Архів новин

Три рази проти голосували депутати Рівнеради, щоразу відмовляючи у передачі рівнянину земельної ділянки в центрі міста | Газета 7 Днів

Три рази проти голосували депутати Рівнеради, щоразу відмовляючи у передачі рівнянину земельної ділянки в центрі міста

22.11.2017 18:26
Переглядів:472

Щоб зрозуміти, звідки ця одностайність, потрібно знати справу з початку. У Рівному,на вулиці Млинарській, Юрій Пантелєєв має у власності житловий будинок за номером 9.

Щоб отримати у приватну власність присадибну ділянку, він уклав із землевпорядною організацією ППФ «Абрис» договір на виконання технічної документації із землеустрою  для встановлення її меж.

Головне управління Держгеокадастру в Рівненській області, управління містобудування та архітектури й управління земельних відносин виконкому Рівнеради перевірили техдокументацію на відповідність нормам чинного законодавства і видали ряд зауважень щодо порушення вимог законодавства. Зокрема, встановили, що:

- земельна ділянка, запроектована для передачі Пантелеєву у власність, займає тротуар вулиць Млинарської та Поперечної;

- частина земельної ділянки передається у власність громадянам за рахунок земель загального користування (вулиця) комунальної власності територіальної громади м. Рівне. А це суперечить нормі ст. 83 ЗКУ, в якій сказано: «до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища тощо)»;

в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання… відсутнє погодження представника Рівненської міської ради, як суміжного власника земельної ділянки;

- ППФ «Абрис» не надіслав повідомлення про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі власникам/користувачам суміжних земельних ділянок, тому вони, в тому числі представники управління земельних відносин місьвиконкому, не були присутні при закріпленні цих меж;

- з акта прийомки-передачі межових знаків вилучені відомості про власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, нема підпису власника земельної ділянки.

Ще один цікавий факт: у травні цього року, наказом № 126 Держгеокадастру анульовано кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника ППФ «Абрис» О. О. Челяди. А дія кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ППФ «Абрис» Г. В. Доліна призупинена ще з 13 лютого 2017 року. Не маючи діючих сертифікатів, ППФ «Абрис» не може проводити господарську діяльність із розробки землевпорядної документації.

При виготовленні технічної документації із землеустрою ця фірма  порушила низку законів та нормативних актів.

Та незалежно від цього ППФ «Абрис» надав технічну документацію Державному кадастровому реєстраторові, який помилково зареєстрував ділянку з тротуаром і надав їй кадастровий номер 5610100000:01:041:0487.

На основі дій реєстратора суд і ухвалив: «скасувати рішення Рівненської міської ради …Зобов’язати міську раду … вчинити дії по перегляду питання… та прийняти рішення про безоплатну передачу ділянки у спільну сумісну власність громадянам Пантелеєву Ю.Ю. та Пантелеєвій Л.А.».

І що ж тепер робити? Через допущені землевпорядними компаніями або реєстраторами помилки надати у приватну власність тротуар? А може, заодно й парки, сквери чи частину траси Київ-Чоп? Абсурд!

Якщо  на тротуарі буде присадибна ділянка, то як тут ходити пішоходам, їздити інвалідам? Як їздити автомобілям по дорозі, якою ідуть пішоходи, виштовхнуті з тротуару цим «землевласником» з надмірними апетитами?  

Вийти із ситуації можна, але для цього потрібно відкинути амбіції та «хотілки». Треба озброїтися здоровим глуздом і відповідно до чинного законодавства пройти декілька етапів:

Перший. На сайті Рівненської міської ради 16.11.2017 р. зареєстрували проект рішення «Про проведення поділу земельної ділянки на вулиці Млинарській, 9. Слід надати згоду на поділ земельної ділянки площею 495 кв. м на вул. Млинарській, 9 з кадастровим номером 5610100000:01:041:0487, яка перебуває в комунальній власності територіальної громади міста Рівного, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), на такі земельні ділянки:

* земельна ділянка № 1 площею 457 кв. м;

* земельна ділянка № 2 площею 38 кв. м.»

Другий етап. Земельна ділянка на 38 кв. м залишається в землях запасу міста як тротуар. А земельна ділянка розміром 457 кв.м передається Ю.Ю. Пантелєєву у приватну власність.  Оце й усе.

Попри всю абсурдність ситуації, коли в межі приватної присадибної ділянки потрапив міський тротуар, з неї можна вийти, якщо керуватися здоровим глуздом. Але Юрій Пантелєєв послуговується тільки звичайним егоїзмом, що виходить за межі логіки і переходить усі допустимі межі.

Людмила ТУРОВСЬКА,

голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землекористування Рівненської міської ради

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?