Зросла не тільки мінімалка і пенсії, а й тарифи | Газета 7 Днів

Зросла не тільки мінімалка і пенсії, а й тарифи

10.01.2019 11:02
Переглядів:706

Січень 2019-го багатий на нововведення. В Україні з цього року набуває чинності низка ухвалених урядом і парламентом змін. Новий рік українці розпочали з новою мінімальною зарплатою, новими правилами отримання субсидій та зростанням деяких тарифів. І це ще не все. Працюючим батькам обіцяють оплатити послуги «муніципальної няні», а водіям автівок на єврономерах загрожують штрафи. Ми зібрали найбільш актуальні зміни, які торкнуться нашого життя.

Підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Від 1 січня мінімальну зарплату збільшили на 12,1% – до 4173 гривень. До цього мінімальна зарплата в Україні була 3723 гривні. Прожитковий мінімум з 1 січня становить 1853 гривні, а на працюючу особу – 1921гривню. Це новина і гарна, і не дуже. Бо з одного боку – з цієї зарплати більше вирахують податків. А підприємцям, яких піймають у тіні, нарахують штрафи. За 2018 рік, приміром, їх оштрафували на 224 мільйони гривень.

Пряма мова

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Денис НАУМОВ:

– Торік інспектори праці міського управління праці та соціального захисту населення провели 25 інспекційних відвідувань, в тому числі 16 спільних з інспекторами праці Управління Держпраці у Рівненській області. За їхніми результатами складено акти, приписи, протоколи про адміністративні правопорушення, винесено постанови про накладення штрафних санкцій.

Нагадую роботодавцям, що згідно зі статтею 31 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. А ще зверну увагу на таке: якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, нижча за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових нижчий, як розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також у разі невиконання працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Пенсійне забезпечення

Від січня майже двом мільйонам пенсіонерів, які досягли 65-річного віку, перерахують пенсії. Це стосується чоловіків зі стажем від 35 років і жінок зі стажем від 30 років. Передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижчим, ніж 40% мінімальної зарплати. Втім, реальна надбавка для більшості буде незначна, оскільки від 1 грудня мінімальна пенсія становить 1497 гривень, а 40% від нового рівня мінімальної зарплати – 1669 гривень. Тобто збільшення – це всього 172 грн.

Військові і поліцейські на пенсії отримають надбавку в розмірі 25% від нових розрахункових виплат.

Монетизація субсидій

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Першими участь в монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їхній персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Від 1 травня цього року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, зокрема користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен одержувач житлової субсидії отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Штрафи для «євроблях»

 

Із 24 травня значно зросте максимальна межа штрафу за порушення умов тимчасового ввезення та транзиту автомобілів на єврономерах. Якщо зараз розмір цього штрафу коливається від 8500 до 17 000 гривень, то до кінця весни його максимальна сума зросте вдесятеро – до 170 тисяч гривень.

Підвищення тарифів

Нацкомісія з регулювання енергетики змусила 18 теплопостачальників підвищити ціну вже з 1 січня. Це обумовлено тим, що уряд підвищив у листопаді ціну на газ. У платіжках суми збільшаться у всіх по-різному. Офіційно

Нова вартість – 1795,53 гривні за гігакалорію – набула чинності з 1 січня 2019 року. Як повідомляє прес-служба Рівнетеплоенерго, основною причиною збільшення тарифу на теплову енергію для послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання є здорожчання газу на 24,4 відсотка. При цьому зростання самого тарифу становить 17,85 відсотка.

Незначне зростання тарифів на опалення і гаряче водопостачання для рівнян відбулося з 7 листопада. Так, за опалення, яке подорожчало на 1,7%, вони платять з розрахунку 1523,63 гривні за гігакалорію, а за гарячу воду – 91,26 гривні за кубометр. Натомість суттєве подорожчання станеться вже цього місяця.

– Відразу зауважу, – наголошує заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, – що на встановлення тарифів міська влада фактично не впливає. Розрахунки, які готують спеціалісти теплопостачального підприємства, дуже прискіпливо перевіряють столичні фахівці, а потім вартість послуг затверджують на засіданні НКРЕКП. Для споживачів Рівнетеплоенерго, зокрема, вартість однієї гігакалорії з 1 січня зросте на 17,85 процента, а кубометр гарячої води подорожчає на 15,91 відсотка. На складову тарифу впливає насамперед вартість енергоносіїв, зокрема газу (74%) й електроенергії (5%), що загалом становить 79 відсотків. Додайте до цього ціну на воду та інші витрати, то виходить, що підприємству перепадають крихти.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 7 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?