Архів новин

Ми любимо і бережемо свій старий будинок, бо іншого немає і не буде | Газета 7 Днів

Ми любимо і бережемо свій старий будинок, бо іншого немає і не буде

13.11.2015 15:32
Переглядів:266
Нашому житлово-будівельному кооперативу «Маяк», що обслуговує будинок на вулиці Білякова, 10, у травні 2016 року виповнюється 50 років. Для нас ця ювілейна дата – значна подія.

Ми від початку не були такими, як інші мешканці «хрущовок»: самі, за власні кошти побудували наш будинок, виплачували державі позичку, і в нас ніколи не було жеку. Живемо за своїм статутом, керує колективом наших мешканців правління ЖБК «Маяк», у якому вже 15 років головую я, Ідея Коржова.

Загальні збори – наш найвищий орган, і його рішень слухаються всі члени кооперативу. У нас своя історія, свої традиції, свої правила.

Коли будинок був новим, жилося в ньому всім комфортно. Та час бере своє. Будинок постарів, а разом з ним – і старше покоління мешканців. Повиростали наші діти, ростуть уже і внуки.

Прийшов час, коли зі стін будинку стала обвалюватись лицювальна плитка, дах став дірявим, у квартирах протікали стелі, прогнили труби опалювальної, водопровідної систем, каналізації.

У будинку ставалася аварія за аварією. А він великий, 129 квартир, у яких мешкає до 400 мешканців. Щоб виправити цю катастрофічну ситуацію, негайно був потрібен капітальний ремонт, а це – великі кошти. Багатих мешканців у нас немає, у більшості це пенсіонери з мінімальною пенсією. Ми опинилися в безвихідній ситуації. Нікому не були потрібні, допомоги чекати не було звідки. Порятунок до нас прийшов у 2008 році, коли прийшов новий мер міста Володимир Хомко. З його допомогою ми стали учасниками започаткованої ним Муніципальної програми сталого розвитку.

Розпочали в 2008 році. І по 2015 рік ми втілили 8 проектів із капітального ремонту будинку ЖБК «Маяк». Інакше б наш будинок уже розвалився.

Останній проект «Утеплення фасаду будинку ЖБК «Маяк» – великого обсягу, дуже дорогий проект. Загальна його вартість становила 

1,8 млн  грн. 30% вартості проекту оплатили як свій внесок мешканці, 70% додала Рівненська міська рада. І без її підтримки й допомоги ми самі ніколи б не впоралися.

Муніципальна програма сталого розвитку – наш порятунок. На одній із зустрічей з нами мер міста Володимир Хомко сказав дуже важливу для нас фразу: «Потрібно працювати! Менше базікати і більше працювати». Ми й намагаємося більше працювати.

Володимир Євгенович приїжджав багато разів до мешканців ЖБК «Маяк», щоби підтримати, сказати добре слово, схвалити нашу роботу. А наші мешканці ставляться до нього з великою симпатією й повагою. Вони кажуть: «Це людина з великої букви, наш лідер і наш хороший друг, завжди готовий надати підтримку і допомогу».

Якщо у нас виникають будь-які проблеми, ми йдемо до нашого мера й вирішуємо без проблем усі питання, бо впевнені, що він нам допоможе. Адже, щоби комфортно жити, нам необхідно ще дуже багато зробити. Потрібно замінити старі, 50-річної давності, вікна в під’їздах на металопластикові, зробити капремонт козирків над восьми входами до під’їздів, замінити старий тепловий лічильник «Горинь» на новий, сучасний, із регулятором тепла. Будинок наш гарний, утеплений, але балкони зовні облицьовані старими некрасивими плитами. Балкони хочеться оздобити красиво.

Але найголовніше, мусимо зробити капітальний ремонт старої, теж 50-річної давності електричної системи будинку.

А взагалі-то ми тепер живемо непогано в ЖБК «Маяк». В будинку тепло, затишно та чисто. Прибудинкова територія (5 тисяч кв. м) приватизована. В нас у дворі багато зелені і завжди дуже гарні квіти на газонах. Ми всі великі ентузіасти й патріоти свого ЖБК. У нас хороші люди, ми доброзичливо і з повагою ставимося одне до одного. Ми любимо і бережемо свій старий будинок. Бо іншого будинку в нас немає.

Ідея КОРЖОВА, голова правління ЖБК «Маяк»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?