Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Грудень 2018
 

Форум показав, що ми також не ликом шиті | Газета 7 Днів

Форум показав, що ми також не ликом шиті

29.11 11:48

Багато ідей лежить буквально на поверхні. Просто їх треба побачити. Напевно, саме для цього і потрібні такі заходи, як Форум енергоефективності «Велике Рівне 2018».

Саме на другий день форуму ми змогли почути практичні поради для втілення енергоефективних технологій, взнати про розробки рівненських підприємств, які ведуться у цьому напрямку, та навіть відчути ефективність деяких технологій на собі.

Практичні семінари були поділені на три блоки, які проходили одночасно в трьох зонах. У першому зібралися представники фірм, які розповіли про свій досвід впровадження енергоефективних технологій у сферу інженерних систем. У другому представлені підприємства, які займаються утепленням та заміною вікон, а у третьому блоці присутні почули про відновлювальні джерела енергії. Інформації видали на гора багато і дуже важко було визначитися, що тобі більше до душі. Тож інколи доводилося переходити з одного блоку в інший, щоб почути щось потрібне. Саме тоді, коли вирішила сходити в іншу зону, знайшла для свого ОСББ цікаву розробку від рівненської фірми – антивандальний економний світильник. І навіть побачила, як цей невеличкий і не дуже привабливий пристрій освітлює кімнату. Хотілося сказати: «Та ні, не може бути, що в ньому лише 4 Вт потужності!».

На жаль, не всі із заявлених фірм змогли розповісти про свої напрацювання в частині енергоощадливих технологій. Але з презентованих я б виділила підприємство, яке займається електропанелями. Представник фірми не лише цікаво розповів про інтелектуальні опалювальні електропанелі, але й показав їх у дії. Хто був у 7-му корпусі НУВГП, той знає, що там завжди холодно. Проектувався цей корпус у ті часи, коли про енергозбереження не думали, тому тепер, за теперішніх цін на опалення, обігріти цей корпус нереально. Але… Як виявилося, реально обігрівати аудиторії, не вкладаючи в це великого капіталу.

У залі, де проходило представлення, були встановлені керамічні панелі цього виробника. І поки в ньому було небагато людей, вони нагріли приміщення до комфортної температури і відключилися… Доки ми перебували там, вони так і не включилися, а в кімнаті було доволі тепло. Представник фірми виробника нагадав нам трохи фізики пояснивши, що кожен із нас випромінює тепло і його вистачає для підтримки в аудиторії температури, при якій терморегулятор не дає включати обігрівач. І тільки тоді, коли температура в приміщенні впаде до визначеної відмітки, прилад знову включиться. Крім того, керувати системою обігріву в будинку можна на відстані, зі свого смартфону.

То що ж дав мені Форум? Крім можливості почути щось новеньке, побачити його на власні очі та відчути на дотик, учасники мали можливість зустрітися зі своїми колегами. Обговорити проблеми, які у багатьох однакові, поділитися своїми думками та почути незалежних експертів.

Світлана ПІКУЛА,

Голова ОСББ «Дружба – Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?