Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Молодіжні громадські організації як суб’єкт реалізації державної молодіжної політики | Газета 7 Днів

Молодіжні громадські організації як суб’єкт реалізації державної молодіжної політики

29.06.2018 12:01
Переглядів:294

У сучасних умовах трансформації суспільних та економічних відносин особливої уваги набувають проблеми, пов’язані з життєдіяльністю та утвердженням молодого покоління. Висока динаміка політичних, економічних, соціальних змін суспільства зумовлює необхідність соціально-психологічного аналізу ролі молодіжних громадських об’єднань у реалізації державної молодіжної політики.

Для сучасного українського суспільства характерний стан аномії (безладдя, беззаконня, відсутність соціального порядку,– ред.), посилення соціально-економічних, політичних, культурних відмінностей між окремими соціальними групами і верствами, що особливо чітко проявляється в характері статусно-рольових установок, ідейно-ціннісних орієнтацій і життєвих стилів молодого покоління. Прагнення молоді до об’єднання в рамках структурних утворень та інститутів, з одного боку, є наслідком прояву нових соціально-демографічних особливостей молоді, а з іншого – пошуком альтернативних форм та шляхів інтеграції в життя глобалізованого соціуму.

Процеси новітніх суспільних відносин зумовили необхідність переходу від пасивної, виконавської життєвої установки до активної, самостійної позиції. 

Молодіжна політика переживає серйозні процеси трансформації, викликані кардинальною перебудовою політичної системи суспільства (перехід від радянського тоталітаризму до європейської демократії) зі зміною принципів і механізмів відстоювання, забезпечення і соціальної підтримки різних верств населення.

Молодь, як і раніше, залишається аполітичною та суспільно пасивною соціальною групою. Проте останнім часом намітилася деяка активізація молодіжних об’єднань і молодіжної політики в цілому, що зумовлено особливостями політичного режиму: негативними тенденціями, пов’язаними з вибудовуванням олігархічної моделі управління державою і небажанням уряду вирішувати актуальні проблеми молодих людей.

Залучення молоді до громадської діяльності – механізм розвитку соціально-економічного вектора державної молодіжної політики.

Система реалізації молодіжної політики має відбуватися через створення умов для формування конкурентоспроможної, суспільно активної й національно свідомої молоді шляхом відновлення та поліпшення дії соціальних ліфтів, піднесення ефективності молодіжної політики, вдосконалення правових, соціально-економічних, науково-дослідницьких, організаційних умов успішної соціалізації і самореалізації української молоді, використання її творчого потенціалу в інтересах розвитку суспільства.

Яскравим прикладом конструктивної роботи молодіжних громадських організацій у Рівному є діяльність ГО «Батьківщина молода», яка спрямовує свої зусилля на вирішення проблемних питань молодіжної політики, зокрема: створення реальних умов для самореалізації молоді; підвищення освітнього рівня молоді; участь у формуванні та реалізації державної молодіжної політики на всеукраїнському і місцевому рівнях; сприяння підвищенню громадської та політичної активності молодих громадян, їхньої ролі у громадському та політичному житті країни; активне сприяння поліпшенню стану навколишнього середовища тощо.

З часу створення Рівненського регіонального осередку ГО «Батьківщина молода» на Рівненщині організовано ряд заходів, спрямованих на формування знань, умінь та навичок реалізації особистісного потенціалу, зокрема: залучення молоді до неформальної освіти, організація дозвілля молоді, сприяння розвитку освіченості громадян про процеси і механізми політичних інститутів України всіх рівнів, популяризація діяльності громадських організацій в контексті розвитку демократичного суспільства.

Співпраця органів місцевого самоврядування з усіма зареєстрованими (та можливими) молодіжними громадськими організаціями сприятиме консолідації їхніх дій у напрямку зростання громадянських принципів та формуванню засад громадянського суспільства в перехідному українському соціумі.

Віталій ПАВЕЛКІВ,

депутат Рівненської міської ради від 

ВО «Батьківщина», 

голова РОГО 

«Батьківщина молода»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?