Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Люди зловживають свободою, даною від Бога | Газета 7 Днів

Люди зловживають свободою, даною від Бога

14.09.2015 18:51
Переглядів:274
Про земне і небесне, про зовнішні атрибути і духовні цінності релігії і віри йдеться у тих запитаннях, які наші читачі адресують до протоієрея отця Михайла Мартинюка, клірика нижнього Свято-Михайлівського храму УПЦ Свято-Воскресенського собору, постійного консультанта нашої газети в питаннях релігії і віри.

– Чи може бути іконою паперова репродукція з ікони? Просто мені потрапив до рук дуже гарний календар, в якому є гарне зображення ікони Варвари. Мені дуже хочеться мати в себе цей образ, а грошей, щоб купити його, завжди бракує. От я й надумала вирізати репродукцію з календаря і зробити для неї рамочку з гіпсового карниза. Чи не порушу я таким чином якісь канони?

– Іконою може бути і копія з неї, але її обов’язково потрібно освятити. У цьому немає ніякого порушення.

– Якщо в домі жалоба, то чи можна дивитися телевізор? У нас помер дід, тому баба забороняє включати телевізор. Нудьга така, що хоч сам помирай.

– У вашому випадку я б порекомендував вам підтримати бабу в її траурі, тому що ви теж родина, а телевізор – не головне в житті.

– Скільки годин до сповіді не можна їсти?

– Якщо готуєтеся тільки до сповіді, то можна їсти й перед нею самою. Але якщо хочете після сповіді прийняти святе причастя, то напередодні можна споживати пісну їжу до 12-ї години ночі, а після цього забороняється їсти і пити.

– Я чула, що в церквах є Книги тверезості. Що це таке, і як такі книги допомагають, якщо людина – п’яниця? Чи може звичайна православна церква допомогти зробити людину тверезою, бо, як правило, кажуть, що коли хочеш, щоб чоловік перестав пити, то записуйся в протестанти?

– Можливо, і є такі книги в інших конфесіях, але у православних храмах книг тверезості немає. У православній церкві є всі можливості, щоб людина повернулася до нормального способу життя. Це молитва, дотримування посту і пісних днів, стримання, церковна молитва, виконання заповідей Божих і приписів святої церкви. Зрада віри – це тяжкий гріх, який нічого хорошого не дасть.

– Я недавно дізналась, що вважається гріхом виконувати шлюбні обов’язки в піст. То це, виходить, усі ми грішники?

– Якщо подружжя вирішило стримуватись у піст, то це похвально. Але коли не мають згоди, потрібний розумний підхід.

– Мене запросили бути хрещеною мамою для племінника. А якраз у той день, коли ми несли дитину до хреста, в мене почались критичні дні. Ну, не могла ж я сказати, що не піду до церкви, бо ж усе вже сплановано заздалегідь. Чи вважається це великим гріхом? І чи може це зашкодити дитині?

– Потрібно було повідомити священика про ваш стан і виконати його вказівки. Ніякого порушення і гріха в цьому випадку немає.

– Мені зробили операцію на лікті правої руки, то я тепер не можу її згинати, отже, хрещуся лівою. Мені сказали, що так не можна, і краще вже зовсім не хреститися. А що каже з цього приводу церква?

– Ви можете без сумніву хреститися лівою рукою.

– Я дуже часто лежу в лікарнях і бачу, як бездушно поводяться з хворими ті люди, професійним обов’язком яких є милосердя. Скажіть, отче, як повернути людям у душі співчуття до інших людей, щирість, доброту, милосердя? І щоб вони були не показними, а справжніми.

– На превеликий жаль, люди зловживають свободою, даною від Бога, і в більшості роблять зло, а не добро, забуваючи, що Господь чекає від людини розкаяння і навернення до Бога. Відповідальність за свої вчинки, слова, справи – ось що робить людину наближеною до Бога, і це облагороджує людину.

– Чи можна одружитися з троюрідною сестрою?

– Ні, не можна.

– Я часто буваю на джерелі святої Анни. Скажіть, чому потрібно занурюватись у джерело в нічній сорочці, а не можна в купальнику?

– Джерело святої праведної Анни розташоване на території жіночого монастиря. Тому дівчатам і жінкам рекомендовано заходити у воду в сорочках, а не в купальниках, як на пляжі.

Чи можна звертатися до Бога з простими словами, а не за допомогою молитви? Чи почує він мене? Чи говорить щось про це Біблія?

– В особистій молитві ви можете звертатись до Бога і своїми словами, і Господь почує. Але в Молитвослові викладені молитви, які неможливо особисто висловити так, як кажуть канони, проте вони саме такими необхідні у зверненні до Бога. Читайте Біблію – і ви знайдете відповіді на всі питання.

– Чи можна вагітним ходити до церкви, сповідатися і причащатися?

 Не тільки можна, а й необхідно якомога частіше жінці в такий відповідальний період сповідатися і причащатися. При цьому вагітні жінки звільняються від посту.

Від імені читачів розпитувала Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?