Архів новин

У дитячій лікарні «на 17 вересня» рятують дитячі життя вже 60 років | Газета 7 Днів

У дитячій лікарні «на 17 вересня» рятують дитячі життя вже 60 років

10.11.2016 10:21
Переглядів:3871

Першим спеціалізованим закладом для маленьких пацієнтів у нашому місті була саме ця Рівненська міська дитяча лікарня, заснована понад 60 років тому. Нині заклад розвинувся у потужний багатопрофільний центр із новим сучасним обладнанням та професійним штатом. 

Це моє місто…

А починалося все у 1948 році – 1 липня відкрили дитячу лікарню на 30 ліжок у приміщенні міськамбулаторії на вулиці 1 травня (нині – Петра Могили). А вже 1956 року міська дитяча лікарня переїхала в новозбудоване приміщення на вулиці 17-го вересня. Протягом усіх цих років, незважаючи на зміну влади, назв вулиці – 17 вересня, Тополева, Чорновола, – заклад завжди залишався дитячою лікарнею.

Нині це один із найстаріших медзакладів Рівного. В народі його називають просто – «дитяча лікарня на 17 вересня». Деякі з приміщень збудовані понад півстоліття тому – 1956 роком датовано корпуси №1 стаціонару та поліклініки №1, а в 1975 році з’явився корпус стаціонару №2. Але якщо більшість рівнян вважає, що міська дитяча лікарня розміщена лише на Чорновола, то дуже помиляється, адже ця медична установа об’єднує кілька закладів по всьому місту.

– До структури нашої лікарні входять поліклініка 

№ 1, стаціонари, що на Чорновола, поліклініка № 3 на Грушевського та відділення відновного лікування на вулиці Пересопницькій. Там же розміщена бухгалтерія міської дитячої лікарні, а колись було ще друге відділення поліклініки, – роз’яснює головний лікар Рівненської міської дитячої лікарні Микола НАДЄЙКО. – Тобто міська дитяча лікарня розташована в трьох приміщеннях. У нас зайняті майже 600 працівників. Поліклініки надають допомогу 30 тисячам маленьких рівнян, а стаціонар – 50 тисячам. Розбіжність виникла тому, що ще є діти, котрі обслуговуються у центрі первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний».

Та серцем першої дитячої лікарні були і залишаються корпуси на Чорновола. За ці роки тут лікувалися чимало рівнян, – від тих, які народилися наприкінці 50-х років до нинішніх діток, які годяться першим пацієнтам у внуки. Хтось лікувався, хтось робив щеплення чи проходив огляд лікарів перед школою тощо. З кожним роком лікарня старіла, і умови, в яких приймали маленьких пацієнтів, погіршувалися. Адже останній капітальний ремонт приміщення тут робили у 1985 році, тоді ж і надбудували третій поверх у поліклініці. З того часу хронічне недофінансування галузі 90-2000-х років далося взнаки. Старі стіни і вікна, ліжка з панцирними сітками радянських часів… У таку лікарню навесні 2012 року прийшов працювати Микола Надєйко. 

Найперше він зробив обхід усіх відділень, поспілкувався з працівниками, обслідував усю «господарку» закладу.

Адміністрація лікарні визначила основні вектори подальшої роботи. Один із головних – це не стільки заміна застарілого обладнання, як ремонт, якого заклад давно потребував. Один із перших ремонтів зробили в туалетах поліклініки. Пацієнти пам’ятають, що з убиральні на другому поверсі через дірку можна було побачити перший поверх. За 2012 рік відремонтували перше відділення стаціонару, операційну педіатричного відділення №2, реєстратуру та вхід у поліклініку №1, пост №2 інфекційного відділення. В тому ж році відремонтували й друге відділення поліклініки №1, що на Пересопницькій. У 2013 році пофарбували фасади поліклініки №1 та стаціонару. В 2014 році відремонтували інфекційне відділення, де на радість маленьким пацієнтам розмалювали стіни казковими героями. Коли це все зробили, колектив закладу повірив, що як хотіти, можна досягати результату. Тепер у міській лікарні працюють над заміною всіх старих вікон на нові енергоощадні. У відділеннях стаціонару з’явилися нові функціональні ліжка. Але, крім ремонтів, колектив працював над підвищенням якості надання медичної допомоги. У медзакладі з’явилися апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ), пульсоксиметри, електрокардіографи, шприцеві насоси та інша медична апаратура.

