Архів новин

Дитячі стоматологи Рівного відзначають 40-річний ювілей | Газета 7 Днів

Дитячі стоматологи Рівного відзначають 40-річний ювілей

29.09.2016 12:25
Переглядів:805

Більшість сучасних батьків розуміє, що важливо, аби у дитини були міцні і здорові зуби. А для цього треба, щоб із самого дитинства малюк не відчував страху перед стоматологом і стоматологічним кріслом. Саме тому в Рівненські міській дитячій стоматологічній поліклініці великого значення надають створенню контакту між лікарем і маленьким пацієнтом для подолання його страху перед візитом до стоматолога.

Дитяча стоматполіклініка розташувалася на вулиці Марка Вовчка, 14. Вісімдесят п’ять працівників: головний лікар Надія Мельник та спеціалісти стоматполіклініки день у день працюють з малюками. Перші пацієнти поліклініки давно виросли і приводять сюди своїх дітей, а дехто вже й онуків. Восени цього року заклад відзначає ювілей – сорок років. Ще одна не менш важлива дата є й у професійній кар’єрі головного лікаря закладу – 30 років, як Надія Іванівна очолила колектив дитячих стоматологів Рівного.

За цей час у поліклініці сформувалася високопрофесійна команда, у якій середній стаж роботи лікаря-стоматолога 20 років. За цей час вони не тільки згуртувались у професійний колектив, а й потоваришували. Про це свідчать світлини в «Сімейному фотоальбомі», який розповідає про робочі будні і відпочинок працівників клініки. Гортаючи сторінки цього альбому, Надія Іванівна розпочинає свою розповідь:

– У нашому місті дитячу стоматполіклініку створили в 1976-му. Місце для неї знайшли швидко – на розі нинішніх вулиць Крушельницької та Київської, де нині діє приватний стоматкабінет «Дентамед». 

У первісному варіанті проекту воно призначалось для перукарні, отже не було пристосованим для стоматполіклініки.

Очоливши заклад у 1986 році, Надія Мельник взялася його перебудовувати: міняли вітражі, робили опалення і вентиляцію. Незважаючи на всі покращення, приміщення так і залишалося тісним і некомфортним. І тоді керівник закладу заповзялася переселити поліклініку до більш просторого приміщення.

На початку дев’яностих стоматологам запропонували нинішнє приміщення, де раніше був господарем інститут «Агропроект».

– Тільки гроші дали, відразу купила обладнання. Це були непрості дев’яності. Довелося самій шукати будівельників і керувати їхньою роботою. На реконструкцію пішли три напружені роки. То до нинішнього приміщення ми перебрались у жовтні 1996 року. А входини відзначали на свято Василя у січні.

Нові гарні умови й простір дали колективу можливість зробити послуги якіснішими та розширити їх спектр. Нині поліклініка вирішує практично всі пов’язані із зубами проблеми своїх пацієнтів. Щороку цей заклад обслуговує близько 70 тисяч дітей. Спектр стоматологічної допомоги широкий – від лікування карієсу до ортодонтичної допомоги. 

Рівненська міська дитяча стоматологічна поліклініка, будучи єдиною в області, виконує функції обласного консультативного центру. Поліклініка має два відділення: терапевтичне та профілактичне – 15 стаціонарних стоматологічних кабінетів по школах Рівного. Кабінети оснащені сучасним обладнанням, а головне, лікують тут безкоштовно.

Дитяча стоматологія серед лікарів вважається найскладнішою в галузі сферою. Тут може працювати далеко не кожен. Проте упродовж останніх 30 років Надії Мельник вдалося сформувати високопрофесійний колектив з мінімальною плинністю кадрів.

– Коли до мене приходять лікарі працевлаштовуватись, я їм відразу пояснюю особливості дитячого прийому. Дитина ж – це не дорослий, який свідомо йде до стоматолога і мужньо все терпить. А дитина плаче чи упреться та й не відкриває рот, а буває, що укусить лікаря за палець. Лікарі повинні бути готові до різних екстремальних ситуацій, володіти знаннями особливості дитячого організму, щоб іти на таку роботу свідомо і в майбутньому, злякавшись, не втекти, – розмірковує Надія Мельник.

Вона впевнена, що колись зробила правильний вибір роботи, адже з дітьми працювати просто здорово. До них потрібно знаходити правильний підхід. Поступово таке ставлення до маленьких пацієнтів головлікар сформувала і в колективу. Тут лікарі розуміють своїх маленьких пацієнтів і знають, як подолати дитячий страх перед лікарем, щоб не зробити дитині боляче, щоб не нашкодити їй чи, принаймні, щоб не бути покусаним. Отже, дитячий плач у стінах поліклініки – тепер рідкісне явище.

Надія Мельник гордиться своїм злагодженим колективом, у якому підібрались однодумці і справжні фанати своєї справи.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?