Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Березень 2019
 

Замість того щоб демонструвати розкіш, церква могла б годувати бідних людей | Газета 7 Днів

Замість того щоб демонструвати розкіш, церква могла б годувати бідних людей

12.07 14:21

Це було напровесні. Але думки, які прийшли тоді, не дають мені спокою досі, то я й вирішив поділитися ними з людьми.

19 лютого почався Великий піст, який православна церква тримає до свята Пасхи. Особливістю посту є те, що під час цього періоду є Вселенські панахиди, майже щотижня. 10 березня була друга Вселенська панахида. Я, повертаючись з роботи, купив булочки на панахиду, деякі продукти і півхлібини на вечерю. Метрів за десять переді мною йшла бабуся, старенька, згорблена. Вона підійшла до трьох сміттєвих урн, засунула туди палицю, погреблась, нічого не знайшла. І, сумно опустивши плечі, пішла за будинок. Я наздогнав бабусю і спитав: «Вам треба хліба?» У бабусиній руці була порожня шита торбинка. Бабуся відповіла: «А чому ви питаєте?» – «Я бачив, що ви щось шукаєте. Візьміть, у мене є півхлібини!» Бабуся засяяла: «Дякую. Дякую!» Я сказав: «На здоров’я!» – і пішов.

На душі стало сумно і радісно водночас. Сумно, що старенька бабуся не може дотягнути до пенсії і шукає собі щось у смітті. І радісно, що я зробив щось хороше. Майнула думка: «Треба було віддати булочки. Адже мертвим вже нічого не потрібно, крім молитви, а живим потрібна їжа». Бабуся десь зникла. Душу роздирала печаль. Я згадав про панахиду, яка сьогодні буде. Згадав гори хлібів, столи, завалені ними. І куди зникають ті гори хліба? Куди?

 У деяких церквах частину хліба роздають прихожанам. Маленьку частину. Решту хліба, ледь втримуючи, несуть додому священики та прислужники храму. Цілі торби цукру несуть додому, мішками вантажать у багажники хліб. Що вони роблять з ним? Годують свиней чи курей?

 Бабуся ж у смітті шукає хліба. Ось воно, наше християнство. Гарні проповіді, напам’ять вивчені слова з Євангелія, досконало розказані життя святих. А де добрі справи?

 Священики ходять у дорогих ризах, мають їх з десяток, а то й більше всіх кольорів і відтінків. Їздять на Святу землю, в Єрусалим, на Афон, що коштує гарні суми в доларах. А бабуся на смітнику шукає щось поїсти.

 То від кого людям ждати святості, справедливості? А де ж заповідь «Люби ближнього свого»? Наші священики найбільше люблять себе.

Є й достойні приклади для наслідування. І не десь далеко. У нас, в Рівному, на вулиці Шевченка жив на початку ХХ століття священик Михайло Носаль і служив у храмі, що поруч. У священика була велика сім’я, діти. Жили бідно. Отець Михайло весь час був у одній і тій самій ризі, старенькій, запраній, матушка – теж у скромній одежі. В одній частині будинку жили, а в другій батюшка лікував людей і сушив лікарські трави. Лікував безкоштовно. Хто хотів, давав якісь продукти, адже у священика було п’ятеро дітей – п’ятеро ротів. Жив для людей і помер для людей. Всіх лікував, залишив спадщину рецептів, і його рецепти використовує тепер і народна, і традиційна медицина. А помер молодим, від виразки шлунка. Всіх рятував, а себе не зміг.

 Або Іоан Кронштадтський, який щодня отримував до тисячі телеграм із просьбами про молитву і до тисячі переказів. До вечора всі ті гроші були розділені на дитячі будинки, які він утримував, будинки-притулки, школи для сиріт. Ввечері у священика не було ні карбованця. Додому отець часто повертався босий. Коли хтось приїжджав до нього за молитвою і не мав взуття, священик знімав своє і взував людину, а додому йшов босий.

 У наш час церква, яка має такий великий дохід грошима і продуктами, могла б хоч трошки чинити по-християнському. І використати ці кошти не на дорогі іконостаси, розписи і букети вартістю навіть по 1000 гривень, а нагодувати бідних, влаштувати обіди для них. Це й було б справжньою любов’ю до ближнього. І такі приклади є у світі, на жаль, не у нас, не в Рівному.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 9 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?