Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Грудень 2014
 

Можна стати майстром спорту, просто розгадуючи кросворди | Газета 7 Днів

Можна стати майстром спорту, просто розгадуючи кросворди

31.12.2014 00:00
Переглядів:130

Анатолій Бондар, працівник Рівненської філії Укртелекому, у своєму захопленні кросвордами досяг піку – він отримав від Федерації кросвордного спорту України посвідчення майстра спорту.

А все почалося ще за часів СРСР, років із тридцять тому, коли Анатолій Володимирович був військовим та служив на Крайній Півночі. З початком горбачовської відлиги, коли увійшли в моду терміни «гласность» і «перестройка», суперпопулярним став щотижневий журнал «Огоньок», редагований Віталієм Коротичем. То було перше в Радянському Союзі видання, котре стало регулярно друкувати кросворди.

Анатолій Бондар був ревним фанатом «Огонька» не тільки через ті розвінчувальні публікації, які вражали уяву тодішнього суспільства неприкритою правдою про порядки в країні та раніше приховані за грифом «секретно» матеріали про політиків і діяльність спецслужб, а й тому, що журнал з номера в номер друкував кросворди. Вони були досить хитромудрі, тож на відгадування деяких чоловік витрачав навіть декілька вечорів. Не все в тих кросвордах було йому по зубах, тому він з нетерпінням чекав кожного наступного номера, щоб знайти в ньому відповіді на питання, які не вдалося подолати.

Часи ті давно минули, а захоплення залишилось. Після демобілізації з армії, коли Анатолій Бондар переїхав до України і став працювати у Рівному, він захопився тими кросвордами, що їх друкувала «Тєлєнєдєля». Умови завдань цього тижневика з телепрограмою були ще цікавіші: розгадавши кросворд, треба було знайти ключове слово, а знайшовши 12 ключових слів, скласти з них фразу.

У першому турі він одразу ті 12 ключових слів знайшов і надіслав до редакції. «Після того відразу приходить мені з редакції посвідчення про те, що я здав на третій розряд», – пригадує Анатолій Володимирович. Потім після кожного туру він те звання підвищував, аж доки не дійшов до майстра спорту.

Ну а потім з’ясувалося, що вже кілька років поспіль в Україні проводиться чемпіонат із кросвордного спорту. Щоб узяти участь у цих змаганнях, потрібно впродовж року пройти відбіркові тури, перемогти на першості свого регіону і вийти у всеукраїнську фінальну гру, де представлені чемпіони областей. Анатолій Бондар, сам того не знаючи, виконав усі ці умови і декілька років тому потрапив на такий чемпіонат у Львові.

Пригадує, що йому та іншим учасникам дали три аркуші із завданнями, олівець і гумку. Треба було за півтори години розв’язати три великі тематичні кросворди. Перемога очікувала на того, хто затратив на це менше часу і дав найбільше правильних відповідей.

«Після першого туру я йшов на друге місце, – пригадує чоловік. – А до фіналу прийшов четвертим». Він і досі вважає, що цей результат не був чесним. Адже перемогу присудили молодій дівчині-львів’янці, у роботі якої налічили всього 11 нерозгаданих слів. А ті троє, хто йшов у турнірній таблиці за нею, сильно відставали і буквально дихали одне одному в спину – 32, 33 і 34 нерозгадані слова. Не може бути розрив настільки великим, вважає кросвордист.

Тому на наступний чемпіонат до Києва він не поїхав. Але журнали з кросвордами досі купує і над кросвордами мудрує. «Щоб шарики там (показує на голову, – авт.) ворушилися.

Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 9 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?