Тут створили також нове відділення інтенсивної терапії на 6 ліжок, організували цілодобову роботу лабораторії. Та чи не кращим досягненням міської дитячої лікарні можна назвати створення тут у 2012 році пункту невідкладної медичної допомоги дітям вдома. Батьки Рівного називають його «дитячою швидкою». Так воно і є, бо лікар-педіатр та медсестра цілодобово їздять на виклики до хворих дітей. Буває, що за добу їх кількість сягає сорока. А тому доводиться чекати лікарів і по годині. Аби змінити цю ситуацію, лікарні потрібне ще одне авто.

– В цьому році обіцяють виділити кошти з міського бюджету на придбання ще одного автомобіля для невідкладної допомоги. Завдяки цьому вже на початку січня цілодобово будуть працювати дві бригади, – каже Микола Надєйко.

Постає питання: чому за останні кілька років у лікарні відбулися такі разючі зміни? Чому їх не було раніше? Все просто – колектив почав шукати бюджетні та позабюджетні можливості фінансування лікарні. Заклад також співпрацює з благодійними фондами: «Волинь Європейська», «Волинь Велика» та «Допомога і підтримка». Благодійні, спонсорські кошти плюс фінансування з міського бюджету, – от і зміни в кращу сторону – поступово, повільно, але неухильно. 

Але 2016-ий ці темпи пришвидшив завдяки щедрим вливанням з міського бюджету. Таких сум, як цьогоріч, медзаклад раніше не отримував. Виділили кошти на заміну вікон для поліклініки №3 на Грушевського, а також на придбання сучасної апаратури, зокрема, гематологічного аналізатора та сучасного апарата УЗД за понад 1 мільйон гривень.

 …а це в ньому я

Микола Надєйко ніколи не думав, що колись очолить дитячу лікарню, хоча доля не раз натякала йому, що працюватиме саме з маленькими пацієнтами.

– Я закінчив Тернопільську державну медичну академію за спеціальністю «лікувальна справа», що передбачає лікування дорослих пацієнтів. Першим місцем роботи була районна лікарня в Зарічному – лікар-травматолог. Після переїзду до Рівного працював травматологом у радіаційному диспансері. Згодом після курсу навчання отримав спеціалізацію дитячого лікаря ортопеда-травматолога і перейшов на роботу до травмпункту обласної дитячої лікарні, якій віддав 12 років, – згадує віхи своєї трудової біографії Микола Михайлович.

Отак доля підвела його до нинішньої роботи. А натяки були ще в студентські роки.

– На розподіл до інституту приїхав начальник відділу кадрів обласного управління охорони здоров’я і каже: «Надєйко, ви поїдете педіатром у Злазне». Я заперечив: у нас же лікувальний факультет, жодного педіатра тут не мало би бути. Але він так і написав мені у розподілі: педіатр у Злазне. Потім якось вдалося змінити це рішення. Через 15 років після цього я став головним лікарем дитячої лікарні, – з посмішкою пригадує Микола Надєйко.

Крім перекваліфікації на дитячого травматолога Микола Михайлович здобув другу вищу освіту – закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України.

Сьогодні на запитання, якою він бачить ідеальну дитячу лікарню, відповідає так:

– Щоб там у першу чергу був професійний, злагоджений і дружний колектив медичних працівників. У нашій лікарні більше половини лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію – це лікарі-практики. Але й молодим лікарям у нас є місце. Лікарня спонукає молодих спеціалістів до постійного підвищення кваліфікації. В ідеальній лікарні не повинно бути великого навантаження на лікаря, щоб він встиг приділити достатньо уваги кожній хворій дитині. Друга складова – побутові та санітарно-гігієнічні умови мають бути наближені до домашніх і навіть комфортніші. Ми намагаємося все робити для цього.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 9 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?