Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Червень 2015
 

Ансамбль «Срібна терція» співає тільки наживо | Газета 7 Днів

Ансамбль «Срібна терція» співає тільки наживо

11.06.2015 00:00
Переглядів:551

Чому вони так викладаються? Бо, кажуть, лише й живуть цим співом! Про цю та інші особливості популярного гурту наш кореспондент розмовляв з його керівником.

– Борисе Іллічу, а ви не намагалися порахувати, скільки концертів дала «Срібна терція» за двадцять років концертної діяльності? – запитую засновника, художнього керівника, композитора, аранжувальника, акордеоніста, «і прочая, і прочая, і прочая» дивовижного рівненського вокально-інструментального тріо Бориса Забуту.

– Пишіть, що понад тисячу, – всміхнувся він. – Ми якось рахували-рахували, не пригадаю вже, якого року, та й збилися. Є список фестивалів, де ми співали й грали, і закордонних турів – ось кілька сторінок в альбомі (ми саме із Борисом Іллічем гортали сторінки презентаційного альбому тріо, який з великою любов’ю, зібрала Тамара Василівна Забута, дружина Бориса Ілліча й щира шанувальниця ансамблю. – Авт.). Де тільки «Срібна терція» не виступала: вся західна Європа, Канада, майже все ближнє зарубіжжя: Таджикистан, Молдова, Білорусь, Росія.

– Тепер, мабуть, в Росію українців з їхніми піснями довго не покличуть? – помітив я подячний лист із двоголовим орлом, підписаний В. Єгоровим, губернатором Калінінградської області: «Коллективу “Серебряная терция” за успехи в творчестве, сохранение и обогащение культурного наследия Калининградской области…».

– Вже кличуть – до Калінінграда. Там майже українська автономія, діаспора, є гарний хор «Україна», і скоро буде український фестиваль.

– А це хто з вами? – дивуюсь постаті на фото. – Чи, може, помиляюсь?

– Він самий, Жириновський! Коли приїжджав до Рівного, то слухав нас. І навіть запитав, щоб показати, що знає українські пісні, чи ми співаємо «Рідна мати моя…».

– Історія… А як з’явилась «Терція»?

– Це було на гастролях у Німеччині 1993 року. Тетяна Бенедюк виступала солісткою, я з нею – концертмейстером. Там ми створили інструментальний дует: бандура і баян, чому б нам не зіграти. Там я і написав для нас найперший твір – «Ще не вмерла Україна». То він в репертуарі досі, і на концертах йде на «біс». Тетяна потім почала співати. А наша українська пісня гарно ллється терцією, от я й почав шукати…

– Два роки?!

– Зате знайшов скрипальку і співачку – Люду! Помітив її на концерті родинного тріо Косих: це зараз вона Дьомушкіна. Запропонував зіграти разом. Отак і народилась «Срібна терція». А перший виступ був на літній сцені в парку – 14 червня 1995 року. Виходить, що цієї неділі ювілей – день у день. І знову там співатимемо.

Репертуар доводиться писати на сто відсотків свій, бо тріо з акордеоном, бандурою і скрипкою ще ніколи не було. Аранжував Івасюка, Горчинського, Рибчинського. Переписав для наших інструментів Шопена, Баха. А що, звучить чудово: «“Аве Марія”, Іоганн-Себастьян Бах, аранжування Бориса Забути». В Берліні грав цей твір кілька разів: на «біс» і вже після концерту. Виходить, не так уже й погано зробили!

– А що дівчину з родинного ансамблю «вкрали», претензій не було?

– Та вона ж сама схотіла! Іще й у професійний колектив! Вони збираються і далі, співають. Ми з Танею Людмилі дозволяємо (сміється)!

– А от цікаво, як ви з їхніми характерами управляєтеся? Навіть не віриться, що вони двадцять років вас слухаються – приходять за годинником на репетиції.

– За двадцять років люди одне одному повинні б і набриднути. Та в нас, на щастя, трохи інша ситуація. Такі ми підібрались у «Срібній терції», що без своєї справи не уявляємо життя. Якби мої дівчата так не любили музику і не отримували такого задоволення від наших репетицій і виступів, не знаю, що б я і робив. А так – біжать на репетиції, концерти. Ми ж завжди лише наживо співаємо. Бо й живемо цим співом.

Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?