Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Липень 2013
 

Начальник Рівненського міського відділу міліції Руслан Мельник: «Протоколами п’яниць не перевиховаєш» | Газета 7 Днів

Начальник Рівненського міського відділу міліції Руслан Мельник: «Протоколами п’яниць не перевиховаєш»

18.07.2013 00:00
Переглядів:1127

Борис Велігурський, пенсіонер, мешканець будинку на вул. Котляревського, 14:

– Наша сусідка – власниця квартири № 56 – розвела у себе в квартирі справжній смітник. Це створює великі незручності іншим мешканцям під’їзду. А міська влада не може знайти ту пані, бо живе вона десь по підвалах. То, може, міліція нарешті допоможе її розшукати? І ще маю питання: чи візьметься колись наша доблесна міліція за підприємців, які вщерть заклеїли всі стовпи і паркани у місті оголошеннями про кредити та іншою комерційною нісенітницею? Це ж ваші безпосередні обов’язки, а для міста – сором!

– Потрібно зауважити, що мешканка квартири № 56 на вул. Котляревського, 14 не входить до категорії осіб, яких розшукує міліція. Вказана особа не вчинила кримінальне правопорушення та не стала його жертвою. Крім того, протягом 2013 року міська влада Рівного та інші особи до працівників міліції щодо допомоги у розшуку мешканки вищевказаної квартири не звертались.

Працівники міліції з початку цього року за статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) Кодексу України про адміністративні правопорушення склали вісім протоколів, а торік – 25. Матеріали для вирішення питання про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності скеровувалися до адміністративних комісій виконавчих органів міської ради.

Василь Бутовець,
інвалід Великої Вітчизняної війни:

– Я двічі звертався до вашого попередника – начальника міськвідділу міліції – про те, що якісь агресивні громадяни, найняті громадянином Сазонцевим, тричі перестрівали мене біля будинку і погрожували мені розправою і вбивством, якщо я не відмовлюся від власних грошей. Сазонцев – шахрай, який видурив у мене гроші, кілька тисяч гривень, під виглядом авансу і замовлення вікон, і відмовляється повертати кошти. Чому міліція ніяк не реагує на заяви про погрози? Чому там за сім місяців не спромоглися повідомити мене офіційно про відкриття або припинення кримінального провадження. І взагалі, справа вже тягнеться сім місяців, то чому всі її небезпечні для суспільства фігуранти-шахраї ще на свободі?

– Кримінальне провадження за вказаним фактом після проведення перевірки 15 травня 2013 року закрито у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення. Під час розслідування встановлено, що між заявником та особою, на яку він вказує, укладалися договори, які свідчать про існування між ними цивільно-правових відносин. А спори про невиконання договірних зобов’язань вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного цивільного законодавства.

Лідія Малюшицька,
мешканка будинку на вулиці Соборній, 22:

– Захопили моє нерухоме майно – комору в підвалі багатоповерхового будинку. Підвали було затопило, то я відкрила свою комору, щоб просохла, а хвацький сусід тим часом повісив на двері свій замок. Це було років із десять тому. Я зверталася кілька разів до жеку й навіть до прокуратури, але все марно. Захоплення майна – це злочин чи ні? Отже, це справа міліції. Хто мені допоможе повернути своє: міліція, прокуратура чи, може, ніхто взагалі? Бо від такого нахабства, яке я зазнала, віра в справедливість втрачається.

– До Рівненського міськвідділу з цього приводу Лідія Миколаївна Малюшицька не зверталася. Тому й перевірка за цим фактом не проводилася. Шановна Лідіє Миколаївно, аби міліція мала змогу з’ясувати, що й до чого у цій ситуації, ви можете в будь-який час доби звернутися до міліції за номером «102» або особисто прибути до нас за адресою м. Рівне, вул. Пушкіна, 4, щоб подати відповідну заяву.

Іван Маркевич (вул. Теліги, 51):

– Чому в нас такі перекоси: міліціонерів, які працюють безпосеред­ньо з населенням, тобто дільничних, мало, а в штабах сидять просто хмари міліцейських начальників з великими зірками на погонах? Я, наприклад, свого дільничного ніколи не бачив. Невже не можна збільшити кількість тих міліціонерів, що працюють на лінії за рахунок зменшення штабних? І можете сказати (мабуть, це не військова таємниця), скільки в нас у місті є взагалі міліцейських працівників, а скільки з них дільничних?

