Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Березень 2017
 

«Батьки не мають ламати собі голову над запитанням, чи вдасться влаштувати їхню дитину до дитсадка» | Газета 7 Днів

«Батьки не мають ламати собі голову над запитанням, чи вдасться влаштувати їхню дитину до дитсадка»

23.03.2017 10:22
Переглядів:101

Розглянути проблему із забезпеченням місць у дитячих садочках Рівного і знайти максимально адекватні та прийнятні шляхи її вирішення. Таку амбітну мету на останньому засіданні постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та ЗМІ поставили перед собою депутати Рівнеради Віталій Павелків, Ганна Іванова та Любов Романюк. Відповідний проект рішення «Про створення тимчасової комісії щодо вивчення питання забезпечення місцями дітей у дошкільних навчальних закладах міста» був оприлюднений на сайті міської ради 16 березня, тобто під час квітневої сесії він має усі шанси бути прийнятим.

 

Що цікаво, саме 16 березня, під час чергового пленарного засідання, тема дитячих садочків обговорювалась особливо активно в ході розгляду майбутнього бюджету. Відтак усі подальші напрацювання можуть стати вагомим підґрунтям функціонування дошкільної освіти в майбутньому.

Згідно з рішенням профільної комісії до складу тимчасової також увійдуть представники всіх фракцій, фахівці управління освіти Рівненського міськвиконкому та громадськість. Головою комісії була обрана депутат Любов Романюк.

– Кожна дитина повинна мати повноцінну дошкільну освіту, батьки – впевненість та можливість вибору, вихователі – збережені нерви від надміру перевантажених груп, міський бюджет – збалансовані витрати. Це базиси, які ми ставимо в основу роботи комісії щодо вивчення питання забезпечення місцями дітей у дошкільних навчальних закладах, – розповідає депутат Рівнеради від фракції «Громадський контроль» Любов Романюк. – Не секрет, що вже після нового року батьки маленьких дошкільнят починають ламати собі голову над запитанням, чи вдасться влаштувати їхню дитину до дитячого садочка. Бо місць і справді бракує. І навіть щорічне відкриття нових груп і збільшене навантаження наявних не дає повної можливості охопити дошкільною освітою всіх, хто цього потребує. Між тим дозволити не працювати зайвий рік чи два, опікуючись потребами дитини, сьогодні собі дозволити можуть лише одиниці.

Зі слів Любові Романюк, міські обранці ставлять перед собою мету розробити пропозиції, які дозволять запобігти проблемам влаштування дітлахів у дитячі садочки в майбутньому.

– Для цього нам потрібно буде не лише наочно ознайомитися з роботою кожного дошкільного закладу, – каже депутатка, – але й зрозуміти концентрацію дітей відповідного віку в районі їхнього проживання і зіставити з розміщенням в існуючій мережі закладів. Не новина, що в Рівному є райони, де дитячих садочків немає взагалі або їх дуже мало. І тому особливо прискіпливо потрібно вивчити можливість будівництва у Рівному повноцінного комунального дитячого садочка.

Водночас Любов Романюк поділилася своїми думками з приводу подальшої долі недобудованих дитсадків і перспективи відкриття приватних дошкільних закладів:

– Багато галасу в соцмережах та місцевій пресі зчинили дві петиції, де молоді батьки вимагають реанімувати колишні недобудовані приміщення на вулицях Коновальця (район Північний) та Залізничній (район Басового Кута), і це також має стати частиною роботи комісії. Ми маємо розуміти, скільки таких приміщень є на балансі міста, скільки грошей потребує кожне з них і за чий кошт можлива їхня відбудова. Адже якщо на державну субвенцію Рівне розраховувати аж ніяк не може, то на гроші Державного фонду регіонального розвитку однозначно варто претендувати. 

Говорити сьогодні про поділ садочків на приватні і комунальні – справа потрібна, але всі ми розуміємо, що число тих, хто справді може собі дозволити навчати дитину за три-чотири тисячі гривень на місяць, незрівнянно мала. Тоді постає інше питання: у скільки обходиться навчання одного дошкільняти в рік, враховуючи всі основні витрати, в тому числі внески до благодійних фондів? І чи не ефективніше для міського бюджету буде запозичити практику функціонування дошкільних закладів інших країн, які змогли подолати цю проблему?

Не знаю, яким буде результат роботи комісії. Але дуже сподіваюся, що до загального обговорення долучаться ті, хто розуміє необхідність її створення. Бо все, що ми зробимо, дуже важливе для наших дітей, які просто потребують захисту, розуміння та підтримки.

Олександр ШАЖКО

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Реклама

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?