Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Травень 2016
 

Рівненському навчально-виховному комплексу № 1 - 50 років | Газета 7 Днів

Рівненському навчально-виховному комплексу № 1 - 50 років

19.05.2016 12:50
Переглядів:957
Навчально-виховний комплекс № 1 – єдиний у Рівному навчальний заклад, що об’єднує дві ланки освіти: дошкільну та початкову. У минулому це дитячий садок № 1 «Ромашка», який побудували на колишній вулиці Кузнєцова, а тепер Княгині Ольги, 25, ще у 1966 році. Нині тут навчається 326 дітей: 200 дошкільнят і 126 школяриків. Охочих віддати сюди малюків і школяриків завжди більше, ніж місць у його семи групах і чотирьох класах. Одна з причин – та, що дитина може навчатись у цьому закладі аж до випуску з початкової школи. Але вона не головна, чимало батьків обирають цей заклад за високий рівень підготовки, зокрема за поглиблене вивчення англійської мови.

Це моє місто...

Якраз сьогодні навчальний заклад відзначає 50-ліття. Згадати свої дитячі роки, першу виховательку, вчительку сюди завітають випускники різних років. А їх за півстоліття набралося понад три тисячі.

Починалося все у далекому 1966-му, коли на закинутому пустирі звели новеньке, сучасне на той час, приміщення, а територію навкруги засадили деревами та засіяли ромашками. Перший рівненський садок-ясла так і назвали – «Ромашка».  

– Першою завідувачкою садочка була Віра Степанівна Гришина, – розповідає директор НВК № 1 Галина Патій. – Наступними керівниками були Євгенія Миколаївна Босак, Галина Йосипівна Халепа,  Ніна Болеславівна Герасимчук, Валентина Василівна Шкарупа, Євгенія Дем’янівна Малашинська. За її керівництва до садочка прийшла працювати і я. Переді мною заклад очолювала Надія Флорівна Вознюк.

Якщо спочатку садочок був переповнений, то через демографічну кризу 90-х років він мало не зник, як і частина інших таких закладів міста, приміщення котрих віддали школам чи іншим установам. І коли над дошкільним закладом нависла перспектива закриття, Галина Патій, яка вже тоді його очолювала, почала шукати шляхи порятунку. І знайшла!

– Коли на керівника закладу запропонували мою кандидатуру, я боялася погодитись, адже на той час, кінець 90-х років, садочок був у жахливому матеріальному становищі, – ділиться спогадами Галина Патій. – Але я усвідомлювала: якщо відмовлюся, то ми всі втратимо роботу. Мені було дуже страшно брати на себе таку відповідальність, адже я ніколи не мріяла бути керівником. Моя мрія – вчителька початкових класів. А тут пропонують очолити заклад. Та виклик, який мені послала доля, я прийняла. Ми одразу вирішили реформувати садочок у навчально-виховний заклад, де під одним дахом діти здобуватимуть спочатку дошкільну освіту, а потім початкову. Багато порад отримала від тодішнього директора НВК № 37, нині покійної Тамари Григорівни Мельник, яка пройшла цей шлях реформування вдало. Допомагала і Світлана Богатирчук-Кривко, яка тоді була начальником управління освіти й повірила у наш колектив.

Ось уже майже 16 років колишній садочок «Ромашка» має свою нинішню назву – Рівненський навчально-виховний комплекс № 1. І з кожним роком усе більше батьків хочуть, щоб їхні діти розпочинали вчитися саме тут.

– Коли маленькі шестирічні діти після садочка ідуть до школи, їм буває спочатку боязко, – пояснює Галина Патій. – А ось у нас все інакше: приходять діти в садочок, а випускаються після четвертого класу, у віці, коли дитина набуває самостійності і впевненості. Тому з початкової шкільної ланки до середньої школи наші вихованці переходять без проблем.

За словами Галини Василівни, діти встигають сформуватись як особистості й отримують гарний запас знань, що допомагає їм продовжувати навчання у школі, яку вони оберуть. Чимало випускників закладу радо приймає Рівненська українська гімназія.

…а це в ньому я

Із 1999 року цим чудовим закладом і прекрасним педагогічним колективом керує Галина Патій, яка за свою працю нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти України» та «Василь Сухомлинський», грамотами Міністерства освіти і науки України. Вона не просто директор, а приклад для всіх колег, наочне уособлення того, чого можна досягти наполегливою працею.

Галина Василівна прийшла у дитсадок № 1 «Ромашка» вісімнадцятирічною дівчиною на посаду медсестри ясельної групи. Працюючи в садочку, заочно навчалась у педінституті. Адже вона мала мету і з дитинства знала, якій роботі присвятить життя.

– Якщо у когось з родини чи сусідів була маленька дитина, то я напрошувалась туди у няньки, бо дуже любила маленьких діток. 

З дитинства мріяла, що буду вчителькою початкових класів. Моя мрія збулася. Хоч я і не вчителюю, проте ось уже майже 40 років працюю з маленькими дітьми, – розповідає Галина Патій.

– Стільки часу на одному місці! А що найбільше вам запам’яталось за ці роки?

– Згадати є багато що. Наприклад, яскравий спогад часів реформування закладу про шкільну дошку. Матеріальної бази для навчання школярів у нас не було. Почали зі шкільної дошки. Купили її в магазині «Електронік» за гроші, зібрані самими працівниками. Не було навіть коштів, аби привезти її з магазину, тому ми, шестеро жінок, принесли її самотужки у заклад.  За парти нашим першим школярикам слугували дитячі столики, за якими вони сиділи у садочку.

Я дуже вдячна батькам, які повірили у наш заклад, у наших педагогів і залишили дітей після закінчення садочка у нас. Першою вчителькою реформованого закладу була Оксана Володимирівна Хмель, а вихователем – Світлана Віталіївна Денисюк.

– То у вас тоді був тільки один перший клас?

– Одне «крило» приміщення у нас займали учні ЗОШ № 4, деякі класи мала і ЗОШ № 9. Щороку ми поступово їх витісняли, і вже на третій рік роботи НВК у нас з’явилось два перші класи: «А» та «Б».

Працівники закладу і батьки переконані, що саме завдяки невтомній праці Галини Василівни у Рівному є такий унікальний навчальний заклад. Галина Патій  вважає, що це заслуга колективу, і захоплено розповідає про своїх колег. Наприклад, про Інну Кіндрат, яка є кандидатом педагогічних наук, про творчих педагогів, які здійснюють дослідно-експериментальну роботу, про вчителів, які готують переможців олімпіад та конкурсів. Батьківська рада – то взагалі невичерпна тема для Галини Василівни. Батьків своїх вихованців вона знає в обличчя. Хвилюється за їхні життя, адже деякі з татусів зараз захищають чи захищали нашу країну в зоні АТО. Найбільше тішиться, коли колишні випускники приводять у садочок своїх дітей… Але то вже інша тема. А сьогодні в НВК ювілей і тут приймають вітання з першим 50-річчям.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?