– Для таких служб, як дільничні інспектори міліції та патрульна служба, є відповідні норми навантаження, пов’язані з обслуговуванням встановленої кількості населення. Враховуючи те, що населення обласного центру становить близько 250 тисяч осіб, штат міськвідділу потрібно було б збільшити на 20 посад дільничних інспекторів міліції та 169 – міліціонерів патрульної служби.

А щодо конкретного дільничного інспектора міліції, який обслуговує територію, де ви проживаєте, то він працює в приміщенні дільничного пункту міліції за адресою: м. Рівне, вулиця Дубенська, 46. Відповідно до наказу МВС України № 550-2010, прийом громадян дільничні інспектори міліції здійснюють у вівторок з 9.00 до 11.00, у четвер з 18.00 до 21.00 та в суботу з 10.00 до 13.00. До дільничного інспектора міліції, який обслуговує ваш будинок, можна звернутися за номером телефону 63-14-08.

Любов Кащук,
пенсіонерка (вул. Шухевича, 8, кв. 17):

– Якщо пройтися нашим під’їздом, то може скластися враження, що це не під’їзд, а курилка. Практично на всіх площадках димлять. І наш під’їзд – не унікальний. Так – усюди. Скажіть, чому міліція з цим не працює? Адже йдеться про пряме порушення закону. А коли я помиляюсь і міліція з курінням у громадських місцях усе ж бореться, то чому ніхто про це не розповідає? Хотілось би конкретні адреси і конкретні імена тих, кого покарали за куріння у громадських місцях.

Микола Корчевний,
пенсіонер:

– У нас є закони, які забороняють лаятися, курити, пити пиво й алкоголь у громадських місцях. Виконання цих законів повинна контролювати міліція. Але у нас продовжують на вулицях масово пити пиво, лаятися і курити. Що, міліція безсила щось зробити? Скажіть, скільки людей у цьому році притягнуто до відповідальності за порушення цих законів?

– Любов Кащук та Микола Корчемний справедливо нарікають на курців, хуліганів та випивох. Але тільки силовими методами поведінку цих людей не зміниш. Лише в поточному році за дрібне хуліганство за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) працівники міськвідділу склали 183 адміністративні протоколи, за куріння у громадських місцях за статтею 175-1 КУпАП – 742 протоколи, за розпивання спиртних напоїв або ж появу у громадському місці в п’яному вигляді за статтею 178 КУпАП – 2068 адміністративних протоколів. Усіх цих осіб притягнуто до адмі­ністративної відповідальності.
Проте, повторюся, одними протоколами цих людей не перевиховаєш. Потрібна системна робота всього суспільства з виховання, підвищення культури наших людей.

Тетяна Савчук, рівнянка:

– Із 8 червня в країні діє закон, який забороняє неповнолітнім після 22.00 перебувати в розважальних закладах без когось із батьків. Чи перевіряла міліція після 8 червня дотримання цього закону в розважальних закладах? Як зреагували на нього власники цих закладів? Чи будуть притягувати до відповідальності батьків за те, що їхні діти вештаються вночі містом?

– Справді, в країні діє Закон, яким обмежено перебування неповнолітніх у розважальних закладах після 22.00. Співробітники кримінальної служби у справах дітей спільно з іншими службами міськвідділу провели заходи щодо недопущення його порушень. Запроваджено так званий «паспортний режим» у нічних розважальних закладах міста. Це означає, що при вході до закладу проводиться перевірка документів у відвідувачів, якщо їх вік викликає сумнів у адміністрації закладу. У разі відсутності документів, що підтверджують вік, таких осіб до розважальних закладів не допускають. У разі виявлення неповнолітніх у розважальних закладах після 22.00 вживаються заходи реагування як до батьків неповнолітнього, так і до адміністрації закладу.

Володимир Пилипчук:

– Останнім часом почастішали випадки дитячого садизму в школах, коли однокласники знущаються над своїми однолітками. Чи веде міліція профілактичну роботу в школах і роз’яснює учням, яке покарання їх чекає за такі дії?

