Архів новин

Басівкутське озеро – не окраса міста, а його проблема | Газета 7 Днів

Басівкутське озеро – не окраса міста, а його проблема

03.03.2016 12:09
Переглядів:426
Басівкутське водосховище – одна з найболючіших проблем міста Рівне, вирішення якої за останні декілька десятків років так і не зрушило з місця. Водойма, яка мала би бути окрасою та місцем відпочинку жителів всього міста, захлинається в нечистотах. Проблема існує досить давно. Ще у 2013 році тодішній прокурор Рівненської області назвав проблему Басівкутського озера та інших водойм міста взірцем безгосподарності.

Я, як депутат міської ради, вже вкотре намагаюся винести це питання в перелік першочергових у порядку денному сесій Рівнеради. Після виборів, побувавши на прийомі в міського голови Володимира Хомка, я отримав надію, що ця проблема може зрушити з мертвої точки. І на те є низка причин.

Наш мер і сам колись працював у галузі, пов’язаній з водою, та славиться тим, що господарник. Тож він, як ніхто інший, має розуміти проблеми наших водойм та допомагати їх вирішувати. Адже, якщо Володимир Хомко активно долучиться до очищення Басівкутського озера, це буде та його заслуга, яку рівняни пам’ятатимуть довгі роки.

Мешканцям Рівного потрібно підняти це питання на дуже резонансний рівень, щоб у влади не залишалося іншого вибору, як ґрунтовно взятися за роботу. І на це є досвід мера, підтримка депутатського корпусу та кошти після перевиконання бюджету міста.

А тепер за порядком. 

У відповідь на моє депутатське звернення щодо очищення Басівкутського озера було створено робочу групу. До неї увійшли представники виконавчого комітету міста, екологи, науковці тощо, які надали свої пропозиції щодо вирішення цієї проблеми. Вперше робоча група зібралася торік на початку грудня. Тоді я запропонував їй розробити календарний план послідовності та видів робіт на водосховищі. Також радив урахувати пропозиції з побудови плану озера, його оцінки, правових основ. Слід було розробити підходи з очищення озера: технічні, технологічні та екологічні обґрунтування.

Мене на минулих місцевих виборах обрали вперше. 

І хоча район Басового Кута – не мій округ, мені болить, що ледь 

не в центрі міста є таке забруднене озеро. Рівняни в ньому не ризикують купатися 

і тікають десь за місто. Так не має бути, коли 

у нас є своє водоймище.

Одна з найважливіших пропозицій – проектування та влаштування за старим руслом водосховища шлюзу-регулятора для можливості ремонту існуючого шлюзу. У ньому шандори, які тримають водойму, необхідно відремонтувати, і встановити паралельно ще один регулятор для додаткової безпеки. У період зведення регулятора – частково спорожнити озеро, що дасть можливість виявити та ліквідувати каналізаційні стоки. А екскаватором «Драглайн» потрібно очистити прибережну зону від чагарників і рослин, поглибити мілководдя та очистити його від мулу, хоча б у тій прибережній зоні, де люди купаються та відпочивають.

Також на озері варто запустити земснаряд, який би витягував мул з глибинних ділянок водойми. Потрібно розглянути й можливість зариблення озера тими видами риб, які очищають воду. Крім того, важливо встановити аераційні системи, які насичуватимуть воду киснем, щоб запобігти цвітінню водоростей у водосховищі.

Зрозуміло, що на виконання всіх цих робіт на Басівкутському озері піде не один рік, і це немалі кошти. Однак це вкрай необхідно зробити, адже мешканці Рівного будуть вдячні владі за чисте озеро та гарне місце для активного відпочинку прямо в межах міста. Екологи кажуть, що є дешевший спосіб – самоочищення озера від замулення без земснаряда, але його ще вивчають науковці.

В грудні робоча група вирішила, що наступного разу всі зберуться через два тижні, але цього досі не сталося, хоча минуло вже майже три місяці. Проблема в тому, що, незважаючи на мої звернення, у бюджет міста на 2016-й рік не заклали витрати ні на обстеження і вивчення проблем водосховища, ні на шлюз-регулятор. Не кажу вже про земснаряд, аерацію, вапнування та вимощування піском пляжної зони.

Тому закликаю мешканців міста об’єднуватися та спільними зусиллями змусити владу взятися за очищення водосховища. Як казав колишній посол Росії в Україні Чорномирдін: «Я вранці встаю і перше, що думаю, то чим допомогти Україні», а у нас хотілось би, аби діяла формула: «Мер вранці встає і перше, що думає, – як найшвидше очистити Басівкутське озеро».

Олександр ДОВЖАНИЦЯ, голова фракції партії «УКРОП» у Рівненській міській раді

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
15 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?