Архів новин

Вже цього року Рівне почне перетворюватися на місто мрій | Газета 7 Днів

Вже цього року Рівне почне перетворюватися на місто мрій

15.09.2016 15:32
Переглядів:243

Понад 20 років у світі успішно працює Громадський бюджет. Незважаючи на те що для України це нова практика, рано чи пізно всі міста долучаться до такої форми розподілу бюджетних коштів. Бо хто, як не місцеві мешканці, краще знає, якою саме має бути їхня «домівка». Нещодавно до прогресивних міст України – Львова, Чернігова, Черкас, Полтави, Луцька, де за допомогою Громадського бюджету реалізувався вже не один проект, долучилося наше рідне Рівне.

 

На останній сесії Рівнеради депутати одностайно підтримали положення про Громадський бюджет. Не один місяць над його впровадженням працювали активісти та представники всіх фракцій Рівненської міської ради. І стовідсоткова підтримка проекту рішення депутатського корпусу вкотре засвідчила повагу до рівнян, які отримали можливість втілити в життя власне бачення розвитку міста.

Про Громадський бюджет, його переваги і можливості для мешканців, про гроші та проекти говоримо з головою фракції «Громадський контроль», яка ініціювала запровадження своєрідної системи «народних ініціатив» на теренах Рівного за рахунок міського бюджету, Святославом СТЕЛЬМАЩУКОМ.

– Пане Святославе, то що таке Громадський бюджет?

– Громадський бюджет – це частина міського бюджету, яка витрачається на ідеї місцевих мешканців. Якщо ви активна і небайдужа людина, яка прагне зробити своє місто по-справжньому комфортним, маєте власне бачення змін, які необхідно запровадити, то Громадський бюджет саме для вас. Гроші не видаються «на руки», вони виділяються з бюджету розвитку міста під конкретний проект. 

– Тобто гроші виділяються не для всіх? 

– Загальний обсяг громадського бюджету на бюджетний рік становить 10 мільйонів гривень. Відповідно до обсягів фінансування, проекти поділяються на малі (до 250 тисяч гривень) та великі (від 250 тисяч гривень до 1 мільйона 250 тисяч гривень). Обсяг громадського бюджету для великих та малих проектів становить 5 мільйонів гривень кожний.

Те, що ви подали проект, зовсім не означає, що вам відразу виділили з бюджету гроші на його реалізацію. Повинна пройти певна процедура.

– Окресліть, будь ласка, основні етапи, які повинен пройти проект від початку і до кінця.

– Для того щоб подати проект на електронному або паперовому носії, вам має бути щонайменше 16 років і ви маєте бути прописані в Рівному. Проект заповнюється на спеціальному бланку в електронному вигляді на сайті Рівнеради або в паперовому вигляді 

в приміщенні міської ради. Важливо не лише правильно окреслити мету, але й правильно розрахувати бюджет, скільки саме має бути витрачено на вашу ідею. До проекту мають бути обов’язково додані підписи хоча б 15 мешканців, які підтримують ваші поривання. Усі подані проекти публікуються на веб-сайті міськради.

Управління виконавчого комітету аналізують проекти, надають свої висновки та рекомендації, після чого передають на розгляд Координаційного комітету. До речі, триває набір кандидатів до комітету.

Після цього почнеться голосування. Воно може бути як серед користувачів інтернету, так і в приміщенні Рівненської міської ради на вулиці Соборній, 12а.

Хочу наголосити, що переможцями стануть не лише ті, хто посяде перше чи друге місце, яке буде визначене за результатами голосування, а й усі інші найкращі проекти, для реалізації яких вистачить суми Громадського бюджету. Останній етап – безпосереднє втілення вашого проекту в життя. 

– Які проекти можуть бути подані?

– Все, що, на ваш погляд, зробить наше місто кращим: велоінфраструктура, енергозбереження, культура і туризм, освіта, охорона здоров’я, телекомунікації, громадський порядок, соціальний захист, спорт, освіта, комунальне господарство тощо.

– Чи можна впровадження Громадського бюджету назвати одним із етапів формування громадянського суспільства у Рівному?

– Звичайно, адже мешканці починають чітко розмежовувати зону відповідальності різних органів влади, розуміти, за що саме відповідає місцеве самоврядування, на що воно може вплинути, а на що ні. Вони вчаться розуміти бюджет не як якийсь папірець, а як документ, за яким живе місто. А головне, переходять від диванних розмов до реального впровадження і беруть на себе відповідальність за те, на що спрямовують свої зусилля. Громадський бюджет – це новий старт розвитку громади, який допоможе зробити місто максимально комфортним для рівнян. Прийом документів розпочинається вже 15 вересня цього року.

Розмовляла Ірина ГАЛАБУРДА

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 7 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?