Дітям головне, щоб у книжці були гарні картинки | Газета 7 Днів
Дітям головне, щоб у книжці були гарні картинки
У переддень Міжнародного дня дитячої книги ми запитали у перехожих, чи читають вони книги своїм дітям та внукам. А ще: які книжки подобаються малюкам і чому, на їхню думку, у нинішніх дітей, коли вони дорослішають, виникає байдужість до літератури. От що ми почули у відповідь:
Валентина Степанівна,
бабуся двох онуків, за фахом інженер:
– Я внукам читаю весь час, щодня. Вони дуже люблять книжки. Один із них ще маленький, а другому чотири роки. Читаю тільки українські книжки і тільки українською мовою. І «Пана Коцького», і «Котигорошка», і казку про Сірка. «Рукавичку» старшому вже нецікаво слухати, він її вивчив напам’ять ще коли йому був рік чи два. Дуже любить віршики про машини, про тваринок. Особливо подобаються книжки з картинками. Зараз є цікаві книжки на логіку і для того, щоб учити дитину рахувати, – ми йому теж їх купуємо.
Мені здається, що цікавість до читання у дітей відбивають сучасні мультики. Вони якісь агресивні, хоча дітям подобаються. У нашій сім’ї з цим проблем не було – діти завжди любили книжки. Старший син у півтора рочки знав напам’ять «Мийдодир» Чуковського, книжка була прекрасно ілюстрована, дуже яскрава, можливо, причина й у цьому.
– Чесно кажучи, коли донька була менша, я їй дуже багато читала. А зараз, у п’ять років, вона менше цікавиться книжками. Можливо, тому, що у неї непосидючий характер, вона більш рухлива, їй цікаво бігати, стрибати, займатися фігурним катанням. А може, через те, що в них у садочку вже почалися заняття з читання, вона вдома трохи відсторонилася від книжок. Та й комп’ютер дає своє.
Найбільше донечка любить книжки про фей і принцес, а в дитинстві їй подобалися книжечки про звірів. Тепер, коли вона вже сама починає читати, я їй купую більш прості книжки, спеціальну літературу.
Вважаю, що дітей від читання дуже відволікає комп’ютер, комп’ютерні ігри.
Іван, газоелектрозварник, тато 9-місячного Богданка:
– Ми вже читаємо Богдану книжечки. Не скажу точно які, цим більше займається мама. Він ще маленький, але дружина обов’язково на ніч читає йому віршики, і син їх уважно слухає.
Як привчити до читання? Я навіть не знаю. Мабуть, дитина більше сприймає ілюстрації, малюнки. Тому треба підбирати яскраві, гарні книжки, а ще в наш час треба вибирати добру літературу, яка не викликає негативних емоцій.
– Рідко хто з моїх однолітків цікавиться літературою. Я ж люблю читати з дитинства. Любов до книги прищеплюють батьки. Дорослі часто наполягають на тому, щоб діти менше сиділи біля комп’ютера і телевізора, а натомість більше читали. У мене теж так було, але все ж таки ініціатива йшла від мене. В дитинстві моїми улюбленими книжками були «Дядя Федір, пес і кіт» Успенського і «Хоббіт» Толкієна. Тобто фантастична тематика була мені близька. А зараз, навпаки, йду до більш приземленого. Люблю читати «дорослі» книжки, твори Фітцджеральда, Стівена Кінга, Хемінгуея. Хоча у мене немає упередженості ні щодо тематики, ні щодо авторів. Якщо мені цікаво, а до того ще й хтось мені порадить книжку, я обов’язково візьмуся за неї. Тим більше що моя компанія, люди, з якими спілкуюся, мені близькі по духу і в читанні також. Бібліотека у нас вдома є, але не дуже велика. Я не схильний багато тратити на книжки, в основному ходжу в громадську бібліотеку і беру літературу там. Але якщо книга дуже сподобалась, я її купую.
Спілкувались Неля ЗАБОЛОТНА
і Марія КОРНІЙЧУК
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.