Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

У когось хата, у когось квартира, а в когось – кімната, куток чи ліжко-місце в гуртожитку | Газета 7 Днів

У когось хата, у когось квартира, а в когось – кімната, куток чи ліжко-місце в гуртожитку

26.04.2018 11:38
Переглядів:224

Житло буває різним. Тепер, коли квартири не виділяють безплатно, далеко не кожному вдається заробити на те, щоб купити собі осібне помешкання. Тисячі людей, які колись вселялися до гуртожитків тимчасово, затрималися там надовго, а то й назавжди.

Протягом багатьох років залишається гострою проблема реалізації прав на приватизацію житла тих громадян, які тривалий час проживають у гуртожитках. Тільки на сімнадцятому році незалежної України, 4 вересня 2008 року в нашій державі було прийнято Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», який надав можливість мешканцям гуртожитків реалізувати право на приватизацію кімнат, у яких вони проживають.

Відтоді минуло майже десять років, та досі далеко не всі мешканці гуртожитків можуть скористатися цим правом. Міській раді Рівного часто доводиться розбиратися з головоломками, яких у ході приватизації настворювали людям, котрі мешкають у гуртожитках. Проблема мешканців гуртожитків колишніх державних підприємств полягає насамперед у тім, що їхні права було порушено ще до прийняття названого закону. І виправляти колишні помилки буває дуже і дуже складно.

Типова проблема така. Свого часу державні підприємства володіли чималим гуртожитківським житловим фондом і вирішували житлові проблеми своїх працівників, поселяючи їх у гуртожитки. Після приватизації (корпоратизації) державних підприємств їхні гуртожитки увійшли до статутних капіталів господарських товариств. Через недосконалість українського законодавства такі гуртожитки приватизували, по суті, разом із людьми. А згодом вони в складі цілісних майнових комплексів перейшли в інші руки – до статутних капіталів інших юридичних осіб. Або ж їх відчужили іншим способом.

У багатьох випадках нові власники пропонують мешканцям викупити житло за ринковою вартістю. Для більшості людей це неможливо. Вони обстоюють своє право на безплатну приватизацію своїх кімнат. Тим більше що згідно з чинним законодавством ці будинки мають передаватись у комунальну власність територіальної громади як житлові. Проте не всі власники відмовляються від своїх прав на гуртожитки і віддають їх міській громаді, як це зробив, наприклад, Рівнеазот. Є власники, які відмовляються передавати гуртожитки до комунальної власності.

Через це у їхніх мешканців виникли проблеми приватизації кімнат. Зокрема, це стосується гуртожитків на вулиці Відінській, 10 та 41, які під час приватизації увійшли, відповідно, до статутних капіталів ЗАТ «Житлобуд-6» і ЗАТ «Рівнебуд».

Звичайно, за допомогою у вирішенні своїх наболілих житлових питань їхні мешканці звернулися до міської влади. І наш депутатський корпус намагається всіляко сприяти у вирішенні проблем людей. Рішенням міської ради 

№ 3190 від 10 серпня 2017 року було створено тимчасову контрольну комісію з вивчення ситуації щодо придбання житла для мешканців гуртожитку на вулиці Відінській, 10. З того часу я працюю в її складі. Як один з варіантів вирішення питання було запропоновано продати з аукціону адмінбудівлю на вулиці Князя Володимира, 112, а за виручені кошти викупити мешканцям кімнати у цьому гуртожитку. На жаль, хоч адмінбудівлю вже виставляли на продаж, охочих придбати її немає.

Для забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків рішенням міської ради № 3943 від 25 січня 2018 року створено постійно діючу комісію та затверджено положення про її роботу. Відповідно до звернення мешканців гуртожитку на Відінській, 41 ми провели там виїзне засідання комісії з участю представника власника. За результатами зустрічі з ним досягнули домовленості не погіршувати житлові умови мешканців гуртожитку.

Ще одна не менш гостра проблема – це зняття з квартир статусу службових. В окрузі, яким я опікуюся, така проблема, зокрема, гостро стоїть у будинку 

№ 27 на вулиці Ніла Хасевича. Я ініціювала там збори мешканців будинку з питання створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. А на зборах почула, що люди, які багато років пропрацювали на Львівській залізниці, тепер не можуть приватизувати квартири, які колись отримали від залізниці і в яких живуть досі. Проте цей житловий будинок було прийнято в комунальну власність територіальної громади м. Рівного ще 15 років тому – відповідно до рішення Рівненської міської ради № 68 від 18 липня 2002 року «Про надання згоди на прийняття в комунальну власність житлового фонду Рівненського будинкоуправління № 2 Львівської залізниці». На момент передачі в будинку налічувалось 87 квартир, а тільки 35 з них були приватизовані. Донині неприватизованими залишились 9 квартир.

На одній з чергових сесій міської ради я звернулась до міського голови та депутатського корпусу з пропозицією про направлення до Міністерства інфраструктури України звернення щодо необхідності прийняти рішення про зняття статусу службових із цих квартир. Звернення міського голови до міністерства спрямовано, тож чекаємо на його рішення. Сподіваюсь, що спільними зусиллями місцевої влади та державних органів управління нам вдасться допомогти цим людям у вирішенні їхнього житлового питання.

Тамара ТИМОЩУК,

депутат Рівненської міської ради

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?