Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Травень 2019
 

Форум показав, що ми також не ликом шиті | Газета 7 Днів

Форум показав, що ми також не ликом шиті

29.11 11:48

Багато ідей лежить буквально на поверхні. Просто їх треба побачити. Напевно, саме для цього і потрібні такі заходи, як Форум енергоефективності «Велике Рівне 2018».

Саме на другий день форуму ми змогли почути практичні поради для втілення енергоефективних технологій, взнати про розробки рівненських підприємств, які ведуться у цьому напрямку, та навіть відчути ефективність деяких технологій на собі.

Практичні семінари були поділені на три блоки, які проходили одночасно в трьох зонах. У першому зібралися представники фірм, які розповіли про свій досвід впровадження енергоефективних технологій у сферу інженерних систем. У другому представлені підприємства, які займаються утепленням та заміною вікон, а у третьому блоці присутні почули про відновлювальні джерела енергії. Інформації видали на гора багато і дуже важко було визначитися, що тобі більше до душі. Тож інколи доводилося переходити з одного блоку в інший, щоб почути щось потрібне. Саме тоді, коли вирішила сходити в іншу зону, знайшла для свого ОСББ цікаву розробку від рівненської фірми – антивандальний економний світильник. І навіть побачила, як цей невеличкий і не дуже привабливий пристрій освітлює кімнату. Хотілося сказати: «Та ні, не може бути, що в ньому лише 4 Вт потужності!».

На жаль, не всі із заявлених фірм змогли розповісти про свої напрацювання в частині енергоощадливих технологій. Але з презентованих я б виділила підприємство, яке займається електропанелями. Представник фірми не лише цікаво розповів про інтелектуальні опалювальні електропанелі, але й показав їх у дії. Хто був у 7-му корпусі НУВГП, той знає, що там завжди холодно. Проектувався цей корпус у ті часи, коли про енергозбереження не думали, тому тепер, за теперішніх цін на опалення, обігріти цей корпус нереально. Але… Як виявилося, реально обігрівати аудиторії, не вкладаючи в це великого капіталу.

У залі, де проходило представлення, були встановлені керамічні панелі цього виробника. І поки в ньому було небагато людей, вони нагріли приміщення до комфортної температури і відключилися… Доки ми перебували там, вони так і не включилися, а в кімнаті було доволі тепло. Представник фірми виробника нагадав нам трохи фізики пояснивши, що кожен із нас випромінює тепло і його вистачає для підтримки в аудиторії температури, при якій терморегулятор не дає включати обігрівач. І тільки тоді, коли температура в приміщенні впаде до визначеної відмітки, прилад знову включиться. Крім того, керувати системою обігріву в будинку можна на відстані, зі свого смартфону.

То що ж дав мені Форум? Крім можливості почути щось новеньке, побачити його на власні очі та відчути на дотик, учасники мали можливість зустрітися зі своїми колегами. Обговорити проблеми, які у багатьох однакові, поділитися своїми думками та почути незалежних експертів.

Світлана ПІКУЛА,

Голова ОСББ «Дружба – Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?