Архів новин

Медична реформа: які зміни нас чекають | Газета 7 Днів

Медична реформа: які зміни нас чекають

02.11.2017 14:23
Переглядів:486

Проти тіньових схем у медицині, щоб державні механізми запрацювали виключно в інтересах лікарів та пацієнтів – саме задля досягнення цього фракція Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді підтримала медичну реформу.

У чому полягає суть реформи охорони здоров’я? Передусім у тім, щоб встановити вартість медичної послуги та оцінити працю лікаря. Аби галузь працювала ефективно, потрібні чіткі правила. Лікар має знати, що він якісно виконує свою роботу і отримує за неї достойну зарплату, а пацієнт – якісну медичну послугу.

З наступного року українці самостійно обиратимуть собі лікаря – терапевта, педіатра, сімейного лікаря. З ним безпосередньо або через лікарню пацієнти будуть підписувати договори про намір лікуватися саме у цього спеціаліста. Таким чином зникне прив’язка людей до лікарень за місцем реєстрації. 

Пацієнти самі обиратимуть, з ким їм укладати договори, кому вони готові довірити своє здоров’я. Якщо лікар їх не влаштовуватиме, вони зможуть розірвати угоду і знайти іншого. Тому медики будуть зацікавлені в тім, щоб надавати якісні послуги, щоб до них зверталися пацієнти, а держава перераховувала їм кошти.

Медична реформа розпочнеться зі змін фінансування первинної медичної допомоги. У 2018 році на одного пацієнта для первинної допомоги держава виділятиме 370 гривень, в 2019-му – 450 гривень. Середньостатистична зона обслуговування буде охоплювати до 2 тисяч пацієнтів. Це та кількість, яку лікар зможе якісно обслужити. Виходить, держава виділить для обслуговування цієї кількості пацієнтів на рік 740 тисяч гривень. 

Але не вся сума йтиме лікарю. У неї закладені також видатки медзакладу – оплата праці середнього і молодшого медичного персоналу, комунальні платежі та витратні матеріали.

Згідно з реформою безкоштовними будуть: первинна, екстрена та паліативна допомога, ведення вагітності і пологи. До платних належатимуть: стоматологія, пластична хірургія, позачергове лікування у вузьких спеціалістів. 

Які зміни чекають лікарів? Зараз вони працюють на фіксованій сітці зарплат, яка не залежить від якості їхньої роботи. Відтепер же дохід лікаря залежатиме від того, скільки пацієнтів у нього є. Діятиме принцип: чим більше пацієнтів, тим більша зарплата. Гроші йтимуть на рахунок лікарю, якщо він оформить ФОП, або лікарні. Без роботи можуть залишитися ті лікарі, до кого не захочуть іти люди, бо реформа сприятиме конкуренції, пояснюють у МОЗ.

Чи закриватимуться лікарні? Про їхнє закриття не йдеться. Але їхній якісний склад повинен адаптуватися до потреб регіону, кількості населення, професійного складу лікарів і спектра послуг. Існує ймовірність, що погано обладнані і малозавантажені заклади змінять свій профіль, наприклад на реабілітаційні центри чи хоспіси. Водночас кращі лікарні обіцяють технічно посилити.

Лікарні поступово перетворяться на підприємства, які самостійно розподілятимуть кошти. А володітимуть медзакладами, як і раніше, громади.

Людмила ЧИРАК,

депутат Рівнеради від фракції «Об’єднання “Самопоміч”», член постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 12 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?