– Хочу запевнити, що жодного факту дитячого садизму в рівненських школах не зафіксовано. За кожним освітнім закладом закріплені працівники міліції, які постійно проводять відповідну попереджувальну, роз’яснювальну та профілактичну роботу.

Людмила Олександрівна, мешканка вулиці Фабричної:

– Невже нема ніякої управи на продавців та власника продуктового магазинчика у напівпідвальному приміщенні на Фабричній, 20? Газета «7 днів» ще торік писала, що там протизаконно продають на розлив спиртне. На якийсь час після перевірки ці спритники причаїлися і знову безкарно наживаються на людській біді.
І так багато років. Що змінилося? Хіба тільки те, що замість прозорої вітрини зробили закриту. Очевидно, щоб стороннє око не бачило, як ту отруту розливають. Як у справжній забігайлівці, там і столик облаштували для випивки. Наші балкони якраз навпроти дверей цієї «точки». То коли там відчинено навстіж, видно, як прямо за порогом остограмлюються. І робиться це на очах наших дітей і внуків. Чи не пора втрутитися правоохоронним органам?

– Не заперечую, що повідомлення від громадян про порушення у продуктовому магазині за адресою вул. Фабрична, 20 у Рівному надходило до Рівненського міського відділу міліції декілька разів, однак під час проведення перевірки за вказаними повідомленнями інформація не підтвердилась.

Вікторія Єльченко:

– Чи є в нашому місті витверезник, куди можна відвезти п’яницю, щоб його там привели до тями? А коли нема, то скажіть, де з тими п’яницями розбираються?

– У нашому місті витверезник не працює вже близько 15 років. Такі заклади одночасно були закриті по всій державі, хоча, безперечно, їх робота мала позитивний ефект та ефективний вплив на осіб, які зловживають спиртними напоями та на грунті цього схильні до скоєння злочинів і правопорушень. Сьогодні функціонування таких закладів неможливе у зв’язку зі змінами в чинному законодавстві.

Олена Сологуб:

– Який норматив часу існує, щоб міліція прибула на виклик? У мене є абсолютно конкретний випадок, коли п’яниця на зборах громади кричав, обзивав усіх присутніх, нецензурно лаявся, але з міліції на виклик ніхто не прибув. При повторному дзвінку нам сказали, що дали знати про це дільничному, а він зайнятий. Тільки коли ми потелефонували знову і черговому на «102» пригрозили звернутися особисто до генерала Лазутка, приїхав наряд. Із часу звернення проминуло 45 хвилин.

– Згідно з нормативними документами МВС України наряд за викликом повинен прибути на місце події в термін до 20 хвилин. При цьому не враховуються чинники, які могли вплинути на швидкість прибуття. Зокрема: поломка транспорту, автомобільні затори тощо. За вказаним вами фактом буде проведено службову перевірку і у разі, коли вона з’ясує, що запізнення сталося з вини працівників міліції, винні будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Людмила Солончук:

– Наш сусід – офіцер міліції. Він є злісним боржником з оплати ко­мунальних послуг та й поводить себе у побуті далеко не взірцево. Скажіть, чи є в міліції якась служба, котра б виховувала самих міліціонерів? А коли є, то які наслідки її роботи – покарали когось чи звільнили зі служби за таку поведінку, яка не личить міліціонерові?

– Змусити людину, у даному разі працівника міліції, сплачувати борги за комунальні послуги я не вправі. Моя розмова з працівником міліції може мати рекомендаційний характер, оскільки це стосується цивільно-правових відносин між користувачем та комунальним підприємством. Конфліктні ситуації в таких відносинах вирішуються під час переговорів або в судовому порядку.

А щодо неналежної поведінки працівника міліції в побуті, то я дякую за повідомлення. За вказаною інформацією підрозділ кадрового забезпечення проведе перевірку достовірності викладених вами фактів. Якщо в ході перевірки інформація щодо неналежної поведінки працівника міліції підтвердиться, то приймемо щодо нього відповідне рішення.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Коля Хомич

Як змусити розслідувати пограбування квартири яке сталося два місяці тому, але ніяких дій не проводять..

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?