Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Квітень 2017
 

Анатолій ЛАЩУК: «Люди навчаться обирати владу, коли повірять, що вона може працювати не на себе, а на них» | Газета 7 Днів

Анатолій ЛАЩУК: «Люди навчаться обирати владу, коли повірять, що вона може працювати не на себе, а на них»

13.04.2017 09:59
Переглядів:281

– Всі звикли: якщо влада щось пообіцяла, то виконає або не так, як треба мешканцям, або не зробить взагалі нічого. Потрібно поламати цей стереотип, на противагу показати приклад того, що депутати можуть і повинні перейматися виключно інтересами виборців та втілювати їхню волю. Тільки тоді люди на виборах керуватимуться не миттєвими емоціями, а досвідом успішних спільних справ із перевіреним своїм представником, – так формулює свій головний пріоритет у роботі депутат міської ради, член фракції Радикальної партії Анатолій Лащук.

Його 24-й виборчий округ – Червоні гори, Молодіжне, вулиці Драганчука, Курчатова, Студентська і Медична. Але так само, як і інші депутати-радикали, Анатолій Лащук завжди прийме й підтримає кожного рівнянина, де б той не жив, і допоможе вирішити проблему всіма наявними в арсеналі депутата засобами.

Звернутися до депутата можна за номером телефону 050 375 71 31. 

Велика шкода від невиконаних обіцянок

– Ви знаєте, що тепер мене турбує? Серед тих депутатських запитів, які я на прохання мешканців адресував до комунальників торік, а то й позаторік, є декілька невиконаних. Процес ішов, ті справи вже були погоджені і мали б бути зробленими, та раптом виявилося, що в бюджеті не вистачило коштів.

Яскравий приклад: нашим мешканцям украй потрібен тротуар, сімдесят метрів пішохідної доріжки від магазину на розвилці вулиць Курчатова, Рівненської і Енергетиків до зупинки. Це питання не лише зручності, а ще й безпеки! Люди роками ходять на маршрутку узбіччями, а у дощі доводиться обходити грязюку по дорозі. То що виходить: справу треба починати знов з нуля, писати запити, поновлювати домовленості? Ось так втрачається людська довіра не тільки до обранців міста – до всієї демократії в суспільстві.

Каналізація сама не зробиться

– Упевнено просунулися справи з каналізування вулиць Молодіжної, Люблінської і Польової за співфінансування із муніципальною програмою сталого розвитку. Мої минулорічні депутатські звернення в роботі, виконується проектно-кошторисна документація. Це – добрий шанс для мешканців, інакше оплатити вартість цих робіт самотужки було б для більшості з них не під силу.

Наразі виникла проблема з тим, що мережа нібито має заходити на землі Рівненського району. Це вже проблема, бо шлях погодження початку будівництва стане набагато довшим. То я наполягаю, аби ця гілка була запроектована в межах міста. Роботу пригальмовує і те, що магістраль повинна йти через людські городи. Доводиться домовлятися з господарями, аби вони дозволили пустити через їхні території трубу, але за це каналізацію до їхніх будинків підключать безкоштовно. Я не скажу, що всі охоче йдуть назустріч, та можу зрозуміти мешканців: не так давно через ті самі городи тягнули газ і людям обіцяли багато переваг, та виконали не все.

На вулиці Медичній теж завершується підготовка до прокладення каналізації. Залишилось узгодити маршрут із власником ділянки, через яку прокладено підземний жолоб, який звільнили теплопостачальники, аби пустити там каналізацію всієї вулиці – його сусідів.

Стара система по-старому шкутильгає

– Мешканці чотириквартирної двоповерхівки на вулиці Курчатова, 62б звернулися до ЖКП з проханням замінити в їхньому під’їзді прогнилі дерев’яні вікна на металопластикові в рахунок квартплати. У жеку їм пообіцяли, що все зроблять. Ті вікна мали коштувати чотири тисячі гривень, то люди внесли гроші на рахунок. А як дійшло до справи, то виявилося, що вікна будуть дерев’яними, їх зроблять у жеківській «столярці», самі ж встановлять. Так замість нібито порозуміння виник конфлікт. Чого добився жек? Торік у вересні в будинку створено ОСББ, жек виставив мешканцям претензії про заборгованість із квартплати.

Аналогічна ситуація склалася на вулиці Студентській, 9. У під’їзді п’ятиповерхівки одне пластикове вікно вже стояло, і мешканцям пообіцяли замінити за рахунок квартплати ще одне. Там люди сподівалися, що з часом у під’їзді вставлять усі сучасні вікна. 

В сусідньому будинку так зробили, а в цьому раптом жеківці вперлись. Керівник категорично відмовив і мені: «Ні, будуть тільки мої вікна і ставитимуть їх мої працівники». У чому логіка? Виходить, жек для мешканців – не друг, а ворог?

Пасивність мешканців і житлова реформа

– Не можу навіть пояснити непробивну пасивність мешканців. На окрузі є декілька будинків, найстаріших, де накопичилися найболючіші проблеми зі станом труб, дахів, дворів, підвалів. Це – на Студентській, 3, 5, 5а, 7 та 9. Хто має там навести лад? Здається, має бути зрозуміло: самі мешканці будинків із допомогою міської влади.

В усіх тих дворах я проводив збори, щоб люди визначилися, як далі управляти своїми будинками. Ішлося не лише про створення ОСББ, а й про вибір управлінської компанії також. Та більшість мешканців, це переважно старші люди, або не розуміють, що часи змінилися, або не довіряють новим формам управління. Опікуватися своїм житлом вони не хочуть. То в перший раз на збори з двох будинків, Студентської, 7 та 9, прийшла одна людина. Удруге, втретє, завдяки старанням мого помічника Ігоря Стрижоуса, збиралось трохи більше – понад двадцять. Я запросив на збори представника міської ради та голову ОСББ, яке успішно діє в донедавна ще такій самій занедбаній, як у них, хрущовці. Хоч люди задавали вже предметні питання, цікавилися всім, але не спромоглися нічого вирішити. Якщо будинку при такій громаді на конкурсі призначать управлінця, жильці не зможуть навіть вплинути на ситуацію, бо легітимні збори в них зібрати неможливо. Але якби в будинках були створені ОСББ, у мешканців залишався б вибір: опікуватися будинком власним розумом чи доручити всю роботу управлінцеві, й при цьому голова міг би контролювати, що робить той за їхні кошти.

Ремонт і будівництво доріг, доріжок, тротуарів, ритмічність руху громадського транспорту, співпраця підприємців і громади, матеріальні допомоги на лікування та інші, ніби особисті справи сотень мешканців, яким нема до кого вже звернутись, – це питання, якими депутатові Анатолію Лащуку доводиться займатися чи не щодня.

– Важливо налагодити діалог поміж людьми, людьми і владою так, щоб вони навчились чути одне одного. Важливо мати відданих і грамотних помічників: я б сам не встиг зробити й половини того, що треба виборцям. Але ще важливіше, щоб тобі повірили, зламати той старий стереотип, що влада робить все для себе. Як наші люди пересвідчаться, що все повинно бути навпаки, то владу вибиратимуть відповідально: і в місті, і в державі.

Помічники депутата Анатолія Лащука:

Ольга Савчук, вул. Курчатова, Молодіжна, Люблінська, Спартака, Польова, 

 

тел. 068 022 69 63; Віктор Козачук, р-н Червоні гори, тел. 098 461 10 65; Ігор Стрижоус, вул. Студентська, тел. 097 233 11 00; Леонід Буднік, вул. Медична, Й. Драганчука, тел. 067 363 45 45.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 8 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?