Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Будувати церкви – не модно, а похвально | Газета 7 Днів

Будувати церкви – не модно, а похвально

14.09.2015 18:52
Переглядів:296
Про земне і небесне, про зовнішні атрибути і духовні цінності релігії і віри йдеться у тих запитаннях, які наші читачі адресують до протоієрея отця Михайла Мартинюка, клірика нижнього Свято-Михайлівського храму УПЦ Свято-Воскресенського собору, постійного консультанта нашої газети в питаннях релігії і віри.

Ми запланували реєстрацію шлюбу на 14 лютого 2015 року. Це буде батьківська субота. Чи можна цього дня брати шлюб і святкувати весілля в ресторані?

– Я рекомендую перенести реєстрацію шлюбу, тому що як з морального, так і з релігійного погляду цей день присвячується поминанню покійних, а не створенню веселощів. Згідно з церковним уставом забороняється вінчання напередодні неділі, а також великого свята, яке випадає в 2015 році на суботу, 15 лютого – Стрітення Господнього.

Я з усіх сил стараюсь бути хорошою православною віру­ючою людиною, а в мене це не виходить. Чи потрібно змушувати себе «спілкуватися з Богом»? Є заповідь «пам’ятай день суботній і присвячуй його Богу». Мабуть, мається на увазі молитва, відвідування храму і т. д. А чи варто робити це все, коли мені нецікаво? Стою в церкві і думаю про щось інше.

– Господь закликає нас до досконалості і звільнення від негативів характеру, які перешкоджають гідно приготуватись до вічності. А це, звичайно, велика праця над собою.

У житті є багато речей і випадків, які нам не подобаються, але ми їх робимо, тому що так необхідно. Тому якщо ми змушуємо себе в справах земних, які можуть бути малозначущими, то тим більше можуть бути оправдані зусилля над поведінкою, пов’язаною з майбутнім, із вічністю.

Кажуть, що без волі Господа нічого просто так не станеться, навіть волосина з голови не впаде. Тоді виходить, що людина не має власної волі і вибору, а повинна пройти наперед визначений їй шлях. Чи як це розуміти?

– Усе, що відбувається в нашому житті, – це воля Божа, або Боже попущення. Потрібно розумно відрізняти Божий вплив на наше життя і те, як ми використовуємо дану нам свободу у виборі і поведінці. Господь наперед знає наше майбутнє, але дає нам шанс самим вибрати шлях правди – з Богом або навпаки. Якби не воля і свобода, дана нам від Бога, то, звичайно, ми не відповідали б за себе і свої вчинки перед Ним.

Чи є в церковному праві канони, які дозволяють чи забороняють будівництво власних, «приватних» церков, призначених для відвідування вузького кола осіб – співробітників певного підприємства, навчального закладу тощо? Останнім часом це дуже модно.

– У церковному житті схвалюється будівництво храмів у містах, селах, лікарнях, підприємствах, навчальних закладах, військових госпіталях, місцях позбавлення волі та інших місцях, де люди бажають молитися. Це не модно, а похвально.

Чи згодні ви з біблійним твердженням про те, що бідним буде легше потрапити в Царство Небесне?

– Люди, які за сучасними стандартами бідні і не мають відповідальності, яку мають інші люди, мають більший шанс увійти в Царство Небесне, якщо будуть проводити своє земне життя за законом Божим і правилами святої церкви.

Для багатих і заможних людей є певні складнощі. Зокрема, треба дати собі і Богові звіт про те, яким шляхом добуте багатство, як воно розподіляється, чи не страждають через це люди, чи не віддається серце людини багатству, а не Богові, як потрібно.

Чи можна одружуватися в піст, коли дівчина вагітна?

– Можна вибрати час, коли дозволено одружуватись, а не в піст.

Чи можна іти зі служби після «Вірую» та «Отче наш», до причастя?

– Без поважної причини не бажано покидати літургію до її завершення.

Я хочу замовити сорокоуст за здоров’я у трьох церквах. До якої години дня я маю встигнути це зробити, щоб усі три сорокоусти читались одночасно з першого дня?

– Сорокоуст замовляється в храмах, де Божественна літургія служиться щодня. Можна за декілька днів замовити сорокоуст, вказавши день, з якого починати поминання.

Чи можна мені змінити ім’я, яке мені дали при народженні батьки і яким мене охрестили? Мені дуже не подобається моє ім’я, я просто соромлюся називати його при знайомстві.

– У вашому випадку потрібно звернутися до правлячого архієрея.

Чи справді вважається гріхом не пустити до хати колядників?

– Колядники прославляють Бога. Можливо, це й не гріх, якщо ви не пустите їх до хати. Проте це аморально. Вони завжди запитують дозволу колядувати. То ви, відповідаючи їм, можете просто попередити, що не маєте чим віддячити за коляду, але при цьому дозволити їм прославляти Бога. Інакше це буде не по-християнськи.

Куди дівати те зерно, яким посівають на Василя?

– Якщо ви живете в селі і засіваєте свою ниву, то можете це зерно тримати до весни і посіяти в землю. Раніше люди завжди так і робили. Коли ж ви не сієте, то віддайте це зерно пташкам – синицям, які прилітають під ваші вікна, чи голубам. Коли ви не принадили птахів до своїх вікон, то зверніть увагу, що в місті є багато годівничок, можете всипати зерно туди.

Розкажіть, будь ласка, про ікону «Богородиця Семистрільна». Звідки ця назва?

– На цій іконі Пресвята Богородиця зображена пронизаною сімома стрілами. Довгий час вона містилася на сходах дзвіниці церкви на честь апостола Іоана Богослова (біля Вологди). Повернуту ликом донизу ікону приймали як звичайну дошку, по якій ходили до того часу, поки не стало видіння одному паралізованому чоловіку в місті Конаково, що він отримає зцілення після молитви перед цією іконою. Перед знайденою іконою відслужили молебень, після чого хворий одужав. Особливо прославилась ікона в 1930 році, під час холери в місті Вологді. Інша назва цієї ікони – «Пом’якшення злих сердець».

Від імені читачів
розпитувала Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?