Архів новин

Побачити світ | Газета 7 Днів

Побачити світ

29.09.2016 11:33
Переглядів:324

Таку мету поставив перед собою звичайний пенсіонер з Рівного. Після виходу на пенсію він щороку мандрує Європою і смакує пиво.

Побутує думка, що тільки за кордоном пенсіонери можуть собі дозволити подорожувати по всьому світу, а наші за свою пенсію їздять тільки на дачу. Але живе у Рівному ентузіаст, 67-річний пенсіонер, який щороку вирушає в закордонні мандрівки. За одинадцять років Федір Оверчук об’їхав вісім країн. У його активі Польща, Угорщина, Словаччина, Італія, Німеччина, Франція, Швейцарія та Австрія. Він, як бачимо, обирає не морські узбережжя, а країни, цікаві своєю архітектурою і багаті історією. Адже з самого дитинства подорожував ними у своїх мріях, читаючи книги й журнали. Навіть хотів стати вчителем географії та історії. Однак не склалося – весь вік трудився на «Азоті». І лише з виходом на пенсію чоловік почав втілювати мрії дитинства і юності в реальність.

При виборі місця наступної подорожі найбільше його цікавить історія країни, архітектура. І обов’язково в тому місті, куди він їде, мають бути музеї.

– Подорожувати країнами Західної Європи я мріяв ще з дитячих років. Цьому сприяла література, документальні фільми та журнальні репродукції творів видатних геніїв мистецтва, – розповідає Федір Оверчук. – Моя мати передплачувала журнал «Україна». То в одному з номерів я прочитав про вдову американського президента Трумена, яка подорожувала античними країнами Європи за державний кошт. Я тоді подумав: де вона живе і може поїхати в подорож так далеко. Ми ж тут, майже поряд, і не можемо собі дозволити відвідати ці країни. А так хотілося все те побачити, адже я все життя захоплююся античним мистецтвом. Втілив я свою мрію, тільки ставши пенсіонером. 

Працював Федір Іванович не вчителем історії чи географії, як мріяв, а машиністом турбокомпресорних установок на Рівнеазоті.

– Я ніколи відпустку вдома не проводив, – розповідає мандрівник. – У молодості їздив на Кавказ, у Крим, Карпати. А свій перший закордонний паспорт зробив лише у 2005 році. Тоді й почав подорожувати. У той час, хоч і був уже на пенсії, на яку вийшов у 50 років, та ще працював, бо начальство просило.

Про Німеччину мандрівник може розповідати годинами, особливо про її дивовижну архітектуру, та й про пиво з ковбасками не забуває.

– У Берліні порівнював нинішній бундестаг (парламент) з кадрами кінохроніки, знятими, коли ця споруда була рейхстагом. А далі – Кельн. Зайшов у найбільший собор Європи – шедевр готики, де зберігаються мощі трьох святих волхвів. Все істинно кельнське там починається з букви «к»: карнавал, Кельн, однойменне пиво «Кельн» – національний напій з тисячорічною історією, дуже смачне, – поринає у спогади Федір Оверчук. 

У Франкфурті-на-Майні його здивувало, що на вулицях у будні дуже багато людей. Місто гармонійно поєднує хмарочоси зі старовинними вузькими вуличками. У старовинному Вюрцбургу він дегустував у підвальчику знамените франконське вино, і навіть дві пляшки купив додому. Столицю Баварії – Мюнхен – називає німецьким Римом. Знайомився він тут не лише з місцевими пам’ятками, а й оцінив смак знаменитого на весь світ місцевого пива.

– Далі був середньовічний Нюрнберг, де правили всі німецькі імператори, – продовжує розповідь пенсіонер-мандрівник. – Місто красується величними готичними соборами. Тут народився знаменитий художник Альберт Дюрер. Пиво в цьому місті в основному червоне.

В Італії Федір Іванович побачив Неаполь:

– Я був здивований, бо скульптури «конеборці» нагадали мені Санкт-Петербург. Цар Ніколай I подарував цих коней неаполітанському королю. Багатьом відома картина Карла Брюллова «Останій день Помпеї». Побував і в цьому зруйнованому Везувієм місті. Навіть розкопки тут вражають: яке це було колись досконале для життя місто. 

Крім стародавньої архітектури рівнянин звертає увагу і на сучасну інфраструктуру міст. Він був приємно вражений тим, що в європейських містах скрізь є велодоріжки і тисячі велосипедистів. Мріє, щоб і в нас так було. Адже він і вдома не сидить на місті, а любить подорожувати велосипедом. У перервах між мандрами українськими «екстремальними» дорогами він відправляється за кордон. Під час нашої останньої розмови тиждень тому поділився новиною, що вже за декілька днів їде до Швейцарії. 

У найближчих же планах подорожі країнами Скандинавії. І ще хоче обов’язково відвідати святу землю – Єрусалим. А всіх своїх однолітків, а також молодь пенсіонер закликає подорожувати, а не просаджувати кошти в барах на спиртне та цигарки.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?