Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2015
 

Ігор МІЧУДА: «Зі мною легко домовитися, якщо у вас все законно» | Газета 7 Днів

Ігор МІЧУДА: «Зі мною легко домовитися, якщо у вас все законно»

01.10.2015 12:36
Переглядів:562
Дехто із забудовників реорганізацію у сфері державного архітектурно-будівельного контролю помилково сприйняв за спрощення структури ДАБІ. Насправді ж у рамках децентралізації інспекцію, навпаки, наділили ширшими функціями, в тому числі й нагляду над управліннями містобудування та архітектури, а також новоутвореними органами держархбудконтролю при місцевих органах влади. Ці повноваження, зі слів начальника управління ДАБІ в області Ігора Мічуди, будуть здійснювати головні інспектори будівельного нагляду з метою недопущення корупції та зловживань на місцевому рівні.

– Тобто відтепер, – розтлумачує він, – будь-хто з громадян чи підприємців, якщо вбачають у діях посадовців сфери містобудування якісь порушення, можуть поскаржитися головним інспекторам будівельного нагляду. Останні, у свою чергу, ініціюють перевірку і за її результатами ухвалюють відповідні рішення. Таким чином, у людей з’явився додатковий механізм впливу на місцеву владу, який змусить її працювати відкрито та більш ефективно.

– Ігорю Володимировичу, а тепер, коли можна, конкретніше про зміни, які відбулися в діяльності ДАБІ.

– По-перше, управління ДАБІ в області знову почало працювати повноцінно. У нас залишилося закрити лише питання призначення заступників начальника управління. Натомість левова частка інспекторів уже отримала посвідчення головних інспекторів будівельного нагляду. Відтак, ми вже почали працювати у сталому режимі. Та що мені найбільше подобалося, у ДАБІ докорінно змінився стиль роботи, він став значно ефективніший. Скажімо, напередодні, тільки-но мені принесли відповідь архітектора з Радивилова на надісланий нами запит, я відразу направив туди інспектора. Адже те, що написав архітектор, посилаючись на закони і поправки до них (які вже двічі були змінені), говорить про одне: згаданий посадовець не стежить навіть за законодавством, яке стосується сфери його діяльності. А це вже – питання.

– Чи змінилися стосунки ДАБІ із забудовниками?

– Знаєте, деякі забудовники почали приходити добровільно і просити, аби щодо них застосували відповідні санкції. Якщо людина, допустивши ті чи інші порушення, свідомо визнала свою провину, їй буде нараховано штраф за найнижчою шкалою. Щоправда, ще не всі стали сумлінними, але й до них дійде черга. 

– Що ще нового з’явилося у діяльності ДАБІ, чого інспекція раніше не робила?

– Зараз, скажімо, ДАБІ почала готувати подання на скасування ліцензій за невиконання прописаних умов. Тобто розпочалася наглядова перевірка, і ми переконалися, що багато підприємців завідомо внесли неправдиві дані. Наприклад, написано, що в підприємця працює 35 осіб, а насправді – дві (він і бухгалтер). Окрім того, наші головні інспектори відділу нагляду вже розпочали перевірки діяльності інспекцій держархбудконтролю на місцях. Також уже започаткували ринковий нагляд, тобто почали прискіпливо перевіряти якість товарів, відповідність сертифікатів і лабораторій. Дійшли руки й до технаглядів, строк дії яких уже давно закінчився. Наразі, звернувшись до Рівненської гільдії інженерів технагляду, робимо вибірку по всіх проектах, де зареєстровані інженери технагляду. Зокрема, з’ясовуємо, які з них діючі, а які – ні. І знаєте, на поверхню спливають цікаві факти. Наприклад, на один із об’єктів вже рік, а може, й більше, немає сертифікату технагляду. В мене в голові не вкладається, як можна одинадцятиповерховий (замість задекларованого 9-поверхового) будинок збудувати «наперекір усім законам фізики» і здавати в експлуатацію? Це, на мою думку, тягне за собою скасування декларації на будівництво та, однозначно, звернення до відповідних правоохоронних органів про перевірку. Адже тут стопроцентно вбачається обман кінцевих споживачів і отримання неправомірної вигоди. Так само отримав днями лист від Спілки архітекторів Рівненської області, в якому порушується питання щодо відповідності сертифікатів деяких архітекторів і проектів. Йдеться, в тому числі, й про будівництво на вулиці Княгині Ольги, 8, яке ведеться з порушенням усіх будівельних норм. Якщо люди вважають, що змогли «проскочити» до приходу Мічуди, то вони глибоко помилилися. Бо ДАБІ, ставши наглядовим органом, має право зайти на будь-який об’єкт. Головна наша місія – не дозволити недобросовісним забудовникам ошукати потенційних власників квартир.

– Подейкують, що з Мічудою ні про що неможливо домовитися. Наскільки це правда?

– З Мічудою дуже легко домовитися. Але не в тому розумінні, що йому можна дати хабар. Мічуда – не самодур, він завжди пропонує раціональний шлях вирішення питання. Необхідно набратися сміливості, прийти і все відверто розповісти. Згідно з чинним законодавством, інспектори все перевірять: якщо виявлять порушення, випишуть мінімальний штраф, підкажуть, що необхідно виправити. 

Я за розвиток будівельної галузі, за те, щоб будівельні крани крутилися через кожні сто метрів, але з відповідними дозволами, з кваліфікованими робітниками, навченими інженерами, з відповідним технічним наглядом і толковими проектантами. І найважливіше – з необхідними дозвільними документами на виділення земельної ділянки з цільовим призначенням. Щоб усе було законно.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?