Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Лютий 2015
 

Земля для учасників АТО: все має бути прозоро і справедливо | Газета 7 Днів

Земля для учасників АТО: все має бути прозоро і справедливо

19.02.2015 00:00
Переглядів:245

В Україні – війна. Російська агресія змусила багатьох справжніх українських чоловіків взяти до рук зброю. Наші серця щемлять від болю, коли ми чуємо про загибель чи поранення українських вояків. Щодня затамувавши подих слідкуємо за новинами, намагаємось допомагати нашій армії. Вже сьогодні йде мова про те, що ті, хто нас захищає на сході, потребуватимуть підтримки і особливого ставлення в мирному житті.

Громадяни, які брали участь в антитерористичній операції, повинні бути забезпечені земельними ділянками в першу чергу і в найбільш стислі терміни, передбачені законом. Але яким же законодавчим актом або чиїм конкретним рішенням регламентується надання земельних ділянок учасникам АТО? Виявляється, що сприяння учасникам АТО в отриманні земельних ділянок встановлене не конкретним актом Кабміну, а лише дорученням колишнього голови Держземагентства (до речі, тексту цього доручення досі немає у відкритому доступі).

А що каже з цього приводу законодавство?

Закон України про статус ветеранів війни говорить про першочергове відведення зе­мельних ділянок для учасників бойових дій, серпнева постанова Кабміну – про статус учасника бойових дій, Земельний кодекс України – про надання у власність земельних ділянок будь-якому громадянину. Але, на жаль, жодним документом не визначено конкретний порядок надання земельних ділянок безпосередньо учасникам АТО.

Ось чому рішенням Рівненської міської ради було створено депутатську комісію, яка повинна була розробити механізм виділення безоплатно земельних ділянок для учасників АТО. Тобто розробити відповідно до чинного законодавства порядок, який би визначив процедуру розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції, котрі отримали статус учасника бойових дій.

Очолити комісію доручили мені. Від самого початку я принципово намагалася зробити діяльність комісії відкритою, прозорою, із залученням всіх сторін процесу. (Всі протоколи засідань комісії та безпосередньо сам текст порядку викладені на сайтах «ВСЕ» та «4 влада»). А до самої роботи комісії було долучено як представників засобів масової інформації, громадськості та учасників бойових дій чи членів їхніх родин, так і проектантів детальних планів територій міста, чиновників управлінь і відділів, до компетенції яких входить процес саме виділення або надання земельних ділянок.

Це було зроблено, аби виключити будь-яку можливість маніпуляцій чи зловживань у цьому питанні. Наші захисники мають право на підтримку місцевої влади. Але ніхто не має права користуватись пільгами, видаючи себе за учасників АТО. Так, як це було з деякими чиновниками Кабміну.

За рішенням робочої групи управлінню містобудування та архітектури було доручено відповідно до генерального плану міста Рівного визначити території для розподілу земельних ділянок й ініціювати виготовлення детальних планів цих територій. Проектанти обрали масиви в районах вулиці Костромської і мікрорайону «Тинне», а управління містобудування та архітектури до 15 квітня повинне визначитися з місцем розташування, кількістю і типом земельних ділянок, які будуть надані учасникам бойових дій для будівництва та обслуговування житлових будинків.

Управлінню земельних відносин доручили перебрати всі клаптики землі, які розташовані не в обраних масивах малоповерхової житлової забудови на периферії, а безпосередньо в забудованих частинах міста, тобто з інфраструктурою. Доручили відібрати для сімей загиблих учасників антитерористичної операції вільні від забудови земельні ділянки, що розташовані у місті Рівному.

Управління земельних відносин створило єдиний реєстр учасників АТО. Номери учасників АТО в єдиному реєстрі визначаються датою і часом реєстрації поданої заяви. Реєстр єдиний. Внесення будь-яких змін до нього порядком заборонено. Відомості з реєстру може отримати будь-який учасник АТО або особа за його дорученням. Члени робочої групи проголосували і визначили норму, що в єдиний реєстр вносяться учасники АТО, які зареєстровані у Рівному. Дата реєстрації місця проживання учасника АТО у Рівному повинна передувати даті його направлення/перебування в АТО. Це пов’язано з тим, що міська рада передає ділянки із земель комунальної власності територіальної громади міста, тобто власності мешканців міста.

Обов’язковою умовою розподілу земельних ділянок буде проведення жеребкування між учасниками АТО, які внесені до єдиного реєстру.

Жеребкування проводиться публічно в присутності учасників антитерористичної операції або їхніх довірених осіб, членів сімей загиблих учасників АТО, депутатів Рівненської міської ради і представників засобів масової інформації. Жеребкування проводиться в декілька етапів у міру надходження посвідчень учасників бойових дій.

Управління земельних відносин повідомляє про дату, час і місце проведення жеребкування шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Рівненської міської ради та в тижневику «7 днів».

Жеребкування проводиться відповідно до номера в єдиному реєстрі окремо для таких груп:

– учасникам бойових дій надаються земельні ділянки в кварталах (масивах) блочної малоповерхової житлової забудови для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд;

– у випадку, якщо учасник бойових дій скористався правом на безоплатне отримання земельної ділянки для будівництва жилого будинку, то йому надається безоплатно земельна ділянка для ведення садівництва;

– сім’ям, члени яких загинули під час участі в АТО, надаються індивідуальні земельні ділянки для будівництва жилого будинку.

Однак вищенаведені норми – це лише проект принципу виділення земельних ділянок, який потребує ще схвалення депутатами Рівненської міської ради. І є ще можливість внести пропозиції щодо його поліпшення. Хтось скаже, що це все бюрократія. І буде по-своєму правий. Але саме там, де немає чітких правил і прозорого контролю громади, починаються зловживання і корупція. Наше завдання – зробити так, щоб цього не сталось, а наші вояки отримали обіцяну державою підтримку.

За чинним законодавством процедура надання ділянок поза межами населених пунктів відбувається набагато швидше, ніж у населених пунктах. У першому випадку розпорядником земель є Держзем­агентство, яке надає ділянки під ведення садівництва або особистого селянського господарства без витрат часу на розроблення детального плану території. Якщо ж земля перебуває в комунальній власності, тобто у громади міста Рівного, то процес надання земельних ділянок значно триваліший, бо потрібен час не тільки на виготовлення детального плану території, але й на проходження двох сесій.

Загалом для учасників АТО на Рівненщині передбачено понад півмільйона гектарів землі. Тому в проекті рішення міської ради міститься звернення від Рівненської міської ради до голови Рівненської обласної ради, голови Рівненської обласної державної адміністрації та начальника Головного управління Держземагентства у Рівненській області з проханням надати учасникам бойових дій (мешканцям міста Рівного) земельні ділянки для ведення садівництва з числа земель, що перебувають у спільній власності територіальної громади області або розташовані за межами населених пунктів.

Людмила ТУРОВСЬКА

P.S. Після початку роботи депутатської групи до мене в офіс почали приходити солдати. Ні, вони не просять землю, не просять у чомусь посприяти. Вони приходять проконсультуватись з тих чи інших питань, пов’язаних з моєю роботою. Питання зазвичай виходять далеко за рамки депутатських повноважень. Але зараз не про те. Цим молодим чоловікам у камуфляжах (язик не повертається назвати їх хлопцями, бо у них чоловічий погляд) потрібна наша підтримка, увага і повага. Бо поки ми працюємо тут, вони захищають наш спокій там. І наше завдання – зробити для них все, що в наших силах. Так буде чесно і справедливо.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?