Архів новин

В новому притулку тепло і затишно | Газета 7 Днів

В новому притулку тепло і затишно

06.12.2018 09:07
Переглядів:348

У Рівному на вулиці Жоліо Кюрі, 21 запрацював оновлений Центр для бездомних, який став найкращим в Україні. Цей соціальний заклад передбачений для тих, хто не має постійного місця проживання, а також людей зі складними життєвими обставинами. Розрахований центр на 40 осіб. Ще стільки ж може розмістити й пункт обігріву.

Окрім найнеобхіднішого, тут безхатченки зможуть отримати медичну, психологічну та правову допомогу. Разом із тим вони мають можливість відновити документи і продовжувати своє життя, ставши пов­ноцінними громадянами. Соцпрацівники, звичайно ж, допомагатимуть людям, які в силу різних обставин опинилися на вулиці, із соціалізацією.

– Такого центру просто фізично не існує в Україні. Це єдиний комунальний заклад, який надає послуги з проживання для безхатченків. Це так званий соціальний хостел з кращими умовами, де можна приготувати їжу, випрати одяг та прийняти душ. Сподіваюся, що новий центр налаштує людей, які опинилися в скрутних обставинах, на зміну свого життя, – відзначив голова Рівненської облдержадміністрації Олексій МУЛЯРЕНКО, який поспілкувався з мешканцями центру та персоналом.

Безхатченкам такі зміни подобаються. Адже у новому притулку є гаряча вода, простора кухня. Є кімнати для чоловіків та окремо для жінок. Крім того, в центрі облаштували кабінет перукаря та невеличку бібліотеку.

До слова, притулок для безхатченків з 1999 року донедавна функціонував у старому приміщенні на базі недіючого дитячого садка на вулиці Дубенській. На той час це був перший подібний заклад в Україні. Оскільки в одному приміщенні тіснилося кілька соціальних установ, обласна влада вирішила розселити ці структури та відновити дитсадок.

Реконструкція будівлі на вулиці Жоліо Кюрі розпочалася у 2017 році. Приміщення капітально відремонтували та добудували другий поверх, на що спрямували понад 6 мільйонів гривень. Половину суми виділили з Державного фонду регіонального розвитку, близько 2 мільйонів – із обласного та 500 тисяч гривень – з міського бюджетів. До облаштування центру долучилися й благодійники.

Нині в новому приміщенні закладу працює чотири відділення: надання послуг із харчування та нічного перебування бездомних; обліку бездомних осіб та підтриманого проживання; надання соціальних послуг особам з інвалідністю, пенсіонерам, іншим найбільш незахищеним верствам населення; надання послуг із перевезення. Притулок, звісно, – не рідна домівка, але в ньому створені всі умови для тимчасового проживання.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 18 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?