група кухарів, які впродовж півтора місяця теоретичні знання набуватимуть в аудиторіях ЦПТО, а решта чотири з половиною – відведені на практичні заняття на вишуканій локально-відкритій кухні кафе-бару «Lok» у Рівному.

До слова, під час навчання майбутні кухарі постійно перебуватимуть під опікою бренд-шефа гастрокафе Олександра Медведя, який передаватиме слухачам свій досвід, уміння, знання.

Система дуального навчання цікава не лише тим, що дозволяє засвоїти тонкощі кухарства безпосередньо на робочому місці, а й гарантує працевлаштування.

Одним – підтримка, іншим – підзаробіток

Залучення безробітних громадян, які перебувають на обліку в Рівненському міському центрі зайнятості, до участі в громадських роботах із супроводу осіб з вадами зору практикується ще з 2011 року. Цей напрямок роботи втілюється в рамках партнерської співпраці між міським центром зайнятості та Учбово-виробничим підприємством Українського товариства сліпих. Завдяки допомозі супроводжуючих люди зі слабким зором вирішують ті питання і проблеми, які раніше були для них складними або навіть неможливими. Йдеться про відвідування лікарень, поліклінік, закладів соціальної сфери, ринків, магазинів, поїздки містом людей із вадами зору, які мають труднощі в самостійному пересуванні.

За інформацією щодо можливостей професійного навчання можна звертатися у відділ активної підтримки безробітних в Рівненський міський центр зайнятості, кабінети – 301, 305, телефон – 26-58-36.

Протягом десяти місяців цього року Рівненським міським центром зайнятості для проведення громадських робіт з супроводу інвалідів з вадами зору було залучено 55 осіб із числа шукачів роботи міського центру зайнятості. Безробітні громадяни надали близько 5 тисяч послуг із супроводу.

Слід зауважити, що оплата громадських робіт здійснюється на паритетних засадах – з коштів міського бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 5 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?